קורס רישום למתקדמים במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס רישום למתקדמים במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס רישום למתקדמים במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיימים קורסים ברמות שונות שבהם ניתן לפתח מיומנויות בתחום הרישום, בעלי ניסיון וידע קודם בתחום יכולים ללמוד בקורס רישום למתקדמים ובו להרחיב ולהעמיק את הכישורים המקצועיים.


משתתפים בקורס רישום יכולים להכיר טכניקות מקצועיות, להיחשף לשיטות עבודה מגוונות ולפתח את היצירתיות ואת יכולות הביקורת והניתוח של יצירות. הידע הנרכש יכול לשמש יוצרים ומטפלים באמנות וכן לסייע לאמנים פעילים להרחיב ולשכלל את הטכניקה האישית.


תכנית הלימודים


מטרת הקורס היא פיתוח מיומנויות הרישום והציור של המשתתפים. כמו כן, משתתפי המסלול יכולים לבנות כישורי התבוננות וביטוי חזותי של רעיונות, תחושות ומחשבות בעזרת שפת האמנות. כדי לסייע להם לפתח את החשיבה החזותית, משולב בקורס לימוד עיוני של תיאוריות רלוונטיות עם התנסות פרקטית בתחום. הם מכירים טכניקות רישום מגוונות ונחשפים למודלים עכשוויים והיסטוריים בענף, שאותם הם יכולים ליישם גם ביצירתם האישית.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס שנה אקדמית והוא כולל 104 שעות לימוד שנתיות. השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים אחת לשבוע.


במהלך הקורס מתקיימים שיעורים עיוניים לצד תרגילים פרקטיים. המשתתפים נדרשים להגיש מטלות בית שונות שבהן הם מתרגלים את כישורי הרישום הנלמדים. בתחילת המפגשים מתקיימת ביקורת קבוצתית על העבודות, דרכה המשתתפים מפתחים ידע בשפה מקצועות ובמיומנויות ביקורת אמנות. מרצת הקורס מסייע לסטודנטים לפתח את הכישורים היצירתיים האישיים ומלווה את המשתתפים לאורך ההכשרה כדי להתאים לקצב האישי שלהם. לקראת סיום הקורס עורכים המשתתפים פרויקט סוף שנה, שהוא עבודה מסכמת שבה מיישמים את מכלול הכלים הנלמדים לאורך התכנית במסגרת יצירה אישית.

 

סגל הוראה


את הקורס מנחה מרצה ואמנית אשר לקחה חלק במגוון של תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות. היא בעלת ותק בהוראת האישום והציור בבית הספר לאמנות של המכללה האקדמית ספיר. בוגרת לימודים במרכז לאמנות חזותית בבאר שבע, לימודי תולדות האמנות ורב תחומי במדעי החברה והרוח בחטיבת פולקלור ואמנות יצירה באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 

על מוסד הלימוד


בבית הספר לאמנות של המכללה האקדמית ספיר ניתן למצוא קורסים במקצועות אמנותיים נוספים, שבהם ניתן לפתח את יכולות הביטוי החזותי. בין אותם מסלולים נכלל קורס רישום למתחילים, קורס מבוא לציור, קורס וידאו ארט, קורסים בצילום, קורס קדרות, קורס פיסול קרמי, קורס אוצרות ועוד.


נוסף על כך, ניתן למצוא הכשרות נוספות במקצועות העיצוב והמדיה במרכז ללימודי חוץ של המכללה. בין היתר מתקיימים קורס עיצוב גרפי ומדיה דיגיטלית, קורס מבוא לצורפות ועיצוב תכשיטים, קורס שיבוץ לצורפות, קורס גרפיקה ממוחשבת, קורס עיצוב פנים ועוד.


בקורסים השונים מושם דגש על פיתוח המיומנויות האישיות ועל בניית סל כישורים החיוני בשוק העבודה, כדי לסייע למשתתפים להתפתח מבחינה מקצועית ולרכוש מקצועות שיש להם ביקוש בשוק. בקורסים מתאימים את התכנים לדרישות בשטח וכן משלבים תרגילים פרקטיים כדי לאפשר בניית תיק עבודות והכנה להשתלבות בתעסוקה.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


הקורס מיועד לבעלי ניסיון ורקע בענפי הרישום והציור, המעוניינים להמשיך לפתח את הכלים שברשותם ולשכלל את המיומנויות היצירתיות והטכניקה האישית. הוא יכול להתאים לבוגרי קורסי הבסיס ברישום ובציור במרכז ללימודי חוץ שברצונם להמשיך להתקדם בתחום. יש לציין כי הקורס מוכר לנקודות זכות לקבלה ללימודי תרפיה באמנות, וכן מוכר לגמול השתלמות.

 

תעודה


למשתתפים המשלימים בהצלחה את הקורס מוענקת תעודת גמר מטעם המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר. כדי לקבל את התעודה יש להיות נוכחים בשיעורים ולהשתתף בהם באופן פעיל, להגיש את כל הכבודות והתרגילים בהתאם למועדים הנדרשים וכן להשלים את פרויקט הגמר המסכם.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp