רוצה פרטים על קורס פלדנקרייז?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס פלדנקרייז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס פלדנקרייז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פלדנקרייז

 

מוּדעוּת גוּף

 

שיטת פלדנקרייז ללימוד באמצעות תנועה פותחה בישראל והיא מבוססת על עקרונות נוירולוגיים, פיזיקליים, ביו-מכאניים ועל הבנה מעמיקה של תהליכי למידה והתפתחות אנושיים. הרעיון העומד מאחורי השיטה הוא כי ביכולתו של האדם – בכל גיל – לשפר את יציבתו ותנועותיו באמצעות התנסויות חדשות. שיטת פלדנקרייז מציעה אלטרנטיבות להרגלי העשייה הטבועים בכל אחד מאתנו על ידי הגברת המודעות העצמית לגופנו כך שיווצר תנאי שבו מערכת העצבים אינה מופרעת.

 

ככל השיטות בתחום הרפואה המשלימה, גם הפלדנקרייז נשענת על האמונה כי הגוף והנפש הם מכלול אחד, ומאמינה כי שיפורים תנועתיים מביאים להשפעה חיובית על האישיות כולה. שיטת פלדנקרייז נחשבת לשיטה יעילה ומבוקשת בארץ ובעולם והיא נמצאת בשימוש תדיר במרפאות, במכוני שיקום, בחדרי כושר, בבתי ספר וכן במסגרות פרטיות.

 

השיטה שמה דגש על הגדלת טווח התנועה בהתאם ליכולות המטופל ועל שימוש בתנועות שאינן נעשות במהלך היום-יום, וזאת כדי לחזק את הגוף ולשפר את יכולת השליטה האישית בתנועה. שיטת פלדנקרייז פותחה על ידי ד"ר משה פלדנקרייז, שנפגע בברכו והחליט שלא לעבור ניתוח; במסגרת זו, פלדנקרייז החל לחקור את גופו ואת דרכי תנועתו ותוך ניצול הידע הרב שלו בתחום המדעים, הוא פיתח מודעות לתנועה ושיטה שלמה, מתוכה.

 

על הלימודים

 

השיטה עוזרת למטופל להפעיל מחדש איברים שהוזנחו במהלך השנים ובכך להגדיל את מגוון תנועת הגוף ואת מגוון התנועות האפשריות. לפי הפלדנקרייז, התנועה הופכת ליעילה ולקלה יותר בדרך זו, והכאב הכרוך בביצוען של תנועות מסוימות – נעלם. הלימודים בקורס מכשירים מדריכים בשיטה זו, שיתרגלו את השיטה עם קבוצות אוכלוסייה שונות או עם מטופלים באופן פרטני.

 

לימודי פלדנקרייז הנערכים במתכונת מלאה ומוכרים על ידי האגודות השונות, מכשירים את התלמידים בשיטה ומסמיכים אותם כמורים, כמנחים של קבוצות או כמטפלים אישיים. במסגרת הלימודים מקבלים התלמידים כלים מעשיים המסייעים להם להעביר את השיטה לתלמידיהם במיומנות ובדרך חווייתית. הטכניקות הנלמדות משכללות את הרגלי התנועה, משפרות את איכות הקואורדינציה הנוירו-מוטורית ותורמות להגברת המודעות העצמית מתוך כך. בנוסף, המשתתפים בקורס מעצימים את יכולתם האישית ומשפרים את יכולת התפקוד היומיומי ואת הרגשת החיוניות.

 

קהל היעד

 

הקורסים להכשרת מורים מיועדים לאנשים המעוניינים לרכוש מקצוע המפתח מודעות עצמית ומשלב מיומנויות גופניות רבות ועבודה עם מגוון רחב של אוכלוסיית: תינוקות, ילדים, בוגרים, קשישים ובעלי מגבלות פיזיות. הלימודים מתאימים גם למדריכי אימון גופני שונים המעוניינים להתמחות בתחום זה.

 

הלימודים אלה בדרך כלל נפרשים על גבי שלוש או ארבע שנות לימוד, כשבחלק מן הקורסים מתחילים לטפל בעזרת השיטה עוד בזמן הלימודים, בדרך כלל לאחר סיום השנה השנייה. יש לציין כי כיום השיטה זוכה להכרה של קופות החולים ושל מרפאות הכאב. העוסקים בתחום זה יכולים להשתלב גם במסגרות בית ספריות ובמתנ"סים, כמו גם להתקבל כחברים באגודת המוסמכים ולעסוק בשיטה זו בארץ ובעולם. חשוב לוודא לפני ההרשמה לקורס, כי התעודה המוענקת בתום הלימודים מוכרת על ידי אגודת פלדנקרייז בישראל.

 

נושאי הלימוד

 

תכניות הלימוד כוללות בין השאר:

 

 • מיומנויות ליצירת סביבה לימודית תומכת
 • תנוחות אימון
 • תרגילים מיוחדים לבעיות גופניות שונות
 • אתיקה מקצועית
 • חשיפה לכתביו ולהרצאותיו של ד"ר פלדנקרייז
 • בניית תכנית אימון
 • צפייה בשיעורים אישיים הניתנים על ידי מורה בכיר
 • שיעורי תנועה לקבוצות
 • פיתוח המודעות העצמית וההקשבה לאיכות התנועה
 • לימוד האביזרים בהם השיטה נעזרת
 • לימוד תיאורטי המדגיש עקרונות מעמיקים של השיטה
 • ועוד

 

 

מקומות לימוד אפשריים

 

בין מוסדות הלימוד המכשירים מדריכים בשיטת פלדנקרייז:

 

 • איילת אלמגור – בית ספר ללימודי שיטת פלדנקרייז. מציע תכנית לימודים מלאה. זהו קורס הנפרש לאורך ארבע שנים, הכולל בסך הכל 80 שעות. לומדים במקבצים מרוכזים בחודשים יולי ודצמבר, ובשלושה סופי שבוע. בתום השנתיים מקבלים הסמכה להוראת ATM - מודעות דרך תנועה. בתום שנתיים נוספות מקבלים הסמכה להוראה פרטית בשיטת האינטגרציה הפונקציונאלית (FI). התעודות מוכרות באגודת הפלדנקרייז בישראל ומטעם איגוד הפלדנקרייז הבינלאומי. הקורס מתקיים ביישוב נווה שלום שליד לטרון.

 

 • רותי בר – בית הספר למורים – מציע לכם מסלול להכשרת מורים מוסמכים לשיטת פלדנקרייז. השיעורים מועברים על ידי מורים מנוסים בשיתוף מלווי קורס ועוזרי הוראה, ובית הספר מבטיח יחס אישי לכל תלמיד. בית הספר מוכר על ידי הוועדה האירופאית להסמכת קורסים בפלדנקרייז, ועל ידי אגודת הפלדנקרייז בישראל. הקורס נמשך שלוש שנים, כאשר בשנה הראשונה תערכו היכרות עם מכלול ההיבטים של השיטה, בשנה השנייה תלמדו העמקה במודעות דרך תנועה ATM, ובתום ההתנסות המעשית תקבלו אישור זמני המסמיך אתכם ללמד את שיטת ATM עוד בטרם הסתיים הקורס. בשנה השלישית נעמיק בלימוד האינטגרציה התפקודית FI. הקורס מקיף 1,000 שעות לימוד ועוד 300 שעות צפייה בווידאו, ובסך הכול 53 שיעורים בשנה. בית הספר אינו מציב דרישות מוקדמות להגשת מועמדות, והמסיימים יוכשרו כמורים בשיטת פלדנקרייז, ויוכלו להיות חברים באגודת הפלדנקרייז המקצועית. הלימודים מתקיימים בתל אביב.

 

 • המרכז הישראלי לפלדנקרייז – שיעורים בסיסיים הפתוחים לציבור הרחב ומלמדים את יסודות הטכניקה. מתקיימים בשעות הבוקר ובשעות הערב ברחובות. שיעור ניסיון אחד בחינם. המרכז מציע מתכונת לימודים נוספת המותאמת במיוחד בעבור מורים בשנת שבתון, המוכרת על ידי קרן ההשתלמות (לימודי השלמה) למורים, ומקיפה לפי בחירתכם 28 או 56 שעות לימוד, כאשר השיעורים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע. עלות ההשתלמות 750 או 1400 ₪.

 

לסיכום

 

שיטת פלדנקרייז מאפשרת לכל אחד מאתנו לשפר את יכולות התנועה באמצעות הרחבת המודעות העצמית שלנו לגופנו. יש מסגרות שונות המציעות לכם לימודי פלדנקרייז וחשוב לגשת אליהן בהתאמה לשאיפותיכם. אם אתם רוצים להיות מדריכים בשיטה, אם אתם מגיעים כבר מהתחום הטיפולי ומעוניינים להתמחות בשיטת טיפול ייחודית, או סתם רוצים ללמוד שיטה חדשה לאורח חיים בריא יותר – המוסדות השונים מציעים לכם לימודים במתכונות שונות ובהתאמה.

 

בסיום קורסי ההכשרה יוכלו הבוגרים להשתלב כמטפלים בשיטה באופן פרטי או כמדריכי קבוצות תנועה לאוכלוסיות שונות. כמו כן, ניתן לאמן בשיטת פלדנקרייז ספורטאים ורקדנים המעוניינים לפתח את המודעות התנועתית שלהם ולחזק את יכולתם הגופנית, וגם לסייע לאוכלוסייה הסובלת מבעיות גב, כאבי מפרקים, בעיות נוירולוגיות וכו' לשפר את מצבם הגופני באמצעות השיטה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס פלדנקרייז?

רוצה לדעת יותר על קורס פלדנקרייז?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה
התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp