רוצה פרטים על טיפול דינמי ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פסיכותרפיה דינמית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על טיפול דינמי ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פסיכותרפיה דינמית - טיפול דינמי מעניין אותך?

 

קריאה ממעמקים

 

פרויד וממשיכי דרכו פתחו עבורנו צוהר להבנת העולם הפנימי והרגשי, ונתנו לנו דרכים משוכללות על מנת שנוכל לעבוד עם חומרי הנפש שלנו כדי להיחלץ ממשברים, ממצוקות ומגורמים מעכבים, וכדי שנצמח ונתפתח. מקורותיו של הטיפול הדינמי מצויים בתורת הפסיכואנליזה, אך הוא אינו דומה לאופני העבודה של ראשוני השיטה עם מטופליהם במאה ה – 19. בניגוד לתהליך הפסיכואנליטי, שכלל חמישה מפגשים בשבוע בשכיבה על ספה, הסיוע בגישה הדינמית ניתן במסגרת של עד שני מפגשים בשבוע, כאשר הפסיכולוג ומטופליו יושבים אחד מול השני ומשוחחים. השינוי מתרחש מתחת לפני השטח, כאשר הדיבור הישיר הוא רק אלמנט אחד מהפרקטיקה הקלינית.

 

קהל יעד

 

קורס פסיכותרפיה דינמית מתאים לאנשים העוסקים במקצועות הטיפוליים - פסיכולוגים קליניים, פסיכיאטרים, אחיות פסיכיאטריות, יועצים חינוכיים, קרימינולוגים קליניים, בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית או בטיפול בהבעה ויצירה.

 

תכנית הלימודים

 

המשתתפים בודקים את מידת הרלוונטיות של תיאוריות מתקופות התגבשות הפסיכולוגיה המודרנית והתפתחותה, לטיפול בימינו. הם עוסקים בתופעות נפשיות של ילדים, מתבגרים ומבוגרים, במקורן ובתהליכים התרפויטיים. הם דנים בחוויה של השיחה בין פסיכולוג לקליינט, במשמעויות העולות ממנה ובאפשרויות לצמיחה בקליניקה, ומדברים על כשלים בשגרה הטיפולית ובתהליכי שיקוף וסיפוק צרכים ועל הפתח לשינוי שהם יוצרים.

 

היסודות המרכיבים את המפגש הטיפולי נבחנים לעומקם – השלב הדיאגנוסטי, המשגת הרגש של הפציינטים, ההקשבה של הפסיכולוג, הפרשנות שהוא מציע, ההתנגדות מצד המטופלים, סימנים המעידים על תכנים הקיימים בלא מודע, התחוללות של שינויים מיטיבים ושלבי פרידה. בתכניות השונות קיימת התייחסות למקרים ספציפיים, כגון: כאב עמוק, פיתוח תלות, טיפול בטראומה ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

קיימים מסלולים של שנה עד שלוש שנים, וכן קורס סמסטריאלי. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר או הערב. התכניות כוללות: הצגת מקרים, סמינרים קליניים בקבוצות הדרכה ועבודה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • גישת העצמי
 • זיכרונות מוקדמים
 • יחסי אובייקט
 • עבודה עם חלומות
 • מלאני קליין
 • התסביך האדיפלי
 • טיפול בילדים
 • הקשבה סלקטיבית
 • זוגיות והורות
 • פסיכותרפיה דיאדית
 • תפישת המטפל     
 • העברה והעברה נגדית
 • ועוד
 • הדרכה חווייתית תהליכית      
 

 

תנאי קבלה

 

דרישות הקבלה לקורס פסיכותרפיה דינמית כוללות: תעודות אקדמיות, רישיונות הסמכה, ניסיון של שנה בקבלת טיפול דינמי אישי, ניסיון קליני מעשי בתחום בריאות הנפש, מכתבי המלצה ומעבר ראיון אישי.

 

שכר לימוד

 

עלות הלימודים נעה בין 6,900 ל - 12,900 ₪ לשנה אחת.

 

מוסדות הלימוד

 

 • מכון מגיד ללימודי המשך של האוניברסיטה העברית בירושלים – תכנית של שלוש שנים הנלמדת בירושלים או בתל אביב, אחת לשבוע בשעות הבוקר. המשתתפים מובילים שלושה תהליכים טיפוליים של מפגש אחד בשבוע, בהיקף של 120 שעות בשנה, וכן עוברים 40 שעות שנתיות של הדרכה אישית על ידי שני בעלי מקצוע מוסמכים. לבסוף, עליהם להגיש עבודת גמר. סמינרים מרוכזים כלולים בתכנית ומתמקדים בנושאים כגון: הפרעות אכילה, הפרעות אישיות, חלומות, רוחניות ופסיכואנליזה ועוד.

 

 • מרכז עפרוני בשיתוף סמינר הקיבוצים (תל אביב) – מציעים מסלול דו שנתי לטיפול דינמי בילדים ובבני נוער. המפגשים בקבוצה הם חווייתיים ומחוברים להתנסות בשטח. הלימודים מתקיימים החל משעות הצהריים ועד הערב, אחת לשבוע. הגישה המועברת למודרכים מבוססת על ערכים של חיבור רגשי בין מטפל ומטופל, אמפתיה והתחשבות בקצב ההתקדמות האישי של הפציינטים. מטפלים בעזרת בעלי חיים שהם בעלי תואר ראשון יכולים גם כן להתקבל לתכנית. גמול השתלמות במסלול אישי ניתן לעובדי הוראה.

 

 • מכון שילובים (ראשון לציון) – שם מתקיימת הכשרה בגישה דיאדית, העוסקת ביחסים שבין בני זוג, הורים וילדים, ומתאימה לטיפול קצר מועד ממוקד או לתהליך ארוך טווח. התכנית נמשכת שנתיים ונערכת פעם בשבוע בשעות הצהריים והערב. נלמדים בה מודלים דינמיים מרכזיים, לצד אסכולות נרטיביות ואקזיסטנציאליסטיות.

 

 • בית הספר החדש לפסיכותרפיה (תל אביב) – במקום זה ישנם שני קורסים סמסטריאליים ייחודיים: האחד מגיש שיטת עבודה חווייתית המכונה AEDP, שמטרתה לעבוד ביחד עם המטופל בתהליך מבוקר ובטוח על האפשרות לגעת באזורים כואבים ומפחידים בנפש בדרך לריפוי; השני מדריך את משתתפיו בחוויה התהליכית הפסיכודינמית המתרחשת בשיחות בין פסיכולוג למטופליו, כאשר קיים דגש על מקומו של הלא מודע בחוויה זו.

 

 • מכון ת.ל.מ. (הרצליה פיתוח) – שם מוצעת תכנית של שלוש שנים בטיפול דינמי זוגי, הנוגעת בנושאים כגון: מיניות, קונפליקטים ומשברים, אינטראקציה זוגית, דפוסי זוגיות ועוד. מודל התייחסותי לצד גישה מערכתית, פסיכולוגיית העצמי לצד טכניקת אימגו מועברים למודרכים. המפגשים נערכים בשעות הבוקר, אחת לשבוע.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על טיפול דינמי ?

רוצה לדעת יותר על טיפול דינמי ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: טיפול דינמי

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp