קורס אימון אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים והפרעות קשב במכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

קורס אימון אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים והפרעות קשב במכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

קורס אימון אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים במיקוד לקויות קשב ולמידה ביחידת לימודי החוץ של המכללה האזורית אשקלון


להתגבר על הקושי בכוח האימון


צרכים מיוחדים, ביניהם גם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, משפיעים על אורח ואיכות החיים של אנשים רבים, מילדים ועד בוגרים. אחד הכלים בהם משתמשים כדי להקל על הקשיים הוא אימון אישי, או קואצ'ינג. שילוב תהליכי אימון בזמן הטיפול יכול לאפשר למאומנים להכיר מקרוב את הלקויות ואת השונות הרגשית או הנוירולוגית שלהם, וכך לשפר את ההתמודדות עם אתגרים לאורך החיים. המאמנים גם עוזרים לחזק את המודעות לכישורים האישיים ולנקודות החוזק, בדרך להשגת מטרות ויעדים.


מאמנים שמתמחים בצרכים מיוחדים בונים יחד עם המתאמנים שלהם אסטרטגיה אישית, שיכולה לסייע להם להתגבר על קשיים בלימודים, במעגל המשפחה, בזוגיות, בקריירה ובחיי הפנאי. יחידת לימודי החוץ של המכללה האזורית אשקלון מציעה קורס קואצ'ינג, שמתמחה באימון של אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, לקויות למידה והפרעות קשב. התכנית, שנערכת בשיתוף עם מרכז הלמידה לסטודנטים עם צרכים מיוחדים ולקויות למידה במכללה, בא להעניק למטפלים ולמאמנים כלים טכנולוגיים ורגשיים כדי לסייע למגוון רחב של לקוחות.


תכנית הלימודים


לאורך ההכשרה המקצועית, שמים המשתתפים דגש על אימון לאוכלוסיות כמו לקויי ראיה, כבדי שמיעה, אנשים עם לקויות למידה והפרעות קשב ומאומנים על הספקטרום האוטיסטי. הם מתוודעים לקשיים השונים עמן מתמודדות אוכלוסיות אלו ומכירים גישות בקואצ'ינג שיכולות לסייע להן מבחינה אישית ומקצועית.


בחלקו הראשון של הקורס, מעמיקים המשתתפים בחווייתם של מתאמנים ובוחנים מקרוב את הפילוסופיה שמאחורי מספר שיטות אימון. הם דנים בשלבים השונים בתהליך הקואצ'ינג ובאפשרויות להגעה לתובנות משמעותיות ולהשגת תוצאות.


חלקו השני של המסלול מתמקד במאפייני צרכים מיוחדים ולקויות למידה. חטיבה זו מועברת על ידי חוקרי מוח, פסיכולוגים, מומחים באבחון דידקטי ומטפלים נוספים. כך לומדים כיצד להציע פתרונות מתאימים שמאפשרים התמודדות עם מצבים לאורך שלבי החיים, כמו ארגון וסדר, ניהול זמנים וקבלת החלטות.

 


מתכונת הלימוד


חלקו הראשון של הקורס כולל כ - 200 שעות לימוד, שמתמקדות בהכשרת מאמנים. בשלב השני של התכנית, מתקיים פרקטיקום מעשי בהיקף של כ - 60 שעות בהתמחות בצרכים מיוחדים. במסגרת התנסות זו, המשתתפים מבצעים בפועל אימון אישי לאנשים עם צרכים מיוחדים או קשיי למידה.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ של מכללת אשקלון מציעה שלל קורסים למעוניינים להתקדם במקום עבודתם או לעבור הסבה. בתחומי הטיפול וההנחיה, נערכים מסלולים כקורס הנחיית קבוצות, קורס ייעוץ משפחתי, קורס ייעוץ ארגוני, קורס גישור ותכנית המתמקדת בהוראה מתקנת ובאסטרטגיות למידה.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון לפחות במקצועות מדעי החברה או בענפי הטיפול, ההדרכה, החינוך, הייעוץ והקהילה. הקבלה מותנית במעבר ראיון שמתקיים בפני וועדת קבלה. במקרים מסוימים, יכולים להתקבל גם מי שאינם בעלי רקע אקדמי מתאים, שברשותם ניסיון מקצועי מוכח בענפי האימון והעבודה עם אנשים עם צרכים מיוחדים.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים מסלול זה בהצלחה מקבלים תעודת גמר "בוגרי קורס אימון" שניתנת מטעם המכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ, מרכז הלמידה לסטודנטים עם צרכים מיוחדים ולקויות למידה ואיגוד היועצים והמאמנים של התאגדות העסקים בישראל. כדי לזכות בדיפלומה זו הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהמפגשים ובכל מפגשי הפרקטיקום.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון

Whatsapp Whatsapp