רוצה פרטים על קורס פסיכולוגיה משפטית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס פסיכולוגיה משפטית, פסיכולוגיה פורנזית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס פסיכולוגיה משפטית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פסיכולוגיה משפטית


החוק מגיע לספת הפסיכולוג


בשנות השבעים, פסיכולוגים נדרשו לראשונה להעיד בבתי משפט לגבי מטופלים שלהם בזמן דיונים. התפתחות זו היוותה את תחילת הקשר שבין תחום זה לבין ענף המשפטים. לישראל הגיע הענף בתחילת שנות האלפיים ומאז הוא הולך ומתפתח במהירות. כיום התחום כולל היבט מחקרי, שעוסק בניתוח של ההתנהגות האנושית, וצד קליני יישומי שמעניק שירותים פורנזיים למערכת המשפט.


קיימים שלל מקרים בהם פסיכולוגים מוזמנים לבתי הדין כדי להעניק ייעוץ ולערוך אבחונים. בין הסוגיות אליהם נדרשים המטפלים נכללות, למשל, מחלוקות על משמורת משותפת, מקרים של אלימות ופגיעות מיניות, או עריכת מבחני אישיות לקביעת אחריות פלילית. המקצוע דורש הבנה מעמיקה של מערכת אכיפת החוק בישראל וגם היכרות עם התפתחויות מדעיות ומקצועיות שקשורות להתפתחויות בחברה ובתרבות המקומית.


קורס פסיכולוגיה זה בא להעניק כלים מעשיים והבנה מקצועית בענפי המשפט, עבור מטפלים ואנשי מקצוע העוסקים במקצועות הטיפול הפסיכותרפי. התכנית פותחת צוהר לעולם המרתק של הפסיכולוגיה הפורנזית והמתרחש באולמות בתי הדין, ומאפשרת לבוגריה להשתלב כנותני שירותים בתחום זה, ובפרט שירותי ייעוץ ואבחון לבתי דין בישראל.


למי מיועדים הלימודים


הקורס מתאים לפסיכולוגים קליניים, התפתחותיים, חינוכיים, שיקומיים, תעסוקתיים, רפואיים, חברתיים, וכן ממגון תחומי התמחות נוספים, אשר מעוניינים להרחיב את ידיעתם בענף זה.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתוודעים לענף זה ולהתפתחותו לאורך השנים בישראל ובעולם. במקביל, הם דנים בקשר שבין עולם המשפטים לתחום, ועוסקים בדילמות אתיות שונות. לאחר מכן, הם רוכשים כלים מעשיים שמאפשרים לתת אבחנות אתיות ומקצועיות במגוון מקרים פורנזיים וגם להעניק טיפול פסיכותרפי מתאים בהתאם למסקנותיהם. בהמשך, הם לומדים גם כיצד כותבים חוות דעת מקצועיות, אותן מגישים לבתי דין.


מתכונת הלימוד


הקורסים מתפרשים על פני כחצי שנה וכוללים כ - 13 מפגשים, שנערכים אחת לשבועיים. השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהרים והערב וכך מתאימים גם לתלמידים עובדים. במהלך השיעורים, הם משתתפים בהרצאות עיוניות, בתרגולים מעשיים, בניתוח אירועים מתחומי המשפט ובהדרכות. כמו כן, בסיום התכנית, הם יכולים להשתתף גם בפרקטיקום מעשי בו הם מיישמים באופן פרקטי את עקרונות האבחנה המשפטית.

 


נושאי הלימוד

 

  • דינים אזרחיים ופליליים
  • דיני נזיקין
  • טיפול פורנזי
  • דיני משפחה
  • עריכת אבחון מקצועי
  • פסיכו דיאגנוסטיקה פורנזית
  • משפט ואתיקה    
  • חוות דעת מקצועית לבתי משפט    
  • ועוד


תנאי קבלה


לקורסים אלו מתקבלים פסיכולוגים מוסמכים מתחומי התמחות מגוונים, כמו למשל פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה התפתחותית או תעסוקתית ארגונית. כמו כן, יכולים להתקבל למסלול גם מוסמכי התואר השני בפסיכולוגיה, שנמצאים במהלך תהליך ההסמכה לטיפול שלהם.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם ועומדים בכל חובות הקורס זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות לימוד אפשריים

 

 

  • המרכז הבינתחומי הרצליה: במרכז הבינתחומי הרצליה מציעים תכנית המיועדת הן לפסיכולוגים מנוסים והן למשפטנים. המסלול מיועד לאקדמאים ואורכו כשנה אחת. המפגשים במסלול נערכים בערבים. לעיתים מתקיימים סיורים או מפגשים עם אנשי מקצוע מן הענף.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס פסיכולוגיה משפטית?

רוצה לדעת יותר על קורס פסיכולוגיה משפטית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp