קורס רכב

כל קורסי הגלגלים במקום אחד!

אם ביקשת לקבל מידע על קורסי הכשרה בתחום הרכב, התגלגלת לאתר הנכון.

 

לפניך מידע מפורט על מסלולים רבים בכיווני הכשרה שונים, הקשורים לרכבים כטרקטורים, מכוניות פרטיות, אופנועים, אופניים ועוד. בין אם רצונך להשתלב בתחום הבטיחות, ובין אם – בתחום הטכנאות, הנהיגה או הניהול – כל המידע לפניך.

 

באפשרותך גם לפנות אלינו באמצעות השארת פרטים באתר. נציגי השירות שלנו יחזרו אליך בשמחה, עם כל התשובות.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 
רוצה פרטים על
קורס רכב?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורסי רכב

 

קורסים בתחום הרכב והנהיגה הם מבוקשים מאוד, גם על ידי אנשים המעוניינים להפוך תחומים אלה למקצוע, וגם על ידי אנשים הרוצים לשפר את הנהיגה שלהם. כולנו רוצים לנהוג בצורה הנכונה, החכמה והבטוחה ביותר, אך לא כולנו יודעים כיצד לעשות זאת, וחשוב לזכור כי במקרה של נהיגה - המדובר בעניין של חיים ומוות!

 

זוהי הסיבה שנפתחו לא מעט קורסים בתחום כדוגמת קורסי נהיגה מונעת, קורסי לימוד נהיגה בכל הרמות ועוד. כל מי שרוצה לשפר באופן דרמטי את יכולת הנהיגה שלו, מוזמן להיכנס לקטגוריה זו ולהירשם לקורס המתאים לו ביותר.

 

בנוסף לקורסים המיועדים לשיפור הנהיגה, ישנם גם קורסי נהיגה ורכב המיועדים לאנשים הרוצים להפוך את תחום הרכב למקצוע לכל דבר.

 

בכל חברה בינונית או גדולה (ולעיתים גם בחברות קטנות) יש צי של רכבים הדורשים טיפול, השגחה ותחזוקה. לכל זאת דואג בדרך כלל אדם האחראי על ניהול צי הרכב בחברה. זהו מקצוע מרתק שיש ללמוד אותו, ובדרך כלל לא נדרשת השכלה אקדמית.

 

 

מי שמתעניין בתחום הרכבים, יכול תוך זמן קצר ליצור לעצמו קריירה מאתגרת בתחום חשוב ומרתק. חשוב לציין כי הצורך באנשי רכב מוכשרים ואיכותיים עולה עם השנים, והטובים ביותר יכולים להגיע למשכורות יפות מאוד (במיוחד בחברות הבינוניות והגדולות).

 

בין הקורסים בתחומי הרכב ונהיגה, עליהם תוכלו לקבל מידע באתר זה, ניתן למנות בין היתר את הבאים - לימודי נהיגה בכל הרמות, קורס נהיגה מונעת, קורס מכונאות רכב, קורס שמאות רכב, קורס מתקין מערכות לרכב, קורס ניהול צי רכב ועוד. רוב הקורסים הללו נמצאים גם בקטגוריות נוספות רלוונטיות.

 

אם אתם נמנים על אחת משתי הקבוצות הללו - אנשים הרוצים לשפר את יכולת הנהיגה שלהם או אנשים הרוצים להפוך את תחום הרכב למקצוע - קטגוריה זו מיועדת במיוחד עבורכם.

 

אז למה אתם מחכים? קראו עוד על קורס רכב ונהיגה באתר זה ולמדו רבות אודות הקורסים האפשריים בתחומים חשובים אלה.

 

קורסי טכנאות


לקורסים בתחום הטכנאות יש חשיבות רבה לעולם הרכב, לשם תחזוקתם השוטפת של כלי הרכב ולשם בדיקה מתמדת של בטיחותם ושלמותם. קורסים להכשרת טכנאים בעולם הרכב מתקיימים ברמות שונות ובהתמחויות מגוונות.

 

 

 • קורס אוטוטרוניקה: קורס אוטוטרוניקה, הידוע גם בשמו מערכות משולבות לרכב, מתמקד במערכות החשמל והאלקטרוניקה ברכב ובתחזוקתם. הקורסים נמשכים בין שנה לחמישה עשר חודשים ורבים מהם מתקיימים במתכונת נוחה לאנשים עובדים.

 

 

 • קורס טכנאי רכב: הקורס לטכנאי רכב מעניק ידע בהתקנה ובתחזוקה של מערכות מכניות וממוחשבות בכלי הרכב. הוא חושף גם לחידושים טכניים בענף הרכב ומאפשר לתרגל באופן מעשי את מיומנויות התיקון של תקלות רכב שונות.

 

 

 • קורס מתקיני מערכות רכב: במסגרת הקורס לומדים על התקנתן של סוגי מערכות שונים כגון שמע, מיגון, הגברה, מיזוג אוויר ואנטנות. כמו כן מתוודעים לדרכי ההתמודדות עם שלל סוגי תקלות.

 

 

 • קורס דיאגנוסטיקה: במהלך קורס דיאגנוסטיקה מתמקדים באבחון תקלות ברכב, במגוון של מערכות הקיימות היום. מסלול זה מיועד בדרך כלל לעובדים מנוסים בענף הרכב.

 

 

 • קורס חשמלאי רכב: תלמידי קורס חשמלאי רכב מתוודעים לאופן התיקון של מגוון תקלות במערכות החשמל של כלי רכב שונים.


קורסי נהיגה

 

מטרתם של קורסי הנהיגה היא לאפשר לנהגים מיומנים להרחיב את סל הכישורים שבידיהם בדרך לעלייה בסולם הדרגות של רישיונות הנהיגה. קבלת רישיון בדרגה גבוהה יותר מאפשר תחומי אחריות רחבים יותר ומכאן גם אפשרויות תעסוקה נרחבות יותר.

 

 

 • קורס מורי נהיגה: התכנית באה להכשיר מורי נהיגה להיכרות עם מגוון התקנות בתחום התעבורה ועם חלקי הרכב ומערכותיו.

 

 

 • קורס נהיגת שטח: הקורס מעניק מיומנויות נהיגה בתנאי שטח מורכבים, למטרות טיולי שטח, חילוצים ומירוצים.

 

 

 • קורס נהג רכב ציבורי: במהלך קורס רכב ציבורי לומדים מיומנויות לנהיגה בכלים כגון אוטובוסים, אוטובוסים זעירים ומוניות.

 

 

 • קורס בוחן רישוי רכב: בקורס בוחן רישוי רכב מכירים שיטות לבדיקת רכבים להתאמתם לחוק ולדרישותיו.

 

 

 • קורס נהגי טרקטור: במסגרת קורס זה לומדים לתפעל את הטרקטור ולנהוג בו בתנאי דרך משתנים.

 

 

 • קורס צמ"ה: בקורס צמ"ה - או מפעילי ציוד מכני והנדסי - מכירים דרכים לנהיגה על כלי רכב כבדים.

 

 

 • קורס נהיגה ברכב כבד: קורס זה מכשיר לקראת קבלת רישיון נהיגה דרגה C.

 

 

 • קורס הסעת תלמידים: בקורס מכשירים נהגים להסעת תלמידים באוטובוסים זעירים או בכלי רכב עד 16 נוסעים.

 

 

 • קורס נהג אוטובוס פרטי זעיר: מסלול זה מכין את משתתפיו לקראת קבלת רישיון מסוג D3.

 

קורסים ניהוליים

 

קורסים אלה מיועדים למי שמעוניינים להתקדם בעולם הרכב ולטפס לדרגים ניהוליים ולתפקידי מפתח במסגרות שונות. לניהול בעולם הרכב יש תהליכים ומושגים שייחודיים לו ושיש להכיר במטרה לקדם ארגונים, גופים וחברות לעבר הצלחה כלכלית וטכנית.

 

 

 

 

 • קורס ניהול מוסך פחחות: במהלך קורס מנהל מקצועי פחחות רכב מקבלים הכשרה מקיפה לניהול של מוסכים שמתמחים בפחחות.

 

 

 • קורס ניהול משרד הובלות: במסגרת הקורס לומדים על היבטים ניהוליים ותפעוליים שחיוניים לעומדים בראש משרדי הובלה.


אפשרויות תעסוקה


תחום הרכב מציב מגוון רחב של אפשרויות לתעסוקה. בוגרי קורסי רכב יכולים להשתלב בהסמכות שבידיהם כדי להשתלב במסגרות כגון מוסכים, חברות רכב, חברות היסעים והובלה, חברות ליסינג והשכרת רכב, באולמות תצוגה וכן בתעשיות שונות כגון חקלאות, בנייה ותעשייה כבדה. כדי להתקדם בתחום הרכב ולהגיע לדרגות ניהוליות יש צורך בצבירה של שנות ניסיון וותק בתחום וכן ניתן ללמוד בקורסים ניהוליים שונים שמקנים ידע ומיומנויות מנהיגות. כך למשל, עובדי מוסכים יכולים להתקדם לתפקידי ניהול מוסך, וכן עובדים בחברות רכב יכולים להתקדם לתפקידי ניהול מכירות או ניהול צי רכב.


מוסדות לימוד


קורסי רכב מתקיימים במוסדות לימוד בפרישה ארצית. ניתן למצוא קורסי רכב בצפון, בדרום, במרכז, ובאזור השפלה. ישנם מוסדות שמתמקדים בתחום הרכב ואחרים מציעים קורסי רכב לצד הכשרות מקצועיות נוספות ולימודי הנדסאי. חשוב לשים לב כי הקורסים מוכרים על ידי גורמים רשמיים כגון משרד הכלכלה והתעשייה או משרד התחבורה, כדי לוודא כי ההכשרה שמתקבלת בסיומם מוכרת למטרת קידום מקצועי. בין המוסדות בהם אפשר למצוא קורסי רכב:

 

 • המכללה האזורית צפת: במכללה האזורית צפת מתקיים קורס נהגי רכב ציבורי, המכשיר למוניות בדרגה D1 או לאוטובוסים זעירים בדרגה D. במוסד זה מתקיימות עוד מגוון של הכשרות מקצועיות לצד לימודים להכשרת הנדסאים, שמותאמים לדרישות העכשוויות ביותר של התעשייה הישראלית.

 

 • מכללת המינהל הטכני: במכללת המינהל הטכני אפשר ללמוד בקורס טכנאי מערכות מידון ושמע לרכב. הקורס מעניק מיומנויות פרקטיות להתקנה ולתחזוקה של מגוון מערכות אלקטרוניות וטכנולוגיות רכב מתקדמות. הקורס מתקיים כקורס ערב ואורכו כחצי שנה.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין: במכללה הטכנולוגית רופין שבעמק חפר פועלת היחידה להשתלמויות שבה ישנה גם מגמת קורסי רכב ותחבורה. בין הקורסים במגמה זו קורס אוטוטרוניקה, קורס קציני בטיחות בתעבורה, קורס שמאות רכב, קורס ניהול מוסך אוטוטק, קורס רכב ציבורי, קורס משא כבד ועוד מגוון קורסים.

 

 • מכללת עתיד (ברחבי הארץ): זוהי רשת מכללות שלה סניפים בפרישה ארצית, בין הקורסים שעורכת מכללת עתיד בתחום הרכב אפשר למנות קורס דיאגנוסטיקה, קורס אוטוטרוניקה, קורס שמאות רכב, קורס מתקיני מערכות טכנולוגיות לרכב וקורסים נוספים.

 

 • מכללת המסלול הנכון (פתח תקווה): המכללה מתמקדת בתחום הרכב והיא מציעה שלל הכשרות מקצועיות, הן בתחום הנהיגה, הן בתחום הניהול לרכב (כגון קורס ציי רכב, קורס ניהול משרד הובלה וקורס שחזור תאונות דרכים) והן קורסים מקצועיים לנהגים מנוסים (כגון קורס בוחן מכשור רכב, קורס גרירה וחילוץ, קורס מכונאות רכב, קורס שמאות רכב וקורס בוחני נהיגה).

 

 • מכללת סלע דעת (כרמיאל): מוסד הלימוד מפעיל חטיבת תחבורה, שבה נלמדים קורסים כגון קורס אוטובוס זעיר פרטי, קורס הסעת ילדים, קורס נהג מלגזה, קורס נהגי רכב ציבורי, קורס בטיחות בתעבורה וקורסים נוספים. כמו כן נלמדים קורסים בתחומים כגון נדל"ן ועיצוב.

 

 • נתיבים - המכללה לניהול תשתיות ותחבורה: מוסד לימוד זה מתמקד בהכשרות וקורסים בתחומי התחבורה, הבניה והתשתיות. הוא מציע מסלולים בענפים כגו פיקוח כבישים, אבטחת איכות, סיקור בטיחות, זכויות דרך וניהול פרויקטים. חלק מן הקורסים מכשירים לתפקידים ניהוליים בעולם הרכב והתעשייה.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס רכב?

רוצה לדעת יותר על קורס רכב?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

לחיצה על חשב תוצאות
תציג בפניך מוסדות שעשויים להתאים

שאלות הגולשים בנושא
עלות קורס רשיון אוטובוס
קורס מורי נהיגה - מה המחיר של הלימודים?
מה עלות קורס מורה נהיגה?
כמה זמן נמשך קורס מורה נהיגה
לימודי מורה נהיגה בסכנין
הצעת מחיר לקורס אוטובוס ציבורי זעיר
קורס נהיגה לאוטובוס - עלות תאוריה ומבחן מעשי
Whatsapp Whatsapp