לימודי רכיבה טיפולית בסמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

הכשרת מדריכי רכיבה טיפולית - לימודי תעודה בסמינר הקיבוצים

 

כבר למעלה ממאתיים שנה ידוע כי רכיבה על סוסים משפרת בעיות פיזיות, תפקודיות ונפשיות רבות. תכנית הכשרת מדריכי רכיבה טיפולית מיועדת למעוניינים לשלב רכיבה על סוסים עם טיפול באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

 

מדוע ללמוד לימודי תעודה - מדריך רכיבה טיפולית דווקא במכללת סמינר הקיבוצים?

 

מחקרים רבים מראים כי הטיפול באמצעות רכיבה על סוסים הינו יעיל ומספק ערך עצום לתהליך ההחלמה של המטופל. ניתן לציין לדוגמא את ליז הרטלי, חולת פוליו ומשותקת בשתי רגליה, אשר זכתה במדליית הכסף בענף הרכיבה האומנותית באולימפיאדת הלסינקי שנערכה בשנת 1952. הורים רבים לילדים בעלי צרכים מיוחדים מתארים את השינוי הדרמטי שעבר על הילד לאחר חווית הרכיבה הטיפולית.

 

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה תכנית הכשרה למדריכי רכיבה טיפולית שמטרתה לספק שיטות טיפול אלטרנטיביות. שיטות טיפול אלו מאפשרות למטופל לבטא את תחושותיו ורגשותיו ביתר קלות, הן מספקות דרך תקשורת נוספת עם המטופל ומקנות לו כלים להתמודדות עם הקשיים שהוא חווה. בנוסף, יש לציין כי סגל המרצים בתכנית זו הינו מן השורה הראשונה בתחומי התמחותם.

 

תכנית ההכשרה נפרסת על פני שנתיים בסיומן זכאי הסטודנט לתעודה מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. התכנית מורכבת מלימודים תיאורטיים המבססים תשתית ידע רב תחומית ומלימודים מעשיים. הקורסים המוצעים במסגרת התכנית מעניינים ומגוונים ועוסקים בקשת רחבה של נושאים. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, רפואה שיקומית, ניתוח ועיצוב התנהגות, אנטומיה של הסוס, וטרינריה, אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ועוד. בנוסף, הסטודנטים יקבלו אימוני רכיבה אצל מאמן ברמה בינלאומית ויתנסו בטיפול מעשי.

 

בוגרי תכנית ההכשרה לרכיבה טיפולית יוכלו להשתלב בתפקידי מדריכי רכיבה טיפולית בחוות סוסים הפרוסות בכל רחבי הארץ. כמו כן, הבוגרים יכולים לעבוד באופן עצמאי בתחום.

 

תנאי קבלה

 

תהליך הקבלה לתכנית רכיבה טיפולית מבוסס על הרשמה, ראיון אישי שייערך לכל מועמד על ידי ועדת הקבלה של התוכנית ורקע בתחום. מועמד שאינו מדריך רכיבה ספורטיבית יידרש לעבור מבחן רכיבה.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד לקורס רכיבה טיפולית עומד על 12,600 ₪ לכל שנת לימוד (בצמוד למדד המחירים לצרכן).

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp