רוצה פרטים על קורס צילום שחור לבן?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס צילום בשחור לבן למתחילים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס צילום שחור לבן? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס צילום שחור-לבן למתחילים

 

צילום שחור לבן נחשב לטכניקה אמנותית ואמנים רבים מתנסים בה. גם לא מעט סטודנטים נמשכים לתחום זה ומעוניינים לתרגל אותו. במהלך הלימודים מתמחים בדרך כלל במספר טכניקות וסגנונות, ביניהן גם עבודה בשחור לבן.

 

בטכניקה זו, התמונה מורכבת מווריאציות שונות של בהירות ואינה כוללת צבעים, התמונות מורכבות בעיקרן מדרגות שונות של אפור. סגנון זה נעוץ בשורשיו של המדיום הצילומי, שכן בתחילת דרכו הטכנולוגיות הקיימות אפשרות עבודה ללא צבע בלבד והשימוש בצבע התפתח רק שנים לאחר מכן. מאז חדר הצע למדיום צלמים משתמשים בטכניקות שחור - לבן כדי להשיג אפקטים מיוחדים שקשה להשיג בעבודה בצבע, מה שהקנה לשיטה זו ממד אמנותי ייחודי.

מטרת קורס הצילום היא הקניית מושגי היסוד הבסיסיים בסוג צילום שחור לבן, היכרות עם המצלמה ושכלול אופן השימוש והיכולות בה. מרבית הקורסים מתאימים גם למתחילים וחלקם נערכים במתכונת סדנאית שבה מתקיימת עבודה יישומית לצד הלימוד העיוני.

מה לומדים בקורס?

במהלך הקורס מתמקדים בשכלול יכולות השימוש במצלמה ומפתחים מיומנויות צילום מקצועיות תוך היכרות עם העקרונות הבסיסיים של הצילום בשחור לבן. מכיוון שקורס זה נחשב קורס צילום למתחילים, נלמדות בו בדרך כלל שיטות עבודה בסיסיות שיכולות להתאים גם לצלמים בתחילת דרכם. לצד ההתוודעות לחלקי המצלמה ולאופן התפעול שלה, נלמדים מושגים כגון פרספקטיבה, יחסי אור וצל ועוד. נוסף על כך, מכירים סגנונות שונים ועבודות של יוצרים מובילים, וכן רוכשים כלים לפיתוח ההשראה ולביטוי אישי.

 

בחלק מן המסלולים נלמדים גם כלים לפיתוח התמונות במעבדה. המשתתפים לומדים כיצד משתמשים בחומרים ובציוד הייעודי במעבדה וסוקרים תהליכי פיתוח והדפסה של תמונות באופן איכותי.

 

 

כמה זמן לומדים?

 

משך הלימודים בקורס משתנה מאוד בהתאם לאופי הלימוד ולמוסד המעביר אותו. קורס ברמה בסיסית יכול להתפרש על פני 20 - 30 מפגשים. קיימים גם קורסים מרוכזים וקצרים יותר בהיקפם, שבהם מספר מצומצם יותר של מפגשים. כמו כן נערכות סדנאות שונות שמרוכזות במספר ימים.


במהלך המסלולים מושם דגש על עבודה מעשית והם כוללים מגוון של תרגילים. הסטודנטים מתנסים בעבודה בסטודיו ובחלק מן המקרים גם יוצאים לשטח לביצוע תרגילים שונים. כמו כן, לעיתים מתקיימים גם תרגולים במעבדת פיתוח שבה מכירים מקרוב שיטות להדפסת התמונות. בדרך כלל לקראת סיומה של ההכשרה עורכים פרויקט גמר שבו מסכמים את הכלים הנלמדים, הפרויקטים מוצגים בתערוכה שבה נחשפות היצירות לקהל הרחב ולגורמים בתעשייה.

 

משתתפי הקורס יכולים להשתמש בתרגילים שהם עורכים במהלכו כדי לבנות תיק עבודות, או לשדרג את תיק העבודות הקיים שלהם. תיקי עבודות יכולים לסייע לאמנים ויוצרים בהשתלבות בשוק העבודה ובקבלת פרויקטים חדשים וניתן להציג אותם בפני מעסיקים פוטנציאליים ולקוחות.

 

נושאי לימוד


בין הנושאים שבהם מתמקדים המשתתפים במהלך הקורס נכללים:

 

  • פרספקטיבה
  • תפעול מצלמה
  • עבודה בסטודיו
  • שימוש בפילטרים
  • שימוש נכון באור טבעי
  • טכניקות עבודה בשטח
  • פיתוח תמונות במעבדה
  • ועוד

 

למי מתאים הקורס? מהם תנאי הקבלה?

 

קורסים למתחילים עשויים להתאים לקהל יעד נרחב. יכולים ללמוד בהם גם מי שעושים את הצעדים הראשונים בתחום, נדרש בדרך כלל ידע ברמה בסיסית בתפעול מצלמה. בחלק מן המקרים המשתתפים נדרשים להיות בעלי מצלמה אישית משלהם ולעיתים הציוד ניתן במסגרת ההכשרה.

 

לצד מסלולים אלה, קיימות הכשרות והשתלמויות שמתאימות ליוצרים מנוסים יותר. הקורסים המתקדמים יכולים להתאים לצלמים פעילים שמעוניינים לשדרג את סל המיומנויות המקצועיות שברשותם וכך להרחיב את היצע העבודות שהם מציעים בסטודיו.

 

התכניות השונות יכולות להתאים גם ליוצרים בפלטפורמות מדיה אחרות, כגון ציירים, גרפיקאים, אמני וידאו ועוד, שברצונם לפתח את סל הכלים האישי ולהיחשף לטכניקות יצירה חדשות.

 

היכן לומדים?

בין מוסדות הלימוד האפשריים המציעים את הקורס נכללים בתי ספר ומכללות. כמו כן, לעיתים ניתן ללמוד את התחום בסדנאות וכן באופן פרטני בבתי סטודיו של צלמים העוסקים בתחום.

 

מוסררה (ירושלים): במסגרת לימודי התעודה והחוץ של בית הספר מוסררה ניתן ללמוד לעיתים בקורס בתחום זה, שבו מתמקדים בטכניקות עבודה ובשיטות לפיתוח תמונות במעבדה ולהדפסת תמונות. היקף המסלול כ - 12 מפגשים. במוסד זה מוצעים קורסים רבים נוספים במקצועות האמנות כגון מדיה חדשה, מוזיקה, תקשורת חזותית, פוטותרפיה ועוד.

 

סטודיו גיא גבע: בסטודיו נערכת מעת לעת סדנה בתחום זה, שבה מתמקדים בין היתר בצילומי טבע, קומפוזיציות נכונות, שימוש יעיל באור הטבעי ועבודה עם פילטרים. התכנית כוללת גם תרגולים מעשיים. בסטודיו ניתן למצוא הכשרות נוספות בין היתר לצלמי סטודיו, סדנת מינימליזם, נופים, עיבוד תמונה בתוכנת Capture One ועוד.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

איזו תעודה מקבלים?

 

בסיום הקורסים מוענקת למשתתפים תעודה מטעם המוסד המלמד. בדרך כלל כדי לקבל את אותה דיפלומה יש צורך בעמידה בחובות המסלול לרבות נוכחות, השלמת המטלות השוטפות והגשה של פרויקט מסכם.

 

מהן אפשרויות התעסוקה בהמשך?

 

הלימודים בקורס זה מקנים מיומנויות בסיסיות לצילום בטכנולוגיית שחור לבן. בתום הלימודים ניתן להתחיל לצלם תמונות אומנותיות וכן להשתלב בסטודיו, בחברות הפקה ואירועים, או לפתוח סטודיו עצמאי. שירותים אלה נדרשים גם בחברות בתחום הפרסום והמדיה החדשה. יחד עם זאת לאלו המעוניינים להתמקצע בתחום זה, מומלץ ללמוד קורס צילום למתקדמים. אנשי מקצוע המחזיקים בסל נרחב של כלים יכולים להציע שירותים רבים יותר ללקוחותיהם וכך לשדרג את הקריירה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס צילום שחור לבן?

רוצה לדעת יותר על קורס צילום שחור לבן?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: צילום
התקבלו 68 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp