קורס פסיכומטרי במרכז לימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

המכללה האקדמית ספיר

קורס הכנה לפסיכומטרי במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך

רוצים להגיע מוכנים?

תלמידים רבים שמעוניינים להתקבל ללמודים גבוהים במוסדות לימוד אקדמיים נדרשים להיבחן בבחינת הפסיכומטרי במסגרת תנאי הקבלה ללימודים. הציון בבחינה זו יכול לקבוע האם ניתן להתקבל למוסד לימודים מסוים או לתחום הלימודים שאליו שואפים להתקבל. תחומי לימוד שונים דורשים ציון שונה בפסיכומטרי, כאשר בכל שנה משתנה במעט רף הקבלה בהתאם לביקוש. הפסיכומטרי כולל מספר חלקים, שבודקים את השליטה במיומנויות בשפה העברית, במתמטיקה ובשפה האנגלית. כמו כן, המבחן כולל פרק חיבור בו נדרשים לכתוב מטלה קצרה בנושא מסוים.

כדי להגיע לציון הבחינה המיוחל נדרשות שעות מרובות של הכנה ותלמידים רבים בוחרים ללמוד באופן מסודר באמצעות קורס פסיכומטרי, שיכול לסייע להם לקבל את הכלים להשגת הציון הנדרש. במרכז ללימודי חוץ ולימודי המשך במכללה האקדמית מתקיים קורס פסיכומטרי, אשר נערך בשיתוף עם רשת ההכנה "קידום". תכנית זו מעניקה לתלמידיה כלים וידע בעזרתם את יכולים למצות את הפוטנציאל שלהם בדרך לציון הפסיכומטרי המבוקש לקבלה לשלל מסלולים אקדמיים.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך קורס ההכנה התלמידים מכירים את כל חלקי הבחינה - חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית. הם לומדים להתמודד עם שאלות מאתגרות במיוחד תחת מגבלות הזמן שמאפיינות את הבחינה. במקביל, הם גם מסגלים לעצמם אסטרטגיות למידה ודפוסי הכנה שיכולים לסייע להם להגיע מוכנים יותר ליום הבחינה ולענות באופן מטיבי על חלקיה השונים.

 

מתכונת הלימוד

 

היקפו של קורס הפסיכומטרי הוא כארבעה חודשים, הוא נפתח מספר פעמים בשנה בהתאם למועדי הפסיכומטרי. הבחינה מתקיימת בארבעה מועדים לאורך השנה, בחודשים יולי, אוקטובר, דצמבר ופברואר. השיעורים מתקיימים במספר ימים במהלך השבוע וכמו כן, הקורס מצריך המשך תרגול אינטנסיבי של התלמידים גם בבית, בין המפגשים ופתרון של מבחנים ומטלות בית.


שיטת הלימוד של הקורס היא אדפטיבית והיא משלבת לימוד עיוני פרונטלי בכיתה ועבודה ותרגול שמתקיימים בקבוצות קטנות. במהלך הקורס התלמידים יכולים להסתייע בעזרי למידה שונים. השיעורים מלווים בלוח דיגיטלי אשר מאפשר שליחת החומרים אל התלמידים בסיומו של כל שיעור. כמו כן, הם יכולים להיעזר באתרי אינטרנט בהם מוצעות תוכנות ללימוד אוצר המילים, שאלות שלקוחות משאלונים משנים קודמות, פורומים למענה על שאלות ומערכת למעקב אחר ההתקדמות האישית. התכנית מאפשרת גם התחברות לממשק תרגול אונליין יחד עם מדריכים.


על מוסד הלימוד

המכללה האקדמית ספיר, הממוקמת בסמוך לעיר שדרות, עורכת מבחר תכניות לתואר ראשון ולתואר שני בתחומי מבוקשים. המרכז ללימודי חוץ של המכללה מציע לימודי תעודה בתחומים מגוונים כגון ניהול, חשבונאות, עיצוב, טיפול, חקלאות, שוק ההון וחינוך. מסלולים אלה מסייעים לעובדים בענפים שונים לשדרג את הקריירה או לחלופין לעבור הסבה מקצועית לתחום חדש. היחידה מציעה גם קורס הכנה למבחן אמי"ר, בו לומדים לקראת מבחן הסיווג בשפה האנגלית ללימודים האקדמיים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp