לימודי צמחי מרפא בקמפוס ברושים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על קורס צמחי מרפא - קמפוס ברושים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי צמחי מרפא בקמפוס ברושים

 

רפואת צמחים אינטגרטיבית

 

בעידן המודרני של ימינו, המאופיין בשפע רב של מידע, אנו אוחזים בידינו בתיעוד מרשים של רפואות צמחים המגובות באלפי שנות ניסיון קליני מהכיוון המסורתי-מערבי שבצפון אמריקה ובדרומה, וכן מהכיוון המזרחי- האסייתי – הסיני וההודי. בנוסף לזאת, קיים ידע נרחב ומעמיק של מחקר מדעי ומולקולרי העוסק, בין השאר, בהשפעות הביולוגיות של החומרים הפעילים על האורגניזם. כל אלו מאפשרים את ההבנה רחבת ההיקף המצויה בתחום והנוגעת לפעולתם ולהשפעתם הרבה של צמחי המרפא על גוף האדם.

 

השילוב בין כל מקורות הידע הללו הופך, ללא ספק, את ההרבליסט (המרפא בצמחים) העכשווי לבעל הבנה מעמיקה באסטרטגיות הטיפול המותאמות לכל אדם ולבעל מיומנות רבה בתחום התהליכים הפתולוגיים. ההרבליסט האינטגרטיבי מצליח לנתר בחופשיות בין מושגים מדעיים מודרניים ובין מושגים מסורתיים ואנרגטיים – וכל אלה בעצם הופכים אותו בעצם למטפל מיומן ומקצועי בעל יכולת תקשורת מעולה עם עולם הרפואה המערבית, הרפואה הסינית והרפואה המסורתית האירופאית – בו זמנית. 

 

על תכנית הלימודים בברושים

 

כמסלול המשתייך לתחום הרפואה המשלימה, התכנית עורכת למשתתפים היכרות עם צמחי המרפא השונים, מן הזווית המסורתית ומזו המחקרית כאחד; הידע המוגש בה מבוסס על הגישה המערבית לשימוש בצמחים וכן על גישות מדעיות מהעולם כולו. גישה משולבת זו מאפשרת להרבליסטים העתידיים לעשות שימוש מקצועי בצמחים ולהכיר את אוסף ההשפעות הרפואיות, את האינדיקציות, את הקונטרה-אינדיקציות ואת המינונים הנהוגים בתחום.

 

דרישות הקבלה לתכנית הלימודים בברושים הן: הצגת תעודת בגרות, מעבר של ריאיון אישי ושל מבחן התאמה וכן אנגלית ברמה טובה. הלימודים מתפרשים על פני 3 שנים אקדמיות ומקיפים כ-1,600 שעות לימוד.

 

תכני הלימוד

 

הלימודים מעניקים, ללא ספק, ידע טיפולי מעשי ונרחב המסייע לטיפול במחלות ולשמירה על הבריאות, והם מקיפים נושאים וידע רב גם מתחום הרפואה המערבית כגון: כימיה, מיקרוביולוגיה, אנטומיה-פיזיולוגיה, פתולוגיה ופרמקולוגיה. במהלך המסלול יתוודעו המשתתפים ללא פחות מ-200 סוגי צמחים שונים; הם ילמדו להכין מיצויי צמחים ולהרכיב פורמולות אישיות שישמשו לטיפול במגוון רחב של מחלות. כמו כן, יינתן דגש בתכנית הלימודים על הכרת החומרים הפעילים בצמחים ועל הבנת הקשר בין חומרים אלה לבין התרופות המערביות-הקונבנציונליות.

 

בנוסף לזאת, התלמידים יתוודעו לנושאים מהותיים נוספים כיחסי מטפל-מטופל, טכניקות עבודה בין-אישיות ותזונה טבעית, ויבצעו סטאז' קליני מקצועי ומעמיק במתן טיפול בצמחים, שבו יקחו חלק בעבודה מעשית מול מטופלים; כחלק מהתהליך, ידרשו הסטודנטים לבצע התמחות במעבדה לצמחי מרפא שבה יכינו תמציות צמחיות ופורמולות לשימושים מגוונים.

 

בתום הלימודים

 

הידע המעמיק והמקצועי המועבר בתכנית בתחום של צמחי מרפא עומד בסטנדרטים המחמירים ביותר של בתי הספר ללימודי צמחי מרפא בעולם ומאפשר לקמפוס לקדם דור חדש, מתקדם ומקצועי של מטפלים בתחום. בתום הלימודים הסטודנטים יהיו מצויידים בכלים מעשיים שיאפשרו להם לעשות שימוש נכון ובטוח בצמחי מרפא כמו גם במגוון רחב של מיומנויות מעשיות הדרושות לטיפול במגוון בעיות בריאותיות או למניעתן באמצעות צמחי מרפא.

 

 • לבוגרי שנה א' תוענק תעודת Consultant Herbalist
 • לבוגרי שנה ב' תוענק תעודת Master Herbalist
 • לבוגרי שנה ג' תוענק תעודת Clinical Herbalis

 

לסיכום

 

התכנית ללימודי צמחי מרפא בקמפוס ברושים מותאמת לסטנדרטים בינלאומיים קשיחים במיוחד ועומדת בהם, והיא מאפשרת לבוגריה להירשם כחברים באיגוד ההרבליסטים האמריקאי (AHG). מסלול הלימודים שנבנה באוריינטציה קלינית מחקרית מבוסס במידה רבה על מחקרים שנעשו בתחום צמחי המרפא בארץ ובעולם כולו והוא מציע לבוגריו להתפתח מבחינה אישית ומקצועית ולהשתלב בהצלחה כמטפלים מקצועיים ומיומנים בתחום צמחי המרפא.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס ברושים - לימודי רפואה משלימה

פורום לימודי רפואה משלימה

תנאי סף ללימודי פסיכותרפיה הוליסטית
אלירן נחום
1 תגובות
לימודי אירדיולוגיה באזור ירושלים
סי
1 תגובות
קורס יוגה טיפולית ללא ניסיון
קסניה
1 תגובות
קורס מאמני תזונה וקואצינג
קסם שלם
1 תגובות
קורס הדרכת יוגה בכל הארץ
אליה
2 תגובות
לימודים קאוצינג בתחום התזונה
ג'ני ברמי
1 תגובות
לימודי יועצת שינה במרכז
סוהיל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,759 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,088 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

Whatsapp Whatsapp