לימודי פרחי באך במירב - הבית של הרפואה המשלימה, לימודי חוץ באוניברסיטה הפתוחה

לימודי פרחי באך במירב - הבית של הרפואה המשלימה, לימודי חוץ באוניברסיטה הפתוחה

קורס פרחי באך במירב – הבית של הרפואה המשלימה, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה

איזון פרחוני

מכללת מירב היא אחד ממוסדות האקדמיה הראשונים בארץ לרפואה משלימה, והיא שייכת למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בין המסלולים המגוונים במכללה זו מוצע גם קורס פרחי באך. זהו מסלול לימודים שבו משלבים בין מודעות רגשית, העצמה אישית וכלי טיפולי המתאים למגוון רחב של מצבים.
 
תכנית הלימודים

בקורס פרחי באך במירב – הבית של הרפואה המשלימה, רוכשים ידע ובקיאות בתמציות הרפואיות המופקות מן הפרחים, ובאפיונים השונים שלהן, ולומדים כיצד מייצרים אותן, ואיך המציא אותן ד"ר אדוארד באך. בנוסף, הסטודנטים לומדים על אודות האופן שבו פועלות התמציות לאיזון מצבים רגשיים ונפשיים, ובקשר לסימפטומים פיזיים שונים.

בין השאר, משתתפי הקורס לומדים לאבחן פתולוגיות מסוגים שונים, ולטפל באמצעות התמציות בסימפטומים מגוונים בפן הרגשי והנפשי של האדם. לשם כך, הם לומדים להכיר תרכובות שונות, וכן כמה דרכי אבחון ותשאול של מטופלים. בקורס מתמקדים בהיבטים ייחודיים של המערכת האנרגטית והרגשית של האדם.
 

מתכונת הלימוד

קורס פרחי באך במכללת מירב מתפרש על פני כ - 80 שעות לימוד. במהלך הקורס מתרגלים הסטודנטים באופן מעשי את שיטות האבחון שאותן הם לומדים, מתנסים בשימוש בתמציות, נדרשים לעבור בחנים עיוניים ותרגולים הכוללים את כל החומר הנלמד בקורס.

בין נושאי הלימוד בתכנית הקורס
 
  • בניית תרכובות תמציות
  • אבחון צרכי מטופלים
  • תכונות התמציות השונות
  • 32 תמציות הצמחים
  • התפתחות שיטת פרחי באך
  • התאמה של תמציות למטופלים
  • ועוד
  • טיהור מגורמים רגשיים שליליים    
 

תנאי קבלה לקורס

לקורס פרחי באך במכללת מירב מתקבלים מטפלים מנוסים בטכניקות שונות במקצועות הרפואה האלטרנטיבית, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם. המכללה אינה מציבה תנאי קבלה נוקשים, וכך הקורס פתוח גם לקהל הרחב.

על מוסד הלימוד

בית הספר למקצועות הרפואה המשלימה "מירב" הוקם על ידי האוניברסיטה הפתוחה ומתקיימים בו מגוון קורסים להכשרת מטפלים ברפואה אלטרנטיבית. בין היתר, מתקיימים קורסים כמו למשל רפואה סינית, נטורופתיה, ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, שיאצו, טווינא, מדיטציה ודמיון מודרך. בית הספר מפעיל שלוחות במספר ערים בארץ כמו תל אביב, רעננה, אשדוד, באר שבע וירושלים.

תעודה

משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס ועומדים בכל חובות הנוכחות, זכאים לקבל תעודת גמר, המוענקת מטעם בית הספר מירב - בית הספר לרפואה משלימה, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

אפשרויות התעסוקה

עם סיום המסלול יכולים הבוגרים לסייע למטופלים במגוון רחב של מצבים. הם מסוגלים, למשל, להקל על מצבי לחץ וחרדה, לחזק במצבי חולשה פיזית ונפשית, לטפל בטראומות, לסייע להתגברות על דפוסים מעכבים ועל אמונות מכשילות, להוביל השתחררות ממצב של חוסר מימוש עצמי, לטפל בהפרעות קשב וריכוז, בבעיות של הרטבות לילה, וכן הלאה. את כל אלה יוכלו לעשות במסגרת עבודה בקליניקות קיימות לרפואה משלימה, או במסגרת קליניקה עצמאית משלהם.

 

Whatsapp Whatsapp