קורס רדיו ועיתונות חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

בית ספר חשיפה
קורס רדיו ועיתונות בבית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה
 
הקול מאחורי המיקרופון
 
העיתונות ברדיו היא תחום מעניין ומאתגר, המאפשר לעוסקים בו לשדר תכנית רדיו אישית, לגלות את "הדבר הבא" בתחום המוסיקה, להגיש סקופ עיתונאי ולהפיק מהדורת חדשות. העבודה ברדיו היא ללא ספק עבודה מאתגרת המציעה הזדמנויות רבות להיחשף לאנשים מעניינים ולסיפורים חדשניים, ואף לעבוד בצוות. לא בכדי, מאז ומעולם, אנשים רבים חולמים לעבוד ברדיו ולפתח בה את הקריירה התקשורתית שלהם. קורס רדיו בבית ספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה מעניק לתלמידים כלים מקצועיים וידע נרחב בתחום העיתונות, וכולל פיתוח של כישורי תחקיר, כתיבה ועריכה לחדשות ולמגזין.
 
המסלול בחשיפה
 
קורס רדיו בחשיפה הינו מסלול לימודים של שנה אחת, והלימודים בו מחולקים לשני סמסטרים ונערכים במתכונת של לימודי ערב פעמיים בשבוע. הסטודנטים נדרשים להקדיש זמן בבית לביצוע מטלות ולתרגול הכלים הנלמדים בכיתה. לאורך תכנית הלימודים הסטודנטים משתתפים בסדנאות אולפן מעשיות ומתרגלים כתיבה עיתונאית, עריכת כתבות וראיונות. תכני הקורס מעודכנים ומותאמים לעידן האינטרנט הדיגיטלי.
 
תכנית הלימודים במסלול זה היא ייחודית ומקיפה, והיא מונחית על ידי מרצים מנוסים בתעשייה, בעלי ניסיון מצטבר של אלפי שעות שידור ושעות ניהול של תחנות רדיו. אנשי תקשורת אלה מסוגלים לחשוף את התלמידים לכל הסודות הכמוסים של המקצוע ולאפשר להם להתנסות בעריכה ובהפקה. בין המרצים ישנם כאלה ששימשו ככתבים, עורכי חדשות, מגישי תכניות, מנהלי קורסים ביחידה של גלי צה"ל, עורכים ראשיים, מבקרים ומנהלי מחלקות בכלי התקשורת השונים, ובכלל זה גם פורטלים באינטרנט.
 
נושאי הלימוד
 
בקורס רדיו בחשיפה הסטודנטים לומדים כללי כתיבה וז'רגון עיתונאיים ושיטות לניסוח כותרות ולשכתוב. הם לומדים לעבוד בצוות עם אנשי מערכת שונים ככתבים, שדרים, עורכים ועורך ראשי. הם רוכשים כלים בתחום התחקירנות ובאים בסוד הצלחתו של ראיון עיתונאי. הקורס עוסק גם בעיתונות באינטרנט ובהבדלים בינה לבין העיתונות המסורתית והמודפסת. הסטודנטים מפנימים עקרונות בכתיבה לאינטרנט ובשימוש בתכנים חזותיים, ולומדים גם על מקומם של טוקבקיסטים.
 
אלה הם מקצת הנושאים הנלמדים בתכנית:
 
  • בחירת ידיעות לפרסום
  • ליינאפ
  • הפקת ועריכת תכנית חדשות
  • עיתונות במאה העשרים ואחת
  • הגשה אישית
  • שילוב צילומים בעיתוני חדשות
  • דיני תקשורת ואתיקה
  •  הדלפות מידע - סוגים ותפקידים
  • ועוד
 
פרטים נוספים
 
את תכנית הלימודים בקורס רדיו מרכז מרצה בתקשורת, שהיה עורך ראשי של אתר ערוץ 2 באינטרנט ושל פורטל נענע, וכן עורך ראשי של תכניות טלוויזיה ועיתונים. בית ספר חשיפה מקיים עבור הסטודנטים במסלול זה דף אינטרנט המשדר תכניות רדיו מוקלטות פרי יצירתם. דף זה כולל גם לוח שידורים, גלריה ופורום. מסלול זה ניתן לשילוב עם לימודי תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטה הפתוחה.  

 
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp