קורס פסיכותרפיה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי C.B.T במכון פסגות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי פסיכותרפיה C.B.T - מכון פסגות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית CBT במכון פסגות


כלים יעילים לטיפול


מכון פסגות הוקם בשנת 1989, ומאז ועד היום הוא מעניק שירותי ייעוץ וטיפול בתחומי הפסיכיאטריה, הפסיכותרפיה והטיפול המשפחתי. המכון מתמחה בשיטת ה – C.B.T – Cognitive Behavioral Therapy, אסכולת הפסיכולוגיה ההתנהגותית קוגניטיבית. במסגרת תהליך ההתערבות בשיטה זו, המטפל והמטופל בוחרים להתמקד בכל פעם בבעיה מסוימת ולעבוד עליה באמצעות כלים יישומיים יעילים, תוך גילוי המשאבים הפנימיים של האדם ודרכי פתרון פשוטים. המטפל מדריך ומלווה את המטופל בדרך לשינוי חיובי ולשיפור איכות החיים שלו.

 


במכון פסגות מציינים, כי יעילותו של טיפול מסוג זה הוכחה על ידי מחקרים רבים, כיעילה לעיתים אף יותר מטיפול באמצעות תרופות פסיכיאטריות. יתרון נוסף של הטיפול ההתנהגותי הוא, כי בתוך זמן קצר משתפרים משמעותית דפוסי ההתנהגות של המטופל, והוא חווה הבדל ממשי בתגובותיו, וכתוצאה מכך – בחייו. לימודי פסיכותרפיה במכון פסגות מוצעים מספר תכניות: סי.בי. עו"ס, סי.בי ארטס, שיא בייעוץ ופרא תרפיסט – תכנית המיועדת למגזר החרדי. להלן פרטים חיוניים על אודות כל אחת מהן:


סי. בי. עו"ס


תכנית ייחודית זו מיועדת לעובדים סוציאליים, ומקנה מיומנויות טיפול ב - CBT. המסלול מתפרש על פני שנתיים, והוא משלב בין מקצועות העבודה הסוציאלית והטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי. המשתתפים לומדים מגוון תיאוריות הנוגעות לטיפול, וכן רוכשים כלים מעשיים לטיפול יעיל וקצר מועד. הם דנים בטיפול הנדרש בשלבי החיים השונים, החל מטיפול פסיכותרפי לנוער ועד לבני הגיל השלישי, על מנת לסייע בקשיים חברתיים ורגשיים. הקורס כולל מגוון הרצאות עיוניות, תרגולים קבוצתיים וסדנאות מעשיות , ובסיומו זכאים הבוגרים לתעודה המוכרת על ידי איט"ה, האגודה הישראלית למטפלים התנהגותיים.


שיא בייעוץ


תכנית לימודים זו מותאמת לפסיכולוגים וליועצים חינוכיים, ומקנה להם הכשרה מקיפה בגישת CBT. המסלול נועד להעשיר את מיומנויות הטיפול של המשתתפים, והוא מאפשר להם לשלב טיפולים ב - CBT בקליניקות הפרטיות והציבוריות ובמוסדות חינוך. הם לומדים דרכים שונות לסיוע למצבי חרדה, לקשיים חברתיים, לבעיות ביחסי ילדים והוריהם ובטיפול בטראומה ובעת משבר. קורס זה משלב הרצאות עיוניות עם התנסות חווייתית מעשית, והוא מאפשר למטפלים להתאים את דרכי הסיוע למערכי הטיפול הקיימים שלהם. הבוגרים זכאים לתעודת הסמכה רשמית למטפלים קוגניטיביים התנהגותיים, ויכולים להתחיל לטפל לפיה מיד עם סיום לימודיהם.


סי. בי. ארטס


מסלול זה מיועד למטפלים באמצעות אמנויות, והוא משלב בין הטיפול באמצעות אמנות חזותית, תנועה, דרמה, כתיבה ומוזיקה, לבין התרפיה ההתנהגותית קוגניטיבית. במכון פסגות סבורים כי השילוב בין שתי הגישות מוביל לטיפול יעיל וממצה יותר, שכן הוא מאפשר למטופלים להביע את צרכיהם ומצוקותיהם במגוון דרכים לא מילוליות, בנוסף לשיחה שמתקיימת בקליניקה. כמו יתר המסלולים בפסיכותרפיה שמציע מכון פסגות, גם תכנית זו מתפרשת על פני שנתיים, וכוללת התנסות מעשית מרובה ביישום שיטות ההתערבות שנלמדות.


לימודי פרא תרפיה


זוהי תכנית המיועדת לאנשי חינוך וטיפול מן המגזר החרדי. חשוב לציין, כי במסלול ללימודי פסיכותרפיה המוצע לחרדים מתקיימת הפרדה בין גברים ונשים, וכי התכנית נתונה תחת הפיקוח הרבני של הרב שץ. הלימודים מתקיימים בירושלים ובבני ברק, בשעות הבוקר – לנשים, ובשעות הערב - לגברים. במהלך המסלול לומדים כיצד לבצע התערבות טיפולית תוך זיהוי והתחשבות במשאבים הקיימים במטופל ובסביבתו, ואיך להפחית ולמנוע בעיות התנהגותיות מסוגים שונים, ובאוכלוסיות שונות.


בתכנית זו ניתן ללמוד להסמכת "רמה 1" שהיא רמת "סמך מקצועי". רמה זו מאפשרת השתלבות בעבודה בשירותי הרווחה כמסייע שיקומי, בתפקידי הדרכת הורים ובתפקיד מטפח אישי. בנוסף, ניתן ללמוד להסמכת "רמה 2" שהיא הסמכה לפי תחומי מומחיות (ביישנות, פחד קהל, חרדה חברתית וכדומה). בתום הלימודים במסלול זה ניתן לעסוק בהדרכה ובעבודה בסקטור הפרטי, תחת הדרכתו של רופא או פסיכולוג. בהמשך הדרך, לאחר שצברו ניסיון בעבודה מקצועית בהיקף של 200 שעות, ובתנאי שעברו לימודים בקבוצות הדרכה בהיקף של 20 שעות, יוכלו להמשיך ללמוד להסמכת "רמה 3", שהיא הסמכת פרא תרפיסט מתקדם.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
פורום לימודי פסיכולוגיה
תנאים לתואר בפסיכולוגיה בגיל 40 פלוס
יונית
1 תגובות
התלבטות בין אוניברסיטת חיפה לתל אביב ללימודי פסיכולוגיה
אוראל ידעי
1 תגובות
הרשמה על תנאי ללימודי פסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל
הודא
1 תגובות
מחיר לימודי פסיכולוגיה במוסדות שונים
יצחק
1 תגובות
עבודה בניהול משאבי אנוש לבוגרי מסלול פסיכולוגיה ומשאבי אנוש
צורהלי
1 תגובות
הסבה לתואר ראשון בפסיכולוגיה לבוגרי אוניברסיטה
רות
1 תגובות
לימוד פסיכולוגיה באופן עצמאי מהבית
רינת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp