רוצה פרטים על קורס רייקי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס רייקי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס רייקי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רייקי

 

לתעל את אנרגיות העולם

 

הרייקי היא שיטת טיפול מתחום הרפואה המשלימה, המתבססת על תיעול של אנרגיות היקום באמצעות סמלים וכלים נלמדים. השם רייקי מורכב מהמילים היפניות "קי" – אנרגית החיים (בדומה למילה הסינית "צ'י"), ו"ריי" – מילה שמשמעותה היא "הכוונה אלוהית". השיטה מתבססת על התפישה ההוליסטית של הרפואה הסינית, שעל פיה הגוף והנפש של האדם הם מכלול. על פי התפישה, בגוף עוברים זרמי אנרגיה – המבטאים את מצבו, מחד, ומשפיעים עליו, מאידך; חוסר איזון אנרגטי עלול לגרום למצוקות גופניות או נפשיות – ועל ידי החזרת איזון זה ניתן לפתור אותן.

 

שיטה זו עושה שימוש ביכולותיו של המטפל לתפקד כצינור מוליך לאנרגיית החיים העוטפת את כולנו. הטיפול בה מבוצע ברובו באמצעות מגע והוא מתנהל בלבוש מלא והלימודים בקורס מבוססים על הרעיון שכל אחד יכול לטפל בשיטה זו, כלומר, כל מי שעבר תהליך של "פתיחה אנרגטית" אל אנרגיית הרייקי – תהליך הנקרא "חניכה" ומתבצע על ידי המורה – יכול לשמש כמוליך לאנרגיית החיים. חשוב להדגיש כי המטפל בשיטה זו מעביר אנרגיות מן היקום כולו ולא מתוך עצמו. מעבר ליכולות הטיפול הנפלאות הטמונות בשיטה, קיים גם אלמנט תודעתי שבו עושים שימוש להשגת מודעות עצמית, הגשמה עצמית, לתרגול של מדיטציה ועוד. שיטה זו נחשבת לדרך חיים של ממש ולא רק גישת טיפול הוליסטית.

 

על הלימודים

 

שיטת הרייקי מניחה, כאמור, כי בכל האדם מצויה היכולת לטפל בשיטה זו, ולצורך כך הוא יידרש לעבור תהליך המכונה "פתיחה" או "חניכה". על המטפלים בשיטה ללמוד אותה בצורה מסודרת במסגרת של קורס מקוצר או במסגרת לימודים מקיפים יותר בתחום הרפואה המשלימה. מטרת הלימודים בקורס היא הדרכה ורכישת מיומנויות לפתיחת ערוצי האנרגיה הקיימים בכל אדם ואדם, וכן למידה כיצד ניתן לקבל ולספוג את האנרגיה מהסביבה. הלימודים בקורסים השונים מתחלקים לשלוש רמות הכשרה, הנלמדות כשלושה שלבי לימוד, שלושה קורסים רצופים המשלימים אחד את השני.

 

ההכשרה

 

בסיום כל אחד משלבי הלימודים מקבל התלמיד תעודה מטעם מוסד הלימוד המכשירה אותו כמטפלים או כמורים מוסמכים לרייקי, בהתאם לרמת ההכשרה.

 

 • רייקי 1: בשלב זה לומדים המשתתפים תודעה מרפאה בהעצמת הרייקי, המאפשרת להם לטפל בעצמם או באחרים באמצעות מגע.
  בין התכנים הנלמדים בשלב זה:
  • מבוא והיכרות ראשונית עם עולם הרייקי
  • היסטוריה של השיטה
  • עקרונות עבודה בהתאם לשיטה
  • ערוצי האנרגיה בגוף
  • עקרונות טיפול אישי בעזרת השיטה
  • עקרונות טיפול באחרים בעזרת השיטה

 

 • רייקי 2: מיועדים לבוגרי רייקי 1 אשר תרגלו רייקי במשך תקופה מסוימת, ומעוניינים להעמיק את הריפוי של עצמם או לטפל באחרים גם באמצעות טיפול מרחוק.
  בין התכנים הנלמדים בשלב זה:
  • שלושת סמלי השיטה: פיזי, מנטלי ורגשי
  • קבלת אנרגיות ויכולות אנרגטיות גבוהות יותר לטיפול
  • יכולת ביצוע טיפולים ממרחק
  • מדיטציית סמלי השיטה
  בתום הלימודים בשלב זה בקורס נחשבים הבוגרים כמטפלים מוסמכים.

 

 • רייקי 3: מכשיר את המשתתפים לרמת "מאסטר רייקי". בסמכותו של המאסטר ללמד ולהכשיר מטפלים ברייקי. שלב זה לרוב נלמד כשלב נפרד משלבים 1+2 ובו לומדים מאסטר להוראה. בתום הלימודים בחלק זה של הקורס מוסמכים התלמידים כמורה מקצועיים ללימוד השיטה.

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

משך הלימודים בלימודי רייקי משתנה בהתאם למוסד הלימוד, לרמת המקצועיות של הקורס ולהיקף הלימודים בקורס. מרבית הקורסים בתחום נפרשים על פני 10-15 מפגשי לימוד.

 

 • מכללת מדיסין (חיפה) - במכללת מדיסין לרפואה משלימה מתקיים קורס רייקי 1 + 2. היקפו של הקורס הוא כ - 5 מפגשים.

 

 • מכללת רידמן – מכללה ותיקה זו ללימודי רפואה משלימה נחשבת לאחת המובילות בתחום והיא מחזיקה סניפים רבים ברחבי הארץ. מציעה מסלולים המכשירים מטפלים ומורים לרייקי בכל שלושת הרמות האפשריות.

 

 • מירב – בית הספר ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה – מציע קורס רייקי 1 ו-2 ברצף וכן קורס רייקי 3 בנפרד, המיועד למי שסיים לימודי רייקי 1 ו-2. כל אחד מהקורסים נמשך 54 שעות לימוד ונפרש על פני 16 מפגשים.

  

קורסי רייקי 1+2 פתוח לקהל המתעניינים הרחב ומתאים לכל אלו אשר מאמינים ברפואה הוליסטית ובצ'י- אנרגית החיים. קורס 3 כאמור, מיועד לבוגרי קורס 1+2 בלבד. בתום השלב השני יכולים הבוגרים להשתלב כמטפלים מוסמכים ואילו בתום השלב השלישי הם יכולים להתחיל לעסוק בהוראת הרייקי ובהעברת השיטה לאחרים. חשוב לוודא כי התעודה המוענקת בכל של אכן מוכרת על ידי "ארגון הרייקי הישראלי" – היא הגוף המרכז את הרייקי בישראל.

 

 

לסיכום

 

הרייקי היא שיטת טיפול המסייעת בהשגת איזון אנרגטי ואינה דורשת מהמטפל להשתמש בכוחו הגופני או אפילו באנרגיה שלו עצמו. ההכשרה הניתנת מחולקת למעשה לשני שלבים, הכשרה לטיפול והכשרה להוראה. הלימודים הם קצרים יחסית ומהנים, ומאפשרים לכל אחד לעשות שימוש קל ויעיל בשיטה – בטיפול עצמי או בטיפול באחרים. בתוך פרק זמן לא ארוך תוכלו להתחבר לאנרגיות היקום ולטפל באנשים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס רייקי?

רוצה לדעת יותר על קורס רייקי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס רייקי
התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: קורס רייקי
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp