קורס צילום - איך מתחילים?

לא משנה מאיזה כיוון באת, ולא חשוב מאיזו זווית בחרת להגיע לכאן – מצאת את מה שחיפשת:

מאגר מידע עם כתבות מפורטות על אפשרויות הלימוד המגוונות בתחום הצילום.

 

שמנו את האצבע על כל סוגי הקורסים בצילום – שחור לבן, דיגיטלי או אנאלוגי, צילום אופנה, צילום אירועים, צילום עיתונאי, צילום פרסומאי וכן הלאה.

 

אנחנו מזמינים אותך גם להשאיר לנו הודעה אישית בליווי פרטים רלוונטיים, כדי שנוכל לחזור אליך עם המידע המבוקש לך.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על לימודי צילום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי צילום

 

איך אתם מסתכלים על זה?

 

בימינו כולם מצלמים כל הזמן, ולרוב אין בסביבה בכלל מצלמה. אם פעם היו מצלמים כדי לתעד חוויות ולאגור זיכרונות באופן מוחשי יותר, היום המדיום משרת מטרות אחרות לחלוטין. חלק ממטרות אלו הן – שיתוף של רגע מיוחד בזמן אמת, חשיפה מיידית בכלי הרשת, שיחה משפחתית, התייעצות עם מכרים לפני רכישה של מוצר בחנות ועוד. ואף על פי כן, יש אירועים, תופעות או מצבים ייחודיים, שבהם לא נרצה להסתפק באינסטגרם, ונתעד בשיטות המקצועיות המשוכללות ביותר.

 

ללמוד צילום - סוגי מסלולים

 

לימודי צילום קיימים במגוון רחב מאד של אפשרויות ומסלולים. מגוון זה בדרך כלל מסווג לקטגוריות המותאמות לצרכים שלכם. העיקריות שבהן כוללות:

 

 • צילום דיגיטלי – אלה הם קורסים בהם תלמדו לעבוד עם המצלמה החדישה (זאת שלא כוללת סלילי פילם), תלמדו להעלות תמונות למחשב ולעבד אותם בתוכנת פוטושופ. קיימים מסלולים למתחילים ולמתקדמים, כאשר בסוף קורס מקצועי מקיף תוכלו לפתוח קריירה, למשל, בתור צלמי חתונות ואירועים.

 

 • צילום סטודיו - לתחום זה אנו משייכים גם קורסי צילום אופנה, צילום מוצר וצילום לפרסום. בהם קיים דגש על הקמה של מערך תאורה מלאכותי בתוך סביבת הסטודיו הסגורה, ועל תיעוד מחמיא של חומרים מבריקים, מרקמים מיוחדים ועוד.

 

 • צילום טבע – מכונה לפעמים גם צילום גיאוגרפי; בקורס הזה יעבדו איתכם על צילום של חיות, צמחים, מקווי מים ותופעות מיוחדות בסביבה הטבעית, בכל שעות היום והלילה. ילמדו אתכם לצלם אלמנטים בתנועה, לתפוס אפקטים מיוחדים של אור ולנצל את תנאי התאורה המצויים בשטח. בנוסף תוכלו להתקצע בצילום תת ימי במסגרת קורס צילום צלילה

 

 • צילום נוף עירוני – או, כפי שלפעמים נקרא, צילום אורבני; בתכניות אלו תלמדו לתעד את העיר התוססת והדינאמית על כל אזוריה, חלקיה ושכונותיה. תפתחו כישרון לזהות מבנים ארכיטקטוניים מיוחדים, ולקלוט דיסוננסים וניגודים תרבותיים בולטים הקיימים במרחב אחד, תתרגלו יצירה של יחסים מיוחדים בין דמויות ובין רקע, ועוד.

 

 • צילום עיתונאי – מכונה לפעמים גם צילום דוקומנטארי או חברתי, וקשור לצילום דיוקנאות; במסלולים האלה תסגלו מבט ביקורתי ועצמאי חדש על התרחשויות מסביבכם, תטפלו בנושאים חברתיים וציבוריים, ותלמדו להעביר מסר באמצעות תיעוד.

 

 • צילום וידאו – מי אמר זוויות ולא קיבל? בקורסים האלה תכירו את האמצעים העומדים לרשות צלמים מקצועיים בסט הטלוויזיוני והקולנועי, המאפשרים להם לעקוב אחר תנועה ממושכת של דמויות, לתפוס בפריים אחד שטח רחב או גבוה מאד, ליצור מניפולציות משכנעות, לחתוך סצנות ועוד.
   
 • תואר ראשון בצילום - בתכניות המקיפות האלו תלמדו - הכל מהכל, ותקבלו כלים לשילוב מקצועי בין מדיומים שונים. בתכניות אלו מתווספים תכנים תיאורטיים רבים, שאמורים לסייע לכם לפתח תפישה חזותית אמנותית ואסתטית, שאינה פחות חשובה מהכלים המעשיים, עליהם כמובן תעבדו במרץ גם כן.

 

משך הלימודים

 

המסלולים ללימודי צילום הם כה מגוונים, ובהתאם לכך גם משך הלימודים משתנה. לרוב, קורסים לתעודה נמשכים בין ארבעה חודשים לשנתיים. ישנן תכניות הנדסאי האורכות שלוש שנים. מסלולים לתואר ראשון אורכים בין שלוש שנים לארבע שנים. קיימים קורסי היכרות מצומצמים וסדנאות של שניים עד חמישה מפגשים.

 

תנאי קבלה

 

על פי רוב, לקורסי המתחילים תוכלו להגיע נקיים לגמרי מידע קודם, אך תצטרכו להביא איתכם מצלמה דיגיטלית מסוג ריפלקס או דמוית ריפלקס, המאפשרת גם כיוונון ידני. לקורסים מתקדמים יותר תהיו אמורים להציג תיק עבודות או תעודת סיום של קורס מתחילים. בתכניות לתואר ראשון בצילום, בדרך כלל, יבקשו מכם להראות תיק עבודות רחב, מגוון ומושקע, ולהציג תעודת בגרות. בנוסף, כמעט בכל המקרים, תידרשו להגיע לראיון אישי.

 

מוסדות לימוד

 

 • המכללה האקדמית ספיר - היחידה ללימודי חוץ והמשך (שער הנגב) - במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיימות מספר הכשרות מקצועיות בתחום הצילום. ניתן ללמוד בקורס צילום מקצועי, בקורס צילום למתחילים או בקורס צילום למתקדמים.

 

 • בצלאל – אקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים – במוסד יוקרתי זה מוצע מסלול ארבע שנתי לתואר ראשון. בנוסף, ביחידה ללימודי חוץ בבצלאל מוצעים – קורס צילום דיגיטלי וקורס מבוא לעולם הווידאו.

 

 • המרכז לצילום – בית הספר לאמנות הצילום של הטכניון (תל אביב וחיפה) – מקיים קורסים קצרים וכן תכנית של שנתיים להכשרה מקצועית מקיפה. מחירים מוזלים מוצעים לתלמידי הטכניון ולעובדים.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (ליד כפר סבא) – מציעה לימודי צילום במסגרת תואר ראשון באמנויות או במסגרת לימודי תעודה באמנות. התואר הראשון אורך ארבע שנים, וכולל שיעורים תיאורטיים, כלים מעשיים והתנסות בהנחייה.
   
 • המרכז האקדמי ויצו (חיפה) - במוסד לימודים זה מציעים תכנית של ארבע שנים לתואר ראשון, הכוללת גם הסמכה להוראה וקורסים בצילום וידאו. במקום מתוחזקת גם גלריה המציגה תמונות של אמנים ידועים ומתארת את התפתחותם המקצועית.

 

 • המכללה הטכנולוגית תל חי (צפון) – בחטיבת התקשורת במכללה תוכלו להצטרף למסלול דו שנתי מטעם מה"ט. חיילים משוחררים זכאים להנחה של 90% משכר הלימודים בשנה הראשונה, ותלמידים המתגוררים רחוק מן המכללה זכאים למגורים במעונות.

 

 • קמרה אובסקורה (תל אביב) – בבית ספר זה מפעילים קורסים למתחילים ולמתקדמים, מסלול מקצועי מורחב של כעשרה חודשים ותכניות מיוחדות נוספות לצילום סטודיו ולצילום וידאו ועריכה. מלבד המסלול המורחב, הקורסים אורכים בדרך כלל כשלושה או ארבעה חודשים.

 

 • מנשר לאמנות (תל אביב) – המחלקה במנשר משלבת צילום דיגיטלי עם וידאו ארט ומאפשרת הרבה מרחב אישי ליצירה מקורית. הלימודים הם לתואר ראשון ונמשכים ארבע שנים. קיימים גם לימודי תעודה בשעות הערב.

 

 • המכללה לצילום (קריית אונו) – מציעים מסלול הנדסאי צילום ומדיה דיגיטאלית של שלוש שנים. עלות הלימודים נקבעת במה"ט, וחיילים משוחררים יכולים להשתמש בחשבון הפיקדון הצבאי ולקבל החזר של 90% משכר הלימוד.

 

 • גליץ - בית ספר לצילום (רמת גן) – שם מוצעים שלל מסלולים בתחומים: צילום אופנה, צילום גיאוגרפי, צילום נוף, קורס יסודות, קורס תאורה ועוד.

 

 • סטודיו גברא (תל אביב) – במקום זה מתקיימים קורסים בסיסיים ומתקדמים בצילום אישי ומסחרי. מוצע מסלול מקצועי תלת שנתי, הכולל את כל הסוגים והז'אנרים בדגש על צילום סטודיו.

 

 • דרך צילום – בית הספר הגבוה למקצועות הצילום (תל אביב) – בבית הספר הזה יש דגש על אווירה אינטימית ולמידה בקבוצות קטנות. הקורסים המוצעים: צילום דיגיטלי ועיבוד תמונה, צילום סטודיו ואור, פוטושופ, צילום אירועים, קורס לייטרום ועוד.

 

 • אלון קירה – בית ספר לצילום (גבעתיים) – במקום זה ישנו דגש על צילומי נוף וטבע, ולכן קורסים רבים מחולקים לפי אזור גיאוגרפי, כירושלים, באר שבע וצפון. בית הספר מציע גם טיולים מיוחדים לצלמים בגיאורגיה, רומניה ומרוקו.

 

 • מוסדות לימוד נוספים: סטודיו הראל (קיבוץ הראל), המדרשה לצילום גיאוגרפי (קורסים בכל הארץ), תילתן – המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית (חיפה), בית ספר מוסררה (ירושלים), פוקוס – המרכז ללימודי צילום (ירושלים, חיפה ותל אביב) ועוד.
 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי צילום?

רוצה לדעת יותר על לימודי צילום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

טיפים ממומחים בנושא צילום

תחילת הקריירה תלויה בכמה גורמים שחלק מהם נלמדים ואחרים אינם מצריכים לימוד, אלא בעיקר עבודה קשה והתמדה. "באופן הטכני יש חשיבות להכרת המצלמה. ידע טכני הוא נרכש וזה לדעתי החלק הקל. המרכיב היצירתי קצת יותר מורכב. חלק ממנו הוא כישרון, התמדה, פתיחות. זה משהו שלא נמצא אצל כל אחד. יש גם תכונות שנדרשים אליהן שלא קשורות למקצוע עצמו. צלם עיתונות, למשל, צריך יכולת לעמוד במצבי לחץ. צלם דוקומנטרי חייב יכולת תקשורת טובה עם אנשים וצריך לדעת איך להכניס את עצמו לסיטואציות ולהיטמע בהן."
זיו קורן
צלם עיתונות ודוקומנטרי ישראלי

מעל 68 סטודנטים
המליצו והצביעו על צילום

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.3

  המרכז האקדמי ויצו חיפה195 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תולדות האומנות 492 91
תואר בצילום 375 81
אמנות 471 88

חוות דעת של סטודנטים: צילום

התקבלו 68 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

ללכת בעקבות החלומות. לא לפתח יותר מידי ציפיות לגבי מטרה כי הדברים הם תהליך תמידי, בעיקר בעולם האמנות כלומר הדברים הם במצב מטאמורפוזי גם כן אבל ברמת התוצאות הן בהתאם לדעה והשכל, גם כן אסתטיקה היא קשורה למחמד מאד סובייקטיבי, צריך לזכור בזמן הלימודים להישאר נאמן למקורות שגרמו לך להיכנס אל תוך מוסד הלימודים ובהתאם לכך לסנן את הידע שאינך עושה בו שימוש ולהשתמש בדברים שיתאמו לצרכיך, אני כותבת זאת כי יש נטייה לקבל אובר דואוז של מידע וזה עלול לבלבל מאד.
האקדמיה בבצלאל
יאנה
תואר בצילום
אני ממליצה לכל תלמיד שיש לו קישורים באחד מתחומי בצלאל שינצל את זה ויירשם. לפני ההרשמה בבצלאל יכוונו אותו לכמה מחלקות תלוי במה שהוא אוהב, מכינים אותו למבחני הקבלה, עוזרים לו בהכנת תיק עבודות
עוזרים מאוד בתשלום שכר הלימודים מחלקים אותו לתשלומים נוחים תלוי במצבך הכספי
מקבלים מלגות הסכום המתקבל תלוי במצב הכלכלי בבית
מקבלים חונך לעזור בלימודים "אחד לאחד "
עוזרים ללמוד עברית אם ספת האם לא עברית
בקיצור כדאי לכם
האקדמיה בבצלאל
סלאם
תואר בצילום
הייתי ממליצה בחום לרשום את השיעורים בצורה מסודרת ולהתייחס ברצינות לחומר הנלמד בכיתה. דבר זה יעזור להתמודד עם המבחן. לעבוד קשה ובאנרגיות טובות שידחפו אתכם למעלה, הכי גבוה שאפשר. להתייעץ עם חבריכם לכיתה בכל עניין ועניין המטריד אתכם ולהיעזר בעצות שיש להם לתת לך . להיות אופטימי, שאפתן וחרוץ .
האקדמיה בבצלאל
טליה
תואר בצילום
הייתי ממליצה לחסוך כסף עדיף לכל התואר, כי ממש קשה לשלב בין לימודים לעבודה, חוץ מזה יש הוצאות נוספות. בנוסף, לקנות ציוד התחלתי, כי במכללה אין מספיק ציוד בסיסי (כמו מצלמה דיגיטלית) לכולם. אין מה לעשות, התואר הזה דורש לא מעט כסף, אז תהיו בטוחים שתוכלו לעמוד בזה לפני שאתם מתחילים.
המרכז האקדמי ויצו חיפה
אינה
תואר בצילום
א. תמצאו עבודה בתחומים הבאים: מלצרות, ברמנות, שמירה (מגדלים בלילה), פקידי קבלה במלונות וכותבי עבודות סמינר.
ב. תחסכו כסף מבעוד מועד לתקופת הלימודים בייחוד לתקופת המבחנים.
ג. בשוק של מחנה יהודה תקנו רק ירקות ופירות את שאר הקניות תעשו ב"אושר עד".
ד. תיוולדו להורים עשירים.
האקדמיה בבצלאל
נתי
תואר בצילום
אני שמעתי על המקום שהוא הכי מקצועי והכי טוב ללימודים בתחום שלי בארץ, וממה שהתרשמתי הוא ממש לא כזה אז אני לא יודע אם המקומות האחרים הם עוד פחות טובים או לא אבל אני יכול להמליץ שלפני שמתחילים 4 שנים כדאי לעשות בדיקה ממש מעמיקה ולוודא שזה באמת מה שרוצים ושזה המקום הנכון.
האקדמיה בבצלאל
גלעד
תואר בצילום
פשוט להנות מכל רגע . להיות סטודנט במיוחד בתחום הזה ובנוסד הזב הנאה זה חלק מאוד משמעותי כי אם לא נהנים מזה אז כדאי להפסיק ולחפש משהו אחר ללמוד . אני אתחיל את השנה האחרונה בסוף אוקטובר וקשה לי המחשבה לעזוב. אם היה תואר שני בויצו הייתי הראשונה להירשם
המרכז האקדמי ויצו חיפה
מור
תואר בצילום
אני הייתי ממליץ לסטודנטים קודם כל להכיר טוב טוב את המקום בו רוצים ללמוד ואת הכיוון וסגנון הלימוד, לפעמים גם כדאי לבדוק מי ילמד אותם מפני שלמרצה השפעה רבה על איכות הלמידה של הסטודנט. ולא פחות חשוב לשמור על המוטיבציה.
המרכז האקדמי ויצו חיפה
קונסטנטין
תואר בצילום
- לבוא עם ראש פתוח
- לא לפחד להשתנות
- לא לפחד מהתהליך
- לא לפחד לטעות בדרך ולא להצליח
- להיות נאמן לעצמך
- לדעת לפרגן שצריך ולא למתוח ביקורת רעה כשלא צריך
- להתמסר לתהליך גם אם הוא קשה לפעמים
האקדמיה בבצלאל
איציק
תואר בצילום
בואו לכאן. לבוא ללמוד ממקום שהוא כביבול אנדרדוגי ופריפריאלי יפתח לכם את היצירתיות והדרך לעשות דברים (כי אין ברירה אחרת). תבואו כי אתם אוהבים את מה שבאתם ללמוד ולא כדי לעשות תואר "כי צריך".
המרכז האקדמי ויצו חיפה
עומר
תואר בצילום
הלימודים בבצלאל מאפשרית התפתחות אישית בכמה רמות במקביל
יחד עם האפשרות לצאת לחילופי סטודנטים בחול והאפשרות להכיר סטודנטים ממחלקות אחרות יוצרים אווירה שאני לא יודע אם קיימת בעוד מקומות.
האקדמיה בבצלאל
ניצן
לימודי צילום - בצלאל
לסמוך על האינטואיציות הפנימיות שלהם ולא לקחת כל מה שמספרים על האקדמיה כעובדות מוגמרות עד שלא חוו זאת בעצמם. אם יש לך משהו בקנקן, אל תחששו להעיד על קיומו ותבקשו לפתח אותו בצורה המרבית.
האקדמיה בבצלאל
בר
תואר בצילום
לא לצפות לצאת עם עבודה בסיום התואר. לא כל החומר הטכני נלמד בשיעורים אלא צריך ללמוד גם עצמאית. יש אסיסטנטים לסטודנטים אחרים שיכולים לעזור בנוסף למצרים שניתן לפנות אליהם בסוף השיעור.
האקדמיה בבצלאל
אילנה
תואר בצילום
עדיף להגיע עם ידע בסיסי בעולם האומנות, עדיף להתמיד בדחיפה עצמית, ניתן לעבור בקלות את התואר בלי הרבה מאמץ אבל אז, כנראה, לא תיקח משם הרבה. אז העצה הכי גדולה זה תמיד ליצור.
האקדמיה בבצלאל
דניאל
תואר בצילום
להגיע מוכנים להוצאה כספית מאוד גדולה לא כולל השכר לימוד... כדאי לחסוך כסף להוצאות ומגורים כדי לא להיות בלחץ במשך השנה. כדאי לעבוד אם כן המקום שמאפשר להוריד משמרותוגמיש
המרכז האקדמי ויצו חיפה
גל
תואר בצילום
המוסד מעשיר את הידע ומומלץ בעיקר לקחת יותר קורסים בין מחלקתיים ככה רוכשים ניסיון בתחומים שונים ורלוונטיים לסטודנט. יש תוכנית של חילופי סטודנטים בעולם ומומלצת מאוד
האקדמיה בבצלאל
יעל
תואר בצילום
חשוב לדעת שאם באים ללמוד צילום באים ללמוד מקצוע ולא סתם תחביב כיף (כפי שהרבה חושבים). ברגע שלוקחים את הכל ברצינות הכל נהיה קל יותר והלחץ הופך למעניין וחשוב לעצמך
המרכז האקדמי ויצו חיפה
לייה אלונים
תואר בצילום
חייבים לגור קרוב יחסית לכללה בשביל שיהיה קל להגיע ולחזור הביתה ובזמן ההגשות שיהיה קל להגיע במהירות בשביל לעשות עבודות. להיות עקשן ולהתייחס באופן רציני ללימודים.
המרכז האקדמי ויצו חיפה
אלינה
תואר בצילום
מי שלא אוהב אמנות וחי את האמנות מדי יום אין לו מה לחפש בבצלאל וזו טעות שהרבה אנשים עושים ונתקעים במוסד שהם לא לגמרי נהנים ממנו כי הם לא מוצאים את עצמם
האקדמיה בבצלאל
טל
תואר בצילום
הטיפ הכי טוב שהייתי יכולה לתת למישהו הוא לחסוך כמות כסף כדי שתהיה לו את האפשרות לא לעבוד בשנת הלימודים הראשונה. אפשר להשקיע ולהנות הרבה יותר בדרך הזאת
האקדמיה בבצלאל
הגר
תואר בצילום

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם