רוצה פרטים על קורס הדרכת רכיבה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכשרת מדריכי רכיבה על סוסים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס הדרכת רכיבה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי רכיבה

 

קורס רכיבה על סוסים נחשב למהנה במיוחד וחווייתי, שכן במסגרתו כל תלמיד יכול להתחבר לסוס, לדהור עליו ולהעריך את אצילותו. בקורס מכשירים מדריכים מיומנים ומקצועיים בעלי ידע נרחב באילוף סוסים, לימוד והדרכה של שיטות הרכיבה. מטרת הקורסים הללו היא ללמוד כיצד ליצור תקשורת גבוהה עם הסוס, לפתח מיומנויות להדרכה בתחום ולימוד עקרונות הבטיחות בסביבת הסוס. המדריכים מוכשרים ומוסמכים להקניית מיומנויות ברכיבה בשני סגנונות עיקריים: אנגלי ומערבי.

הבוגרים יוכלו להעביר קורסים ברמות שונות לקהל הרחב - החל מרכיבה בסיסית והיכרות עם עולם הסוסים וכלה ברכיבה תחרותית. אפשר למצוא מגוון קורסים ברמות קושי משתנות (מתחילים, בינוניים, מתקדמים) המלמדים איך לרכב נכון על סוס. הקורסים הללו מתאימים לכל אוהבי בעלי החיים באשר הם.

 

הלימודים משתנים בהתאם לרמת הקורס, היקפו ורמת התקדמותו האישית של כל תלמיד ותלמיד. קיימים גם קורסים פרטיים שאורכם נקבע בהתאם לרצונו של התלמיד או התקדמותו. המסלול מתאים לכלל האוכלוסייה, לחסרי רקע בתחום ולרוכבים מקצועיים המעוניינים להתחיל לעסוק בהדרכה. גם העוסקים בענפי ספורט אחרים יכולים ללמוד במסלול זה. חסרי הניסיון עוברים קורס מקדים שיקנה להם מיומנויות בסיסיות ובכך יוכלו ליישר קו עם שאר התלמידים בקורס.
 

תכנית הלימודים

 

בקורס נכללים לימודים תיאורטיים ותרגול מעשי רב. המשתתפים עורכים היכרות עם הציוד והתקנתו על הסוס ולומדים על שיטות אילוף בסיסיות ודרכים לזיהוי בעיות התנהגות ופתרונן. כמו כן נלמדות טכניקות תקשורת עם הסוס והטיפול השוטף בו. המשתתפים לומדים גם כיצד לבנות מערכי שיעורים ולערוך הכנה לקראת תחרויות וטורנירים.
 

היכן לומדים?

 

המעוניינים ללמוד את התחום יכולים לעשות זאת במגוון של חוות הפזורות ברחבי הארץ ומעבירות קורסים אלו בשטחים פתוחים ונוף מדהים.

בין מוסדות הלימוד המאפשרים ללמוד את התחום נכללים המכללה האזורית צפת, המכללה האקדמית בוינגייט, סוסים ואנשים בע"מ, קמפוס שיאים, המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין, בית הספר ללימודי המשך ועוד.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

כיצד בוחרים מוסד לימודים מתאים?

 

מכיוון שרכיבה על סוסים יכולה להיות מסוכנת אם היא נעשית באופן לא בטיחותי, ישנם מספר דגשים שחשוב לשים לב אליהם בטרם ההרשמה לקורס. חשוב לפגוש את המדריכים וצוות החווה ולוודא שהם מקצועיים ומוסמכים, לבדוק מה הנסיון של המדריך עם בעלי החיים, ומהי ההכשרה של החווה בתחום זה. מומלץ לשוחח עם בוגרים של קורסים קודמים.
 

מתכונת הלימוד

 

 

לפי הנחיות מנהל הספורט של משרד התרבות והספורט - שהוא הגורם האחראי על הסמכת המדריכים בתחום זה ובענפי ספורט אחרים בארץ, הקורסים נמשכים כ - 277 שעות לימוד. קורס מדריכי רכיבה מערבית כולל כ - 255 שעות. המסלולים כוללים הן לימודים עיוניים והן תרגולים מעשיים. אלו כוללים התנסות פרקטית בהדרכה ובטיפול בסוסים.
 

קהל היעד ותנאי קבלה


בהתאם לנהלי מינהל הספורט, לקורס יכולים להתקבל בוגרי 10 שנות לימוד לפחות שברשותם 3 שנות ניסיון בפעילויות רלבנטיות. לקורסי הדרכה לא תחרותית מתקבלים בוגרי 11 שנות לימודים שלהם רקע של 3 שנות לימודים בפעילות. כמו כן, על המועמדים להציג אישור המעיד על כשירות רפואית ולעבור מבחני מיון מעשיים ועיוניים. בנוסף, הם נדרשים להציג המלצות מטעם מדריכים מוסמכים.
 

מהן אפשרויות התעסוקה בהמשך?

 

בתום הלימודים ניתן יהיה לנסות ולהשתלב כמדריכי סוסים בכל רחבי הארץ. 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס הדרכת רכיבה?

רוצה לדעת יותר על קורס הדרכת רכיבה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס הדרכת רכיבה

חוות דעת של סטודנטים: קורס ספורט

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp