קורס מקדמי צעירים ביחידה ללימודי המשך במכללת ספיר

המכללה האקדמית ספיר

קורס קידום צעירים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של המכללה האקדמית ספיר לחצו כאן

 

צעיר בנפש

 

כל דור ודור צריך להתמודד עם הבעיות שלו והוא מושפע מגורמים חיצוניים ופנימיים, מקומיים וגלובאליים, בין שאלו מלחמות, תהפוכות כלכליות, שינויי מדיניות, התפתחות טכנולוגיות ומהפכות חברתיות. בעשורים האחרונים עלתה המודעות להשפעה של כל אלו על תהליך ההתבגרות, הן של ילדים ובני נוער והן של אנשים אשר מצד אחד נחשבים מבוגרים, אך עוד לא סיימו את תהליך ההתבגרות לחלוטין.

 

בעידן שבו התקשורת והמדיה החברתית שמה את ה"צעירות" על המזבח, גיל 30 הוא ה - 20 החדש וישנה סגידה למראה צעיר ולהתנהגות צעירה, אותם אנשים בגילים 18 - 35 נמצאים בכור המצרף של החיים, בין נערים למבוגרים. על כן הם מתמודדים עם בעיות רבות ועם קשיים ואתגרים שהדורות הקודמים אינם מבינים. לשם כך, נוצר הצורך באנשי מקצוע, מחנכים ומטפלים אשר יש להם את הכלים ואת היכולות להבין ללבו של הדור, להקשיב למצוקות שהאנשים בו נמצאים ולנתב אותם לדרך הנכונה להם.

 

תכנית הלימודים

 

קורס קידום צעירים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר מקנה לסטודנטים ידע מעמיק על עולם הצעירים בישראל ועל ההתמודדויות שלהם בעידן הנוכחי. משתתפי הקורס לומדים תיאוריות מתודולוגיות והם רוכשים כלים מעשיים המבוססים על שיטות אינטגרטיביות ורב־תחומיות המושתתות על פסיכולוגיה, סוציולוגיה, משפט, מגדר, רפואה, תרבות ותקשורת.

 

תכנית זו ללימודי תעודה מכשירה את הסטודנטים לעבוד עם צעירים בדרכים מקדמות המאפשרות להרחיב את הכלים הנפשיים שלהם להתמודדות עם בעיות נפוצות ועם בעיות נקודתיות שהם נתקלים בהן במהלך חייהם הבוגרים. כמו כן, הם רוכשים את המיומנויות לייעץ, לטפל ולהכווין אנשים במצוקה ובמשבר גילאי למקום הנכון להם בהתאם לסטטוס שבו הם נמצאים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

משך הקורס הוא כ - 120 שעות אקדמיות הנפרשות על פני שנה. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, קבוצות דיון, סיורים ומפגשים עם אנשי מפתח מתחום השירות החברתי.

 

נושאי לימוד

 

  • רב־תרבותיות בישראל
  • צעירים בתקשורת
  • קהילות צעירים בישראל
  • מאפייני אוכלוסייה
  • עולם העבודה של הצעירים
  • בניית קשרי זוגיות    
  • קשיים של משפחות צעירות    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר היא מוסד להשכלה גבוהה אשר מתמקד בהקניית סביבת לימודים מאתגרת ומעודדת מצוינות. נוסף על הלימודים הסטודנטים עוסקים בפעילות חברתית המעניקה להם ערכים של מנהיגות ושל אחריות חברתית וסביבתית. במכללה אפשר ללמוד במגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני, ללימודי הנדסאים, למכינות קדם אקדמיות, ללימודי חוץ ולהכשרות. ביחידה ללימודי חוץ של המכללה אפשר ללמוד קורס קואוצ'ינג בהתמחות ADHD, קורס גישור בהתמחות משפחה, גירושין ופרידה וקורס אבחון דידקטי.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים ללמוד בקורס קידום צעירים צריכים להיות בעלי תואר ראשון אשר עובדים עם צעירים או מועמדים בעלי ניסיון תעסוקתי עם צעירים של 4 שנים ומעלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

לימודי תרפיה בתנועה וריקוד
אלישבע לוי
ללא תגובה
מתי קורס הרפלקסולוגיה הקרוב ביותר
מריאנה
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי כלכלה וחשבונאות
אלונה
ללא תגובה
משך ותנאים לקבלה לקורס רפלקסולוגיה
קרן
ללא תגובה
קורס לגברים בלבד בעיסוי
נהוראי
ללא תגובה
הסבה לעבודה סוציאלית בספיר
שיימא
ללא תגובה
לימודי בדיקות תוכנה לנוער בסיכון
שירה רחמים
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp