קורס פרופילאות במכללה האקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי ביטחון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת גליל מערבי - קורס פרופילאות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פרופילאות יישומית במכללה האקדמית גליל מערבי


איפיון וניתוח בשירות המאבק בפשיעה


פרופילאות יישומית היא ענף שנשען על הקרימינולוגיה, הפסיכולוגיה והייעוץ הארגוני. פרופילאים מנתחים דפוסי עבירות וזירות פשע, וכך מנסים לאפיין ולהגדיר את המניעים של עבריינים שונים. הם עוסקים בתשאול אנשים שחשודים בביצוע עברות, ובזיהוי של התנהגויות חריגות במהלך חקירות אלה. לעיתים, הם גם מבצעים איתור של חשודים, דרך פענוח ה"סיפור" שממצאי העבירה חושפים.


מקצוע הפרופילאות התפתח מאוד בשנים האחרונות, ועקרונות ממנו מיושמים גם בענפי משאבי האנוש, לצורך התאמת עובדים לארגונים ולשימוש כוח האדם הקיים. במכללה האקדמית גליל מערבי מציעים קורס פרופילאות, אשר מאפשר למשתתפיו להשתלב הן בעולם הפלילי והן במקצועות הייעוץ וההדרכה העסקיים.


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, סוקרים המשתתפים תיאוריות שונות מן הפסיכולוגיה והקרימינולוגיה, העוסקות במקרי פשיעה. לאחר מכן, הם לומדים על שיטות מגוונות לתשאול ולחקירה של חשודים, ולזיהוי ואיתור שלהם במקרים בהם זהותם אינה ידועה למשטרה. בהקשר זה הם עוסקים גם בניתוח של דפוסי התנהגות שונים וקישורם לפעולות עברייניות. לאחר מכן, הם מיישמים מעקרונות הפעולה במישור הפלילי, ודנים בדרכים למיון עובדים ומועמדים במקומות עבודה, כדי לבחון את התאמתם לצרכי הארגונים והחברות.

 


מתכונת הלימוד


הקורס מתפרש על פני כ - 200 שעות אקדמיות. המפגשים נערכים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהריים. המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות פרונטליות ובסדנאות מעשיות. כמו כן, מתקיימות מספר הרצאות אורח של אנשי משטרה.


נושאי הלימוד

 

  • זיהוי תווי פנים
  • מניעים לביצוע עבירות
  • מיון כוח אדם בארגונים
  • כלים לזיהוי שקרים
  • חיזוי התנהגות עבריינית
  • מציאת מידע ברשת
  • טיפוסי אישיות של עבריינים
  • ארגונים כזירות פשע    
  • מיומנויות תקשורת בין אישית    
  • ועוד


סגל הוראה


מנהלת התכנית היא בעלת תואר דוקטור המומחית לקרימינולוגיה. היא בוחנת במחקריה, בין היתר, את הקשר בין שחיתות פוליטית לתופעות אלימות. כמו כן, היא מדריכה בתכניות לטיפול בנוער עברייני באמצעות מסעות בשטח.


בנוסף, מרצה בתכנית חוקרת מענף הקרימינולוגיה היישומית, העוסקת בכתיבתה בקשר בין משפחה ועבריינות, ובדרכי סיוע לנערות במצוקה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית גליל מערבי שוכנת בקרבת העיר עכו, ולומדים בה כ - 5,000 סטודנטים. היא מציעה מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ושני, במקצועות כמו כלכלה, פסיכולוגיה, ניהול, חינוך וסוציולוגיה. כמו כן, קיימת במכללה יחידה ללימודי חוץ ולימודי תעודה, ובה נערכים שלל קורסים להעשרה ולרכישת מיומנויות פרקטיות לעבודה.


תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות במקצועות מדעי החברה וההתנהגות השונים. קיימת עדיפות לבעלי ניסיון מעשי בענפי אכיפת החוק, הפלילים והטיפול, וכן לעוסקים בשימור עובדים, במשאבי אנוש ובתחזוקת כוח אדם.

 


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית, ועומדים בכל חובות הנוכחות וההגשה, זכאים לקבל תעודת גמר "פרופילאות יישומית", המוענקת מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של המכללה האקדמית גליל מערבי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי - לימודי חוץ, המשך ותעודה | קורסים והשתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי
פורום ייעוץ לימודים
לאיזה מקצועות צריך 5 יחידות מתמטיקה?
אושרית נחשון
1 תגובות
לימודי תרבויות נשכחות ולימודי לטינית
הדר
2 תגובות
איך לבדוק ממוצע ציונים ללא פסיכומטרי?
יצחק
2 תגובות
ערך תואר מהאוניברסיטה הפתוחה בתחום ההייטק
אודל
1 תגובות
הוספת קורס בפסיכולוגיה רפואית לתואר דו חוגי כלכלה וניהול
מיסי
1 תגובות
הוצאת תעודת 12 שנות לימוד מבית הספר
מאיה
1 תגובות
ערעור על ציון בחינה פסיכומטרית
עאדל אבו עומר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp