רוצה פרטים על קורס רייקי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי רייקי - מחירים, מכללות ותשובות על כל השאלות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס רייקי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רייקי

 

לתעל את אנרגיות העולם

 

הרייקי היא שיטת טיפול מתחום הרפואה המשלימה, המתבססת על תיעול של אנרגיות היקום באמצעות סמלים וכלים נלמדים. השם רייקי מורכב מהמילים היפניות "קי" – אנרגית החיים (בדומה למילה הסינית "צ'י"), ו"ריי" – מילה שמשמעותה היא "הכוונה אלוהית". השיטה מתבססת על התפישה ההוליסטית של הרפואה הסינית, שעל פיה הגוף והנפש של האדם הם מכלול. על פי התפישה, בגוף עוברים זרמי אנרגיה – המבטאים את מצבו, מחד, ומשפיעים עליו, מאידך; חוסר איזון אנרגטי עלול לגרום למצוקות גופניות או נפשיות – ועל ידי החזרת איזון זה ניתן לפתור אותן.

 

שיטה זו עושה שימוש ביכולותיו של המטפל לתפקד כצינור מוליך לאנרגיית החיים העוטפת את כולנו. הטיפול בה מבוצע ברובו באמצעות מגע והוא מתנהל בלבוש מלא והלימודים בקורס מבוססים על הרעיון שכל אחד יכול לטפל בשיטה זו, כלומר, כל מי שעבר תהליך של "פתיחה אנרגטית" אל אנרגיית הרייקי – תהליך הנקרא "חניכה" ומתבצע על ידי המורה – יכול לשמש כמוליך לאנרגיית החיים. חשוב להדגיש כי המטפל בשיטה זו מעביר אנרגיות מן היקום כולו ולא מתוך עצמו. מעבר ליכולות הטיפול הנפלאות הטמונות בשיטה, קיים גם אלמנט תודעתי שבו עושים שימוש להשגת מודעות עצמית, הגשמה עצמית, לתרגול של מדיטציה ועוד. שיטה זו נחשבת לדרך חיים של ממש ולא רק גישת טיפול הוליסטית.

 

על הלימודים

 

שיטת הרייקי מניחה, כאמור, כי בכל האדם מצויה היכולת לטפל בשיטה זו, ולצורך כך הוא יידרש לעבור תהליך המכונה "פתיחה" או "חניכה". על המטפלים בשיטה ללמוד אותה בצורה מסודרת במסגרת של קורס מקוצר או במסגרת לימודים מקיפים יותר בתחום הרפואה המשלימה.

 

מטרת הלימודים בקורס היא הדרכה ורכישת מיומנויות לפתיחת ערוצי האנרגיה הקיימים בכל אדם ואדם, וכן למידה כיצד ניתן לקבל ולספוג את האנרגיה מהסביבה. 

 

ההכשרה

 

הלימודים בקורסים השונים מתחלקים לשלוש רמות הכשרה, הנלמדות כשלושה שלבי לימוד, שלושה קורסים רצופים המשלימים אחד את השני.

 

המשתתפים מתחילים מרמת הבסיס, רמה 1, ויכולים להמשיך ולפתח את הכישורים שברשותם דרך לימוד בקורסים מתקדמים יותר.

 

רייקי 1

מה לומדים?

 

המשתתפים רוכשים יסודות בשיטת הטיפול ולומדים כיצד לטפל בלקוחות באמצעות מגע. הם נחשפים לעקרונות הגישה ולפילוסופיה שמאחוריה ובוחנים כיצד לסייע לעצמם ולאחרים באמצעותה.

 

נושאי לימוד

 • טיפול אישי
 • טיפול בילדים
 • טיפולים מקוצרים
 • פיתוח אינטואיציה
 • ערוצי אנרגיה בגוף
 • היסטוריה של השיטה
 • תנוחות הידיים בתרפיה
 • ועוד

 

כמה זמן לומדים?


היקפי הקורסים הם לרוב בין שלושה לחמישה מפגשים, אם כי ישנם מסלולים ארוכים יותר. בחלק מן המוסדות נלמדות רמה 1 ורמה 2 יחד במסלול משולב. הקורסים המשולבים נפרשים בדרך כלל על פני מספר חודשים.

 

המשתתפים לומדים את עקרונות השיטה באופן עיוני ומתנסים ביישום שלהם באופן פרקטי, דרך תרגולים שונים. השיעורים מתקיימים בדרך כלל בקבוצות קטנות כדי לאפשר קבלת יחס אישי מן המרצים ותרגול אישי.

 

מחיר - כמה זה עולה?


המחירים משתנים בין המוסדות, לרוב המחירים נעים בין 1,000 - 2,000 שקלים, אם כי ישנם קורסים מקיפים וארוכים יותר שכרוכים בשכר לימוד גבוה יותר. סדנאות קצרות, שהיקפן בין מפגש לשני מפגשים כרוכות לרוב בעלות של כמה מאות שקלים עד אלף שקלים.


רייקי 2

 

קורס זה מיועד לבוגרי הכשרות רמה 1, ובו ניתן להרחיב ולשכלל את סל הכלים המקצועי.

 

מה לומדים?

 

משתתפי הקורס מעמיקים בסמלים המאפיינים את השיטה, הנוגעים לרגשות, שליחת אנרגיה וכדומה. הדגש הוא על עבודה על תהליכים רגשיים ומנטליים. כמו כן, לומדים על תהליכי טיפול באחרים תוך התאמת התרפיה למגוון סוגי מצבים רגשיים. בתום הלימודים בשלב זה בקורס נחשבים הבוגרים כמטפלים מוסמכים.


נושאי לימוד

 • איזון צ'אקרות
 • טיפול בצבעים
 • שילוב מדיטציה
 • שליחת אנרגיות
 • ביטול הרגלים מזיקים
 • סמלים בתהליך הטיפול
 • ועוד

 

כמה זמן לומדים?


היקפי קורסים ברמה 2 הוא בין 4 - 7 מפגשים בדרך כלל. כמו כן, קיימות סדנאות מרוכזות שהיקפן כ - 3 מפגשים. בדומה לקורסים ברמה 1, גם במסלולים אלה משולבים תרגילים מעשיים כדי לאפשר למשתתפים ליישם בפועל את החומר הנלמד ולצבור ניסיון.

 

כמה זה עולה?

 

מחירי הקורסים ברמה זו נעים במרבית המוסדות בין 1,500 - 2,000 שקלים. קיימות סדנאות ומסלולים מקוצרים שכרוכים בעלות נמוכה יותר שבין 750 - 1,000 שקלים. חשוב לציין כי העלויות משתנות מעת לעת וממוסד למוסד, וכי ישנן הכשרות שעלותן גבוהה מן הרף המפורט.

 

רייקי 3


בקורס זה יכולים בוגרי קורסים ברמה 2 להמשיך ולהעצים את יכולות הטיפול שברשותם. בסמכותו של המאסטר ללמד ולהכשיר מטפלים ברייקי. בתום הלימודים בחלק זה של הקורס מוסמכים התלמידים כמורה מקצועיים ללימוד השיטה.

 

במהלך ההכשרה מכירים כלים מתקדמים שבהם משתמשים המטפלים כדי לאבחן אנרגטית ולסייע למטופלים. לעיתים משלבים גם כלים מגישות אחרות כגון דמיון מודרך, מדיטציה ועוד. במסלולים אלה מקבלים הכשרה לתעודת "מאסטר מטפל בכיר".

 

נושאי לימוד

 • ניתוח אנרגטי
 • טיפול בהדמיה
 • שדות אנרגטיים
 • סמלים טיבטיים
 • קריסטלים וריפוי
 • הקמה וניהול קליניקה
 • מדיטציה והגשמה עצמית
 • ועוד

 

כמה זמן לומדים?


אורך ההכשרות ברמה 3 משתנה, קיימים קורסים שהיקפם 10 מפגשים לצד סדנאות מרוכזות שמתפרשות על פני 2 - 3 מפגשים.


כמה זה עולה?

 

מחיר הקורסים ברמה 3 נע בין 1,200 - 2,800 שקלים. ישנם מוסדות שבהם העלות עשויה להיות נמוכה או גבוהה מטווח זה. סדנאות מקוצרות לרוב כרוכות בעלות נמוכה יותר.

 

היכן לומדים?

  

 • מכללת מדיסין (חיפה) - במכללת מדיסין לרפואה משלימה מתקיים קורס רייקי 1 + 2. היקפו של הקורס הוא כ - 5 מפגשים.

 

 • מכללת רידמן – מכללה ותיקה זו ללימודי רפואה משלימה נחשבת לאחת המובילות בתחום והיא מחזיקה סניפים רבים ברחבי הארץ. מציעה מסלולים המכשירים מטפלים ומורים לרייקי בכל שלושת הרמות האפשריות.

 

 • מירב – בית הספר ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה – מציע קורס רייקי 1 ו-2 ברצף וכן קורס רייקי 3 בנפרד, המיועד למי שסיים לימודי רייקי 1 ו-2. כל אחד מהקורסים נמשך 54 שעות לימוד ונפרש על פני 16 מפגשים.

 

 • מרכז הרייקי (תל מונד) - במרכז מציעים קורסים ברמת 1, 2 ו - 3. כמו כן מתקיימות סדנאות למטפלים, שבהן ניתן לפתח את הידע בכלים טיפוליים.

 

 • המרכז ללימודי רוחניות (תל אביב) - ניתן ללמוד בקורס משולב לרמות 1 + 2 או בקורס ברמה 3. במרכז נלמדים מקצועות נוספים ברפואה האלטרנטיבית כגון הילינג, טארוט, תקשור, נומרולוגיה ועוד.

 

 • מרכז אבני (בת חפר - השרון, קיבוץ נען - השפלה) - זהו מרכז בתחום הטיפול ההוליסטי. מתקיימים בו קורסים ברמות 1 + 2 וברמה 3. כמו כן ניתן ללמוד מקצועות כגון קלפי טארוט, טיהור אנרגטי ותקשור.

  

למי מיועדים הקורסים? מהם תנאי הקבלה?

 

קורסי רייקי 1+2 פתוח לקהל המתעניינים הרחב ומתאים לכל אלו אשר מאמינים ברפואה הוליסטית ובצ'י- אנרגית החיים. הקורסים יכולים להתאים למטפלים מנוסים מגישות אחרות, כגון הילינג, נטורופתיה ועוד, המעוניינים להרחיב את סל הכלים הטיפולי ולהכיר גישות תרפיה נוספות ליישום בקליניקות שלהם. כמו כן יכולים ללמוד בהכשרות אלה גם חסרי ניסיון קודם בתרפיה אלטרנטיבית.

 

קורס 3 כאמור, מיועד לבוגרי קורס 1+2 בלבד. בתום השלב השני יכולים הבוגרים להשתלב כמטפלים מוסמכים ואילו בתום השלב השלישי הם יכולים להתחיל לעסוק בהוראת הרייקי ובהעברת השיטה לאחרים.

 

איזו תעודה מקבלים?


סוג התעודה משתנה ממסלול למסלול. בתום רמות 1 ו - 2 ניתנת תעודה המעידה על השלמת קורס ברמה זו. בוגרי מסלולים ברמה 3 מקבלים תעודת "מאסטר". בחלק מן המוסדות הדיפלומה מוכרת על ידי "ארגון הרייקי הישראלי" שהוא הגוף המרכז את הטיפול בגישה בארץ.
 

לסיכום

 

הרייקי היא שיטת טיפול המסייעת בהשגת איזון אנרגטי ואינה דורשת מהמטפל להשתמש בכוחו הגופני או אפילו באנרגיה שלו עצמו. ההכשרה הניתנת מחולקת למעשה לשני שלבים, הכשרה לטיפול והכשרה להוראה. הלימודים הם קצרים יחסית ומהנים, ומאפשרים לכל אחד לעשות שימוש קל ויעיל בשיטה – בטיפול עצמי או בטיפול באחרים. בתוך פרק זמן לא ארוך תוכלו להתחבר לאנרגיות היקום ולטפל באנשים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס רייקי?

רוצה לדעת יותר על קורס רייקי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס רייקי