לימודי קצין ביטחון מנהל אבטחה במכללה הישראלית לביטחון וחקירות ICSI

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי ביטחון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על קורס קב"ט - ICSI.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קצין ביטחון, מנהל אבטחה במכללה הישראלית לביטחון וחקירות ICSI
 
בראש האבטחה
 
בשנים האחרונות נרשמה עלייה במספר אירועי העבריינות והפלילים בישראל. בכלל אירועים אלה נמנות פעילויות טרור לאומני, עבירות פליליות ועבירות צווארון לבן. לאור המגמה העולה של מקרי אלימות אלה, מחויבים מוסדות האבטחה בישראל להגביר את פעילות המנע ומבצעי הטיפול הנקודתי. העוסקים בביטחון נדרשים להעמיק ולהרחיב את הידע המקצועי והמעשי העומד לרשותם, וזאת בכדי שיוכלו להיערך כראוי ולפעול נכון בכל הקשור למניעה, לתגובה ולהתארגנות נכונה.
 
קורס קצין ביטחון, מנהל אבטחה במכללה הישראלית לביטחון וחקירות ICSI, מעניק למשתתפים בו את כל הידע המקצועי – הטכנולוגי, החוקי והניהולי הדרוש למערך האבטחה. בוגרי הקורס יוכלו למלא תפקיד מרכזי כמנהלי אבטחה וקציני ביטחון בארגונים שונים: במשרדי ממשלה, במוסדות ציבוריים, במפעלי תעשייה, במוסדות חינוך או ברשויות מקומיות.  
 
משך הלימודים ומתכונת הקורס
 
הקורס נפרש על פני 270 שעות לימוד אקדמיות, כאשר 40 שעות מתוכן מוקדשות לעבודת הגמר. הלימודים בקורס זה מתקיימים בשעות הבוקר או הערב, במתכונת של פעמיים בשבוע, או ביום לימודים מלא. תכנית הלימודים מקיפה ומקצועית, והיא כוללת הרצאות פרונטליות, דיונים, תרגילי סימולציה, סיורים מקצועיים, תרגילי שטח ואימוני ירי.
 
נושאי הלימוד
 
בקורס לומדים הסטודנטים לתכנן מערך אבטחה. בכל מוסד שבו הוא פועל, נדרש קצין הביטחון לקיים סדרי אבטחה תקינים באופן שוטף, לדאוג לתדרוך בטיחותי, לארגן ביקורים במוסד, לסייע באיתור גורמי סיכון ולהכשיר צוותי חירום. על הקב"ט מוטלת גם האחריות לגייס שומרים ומאבטחים העומדים בדרישות מסוימות, לתדרך אותם ולפקח עליהם.
 
בנוסף, בקורס לומדים להכין תיק שטח. תיק הביטחון אמור להכיל תכנית ביטחון וחירום מאורגנת, הכוללת מערך התארגנותי של צוותי חירום. הקב"ט אמור אף לדאוג לעדכון של תיק זה מפעם לפעם. כמו כן, ההכשרה בקורס קצין ביטחון כוללת היכרות עם אמצעים טכניים במערך האבטחה ואמצעי לחימה. קב"ט הנושא בתפקידי ניהול אבטחה אחראי להקצות נשק לגורמים מורשים במוסד שבו הוא פועל, לדאוג להכשרתם, לאימונם ולתדרוכם. הוא אף אחראי לתחזק באופן שוטף את כלי הירי, לבדוק את תקינותם ולרכוש ציוד חליפי נדרש. הקב"ט צריך להיות בקי בהוראות הביטחון והבטיחות הנוגעים לשימוש בנשק ופתיחה באש.
 
יתר על כן, משתתפי הקורס לומדים להגן על המידע הקיים במוסדות הן באמצעות אבטחה פיזית וביטחון מחשבים והן על ידי אמצעים לאבטחת מידע. הסיכונים הקיימים למידע בארגון נובעים משני מקורות: מקור אנושי ומקור סביבתי. מידע חשאי עלול לצאת מתחומי הארגון באמצעות הונאה או פריצה, פיזית או וירטואלית. באותה מידה, נתונים חשובים עלולים ללכת לאיבוד בשריפה או בעת כל סכנה סביבתית אחרת.   
 
נושאים נוספים הנלמדים בקורס:    
 
 • ניתוח סיכונים 
 • חבלה 
 • נוהלי אבטחה
 • חוק ומשפט
 • מידור מידע
 • עבירות מרמה והונאה 
 • ועוד
 • הפעלת חברות שמירה
 
 
תעודה
 
לבוגרי קורס קצין ביטחון, שיעמדו בהצלחה בדרישות הלימודים, תוענק תעודה מקצועית מוכרת מטעם המכללה הישראלית לביטחון וחקירות ICSI. חשוב לציין עוד, כי קורס זה מוכר על ידי הארגון הבין לאומי לאבטחה .I.B.S.S.A, ולכן לבוגרי הקורס ניתנת האפשרות והזכאות לקבל דיפלומה בין לאומית, ותג מתכת אישי מוזהב מטעם הארגון. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: ICSI - המכללה הישראלית לביטחון וחקירות

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

תואר שני במסלול שנתי
אורטל
1 תגובות
תואר שני עם שני ילדים
ספדי יאהא
1 תגובות
ייעוץ לימודים לאמהות
Inna
1 תגובות
הכשרה לתחום customer success
פז
1 תגובות
תואר שני בייעוץ ללא תואר בחינוך
אפק מכלוף
1 תגובות
צריך הכוונה/ייעוץ לימודי
מור
3 תגובות
קושי בבחירת מקצוע לימוד
גאיה כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp