קורס מיינדפולנס לאנשי חינוך במכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אורנים לימודי חוץ - מיינדפולנס למורים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מיינדפולנס ככלי עבודה ייעוצי במכללה האקדמית אורנים - לימודי תעודה

 

קשב פנימי

 

תעצמו עיניים, תתרכזו בנשימה, תרגישו איך האוויר נכנס לאף ויוצא דרך הפה. תרגישו את הבד של החולצה על העור, את הרוח מלטפת את העורף, את משקל הגוף על הכיסא, שערה שוררת מדגדגת את המצח, את חום היד על היד השנייה. כל אלה תחושות שגורות שכלל לא שמים אליהם לב, אך יש להם חשיבות רבה בתחושת הגוף שמשפיעה גם על מצב הרוח.

 

מיינדפולנס, "קשיבות" בעברית, הוא מושג מתורת הבודהיזם אשר משמש ככלי להתבוננות עצמית עמוקה ולהשתחררות ממחשבות טורדניות. לפי המיינדפולנס ההווה הוא העיקר ויש להתרכז בתהליכים המתרחשים ברגע נתון מבלי לתת לאירועי עבר או חששות מהעתיד להשפיע על ההוויה הקיימת. המיינדפולנס בעיקרו הוא שיטת מדיטציה שבה מתרכזים בנשימות ובתחושות הגוף.

 

העולם המערבי אימץ את השיטה והתאים אותה לאורח החיים העכשווי כדי לאפשר פסק זמן מהמתחים, מהחרדות ומהמרוץ הבלתי פוסק אחרי זמן. לאור זאת, מיינדפולנס משתלב בשיטות הטיפול המערביות ככלי טיפולי שמאפשר שקט נפשי ורווחה כללית.

 

התרגול של המיינדפולנס נעשה בנשימות עמוקות ובהרפיה של השרירים, כאשר הגוף רגוע גם הנפש רגועה ובמצב זה אפשר להתייחס לחרדות, לפחדים ולטראומות ממקום שלו שאינו טעון רגשית, לשנות דפוסי חשיבה מגבילים ובעקבות כך מתאפשר שינוי של דפוסי התנהגות לא מועילים. לאור זאת, טיפול בעזרת מיינדפולנס יכול לסייע רבות לכל מי שמרגיש תקיעות בחייו, למי שסובל מחרדות ומלחצים נפשיים ופיזיים וכן לאנשים הסובלים מהפרעת דחק פוסט טראומטית.

 

קורס מיינדפולס ככלי עבודה ייעוצי מיועד למטפלים, ליועצים ולכל מי שעוסק במקצועות בריאות הנפש אשר רוצה להעשיר את ארגז הכלים שלו ולשלב את שיטת המיינדפולנס בעבודתו הטיפולית. כמו כן, הקורס מתאים גם למורים ולמחנכים אשר רוצים להקנות לתלמידים שלהם כלי יישומי ללמידה ולשיפור יכולת הריכוז.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס מיינדפולנס ככלי עבודה ייעוצי ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים מוכר ליועצים חינוכיים בדרגות 7 עד 9 של אופק חדש מטעם השירות הפסיכולוגי ייעוצי (שפ"י) ומטעם האגף לפיתוח מקצועי לעובדי הוראה של משרד החינוך.

 

תכנית הלימודים מקנה ליועצים חינוכיים כלים ייחודיים לגישת המיינדפולנס שמאפשרים לשדרג את העבודה שלהם בבתי הספר ובמערכת החינוך. משתתפי הקורס לומדים על העקרונות של שיטת המיינדפולנס ועל היישום השוטף שלה החיים בכלל וככלי טיפולי ייעוצי בפרט. לשם כך הם לומדים תכנים תיאורטיים השאובים מתחום הפסיכולוגיה המודרנית לצד מתודות טיפוליות מתרבות המזרח. כמו כן, הם לומדים על ההשפעה של המדיטציה על המוח ועל התודעה ועל היכולת שלה לשנות דפוסי חשיבה ודפוסי התנהגות.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד היא דו שנתית, 12 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים, ארבע שעות כל מפגש. במסגרת הקורס על המשתתפים לתכנן וליישם יוזמה בתחום המיינדפולנס ככלי ייעוצי עם מורים, תלמידים או הורים ולתעד את הפרויקט בעבודה מסכמת.

 

נושאי לימוד

 

  • גוף ונפש
  • מיינדפולנס ומוח
  • קשר בין רגש, תחושה ותנועה
  • יסודות המדיטציה בשיטת מיינדפולנס
  • הפחתת מתחים ולחצים בתרגול מיינדפולנס    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים היא מוסד ללימודי הכשרה והמשך אשר משלב בין לימודים תיאורטיים ללימודים מעשיים מתוך אוריינטציה יצירתית וחדשנית. המרצים בקורסים ובתכניות הלימוד של המכללה הם אנשי אקדמיה בכירים אשר להם הניסיון, הכלים והמיומנויות להעשיר את התלמידים ולהקל עליהם להשתלב בשוק העבודה בתום הלימודים.

 

היחידה ללימודי חוץ פונה לכל הקהלים ולכל התחומים, היא מספקת השתלמויות ולימודים לפיתוח מקצועי לאנשי הוראה, מאפשרת למעוניינים בכך לעשות הסבה מקצועית לתחום הטיפולי וכן פותחת את שעריה בפני קהל חסר ניסיון ללמוד מקצוע חדש ולפתח קריירה מקצועית. בין תכניות הלימוד של היחידה אפשר ללמוד קורס טיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים, קורס טיפול במשחק, קורס שותפות הורים בגישה רב ממדית וקורס גינון טיפולי.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס מיינדפולנס ככלי עבודה ייעוצי צריכים להיות בעלי תואר שני בייעוץ חינוכי מטעם מוסד מוכר למועצה להשכלה גבוהה, ותק של חמש שנים לפחות בייעוץ חינוכי, דרגה 6 ומעלה באופק חדש ואישור של המפקח הישיר.

 

תעודה

 

משתתפי הקורס מקבלים תעודת סיום קורס מיינדפולנס ככלי עבודה ייעוצי מטעם היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים
פורום לימודי פסיכולוגיה
התלבטות בין אוניברסיטת חיפה לתל אביב ללימודי פסיכולוגיה
אוראל ידעי
ללא תגובה
הרשמה על תנאי ללימודי פסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל
הודא
ללא תגובה
מחיר לימודי פסיכולוגיה במוסדות שונים
יצחק
1 תגובות
עבודה בניהול משאבי אנוש לבוגרי מסלול פסיכולוגיה ומשאבי אנוש
צורהלי
1 תגובות
הסבה לתואר ראשון בפסיכולוגיה לבוגרי אוניברסיטה
רות
1 תגובות
לימוד פסיכולוגיה באופן עצמאי מהבית
רינת
1 תגובות
איזה תארים מאפשרים הסבה לפסיכולוגיה?
רחל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp