קורס פוטותרפיה באוניברסיטת חיפה - לימודי המשך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי המשך חיפה - קורס פוטותרפיה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פוטו תרפיה ביחידה ללימודי המשך של אוניברסיטת חיפה


חשיפה לרגש


פוטו תרפיה היא גישה טיפולית וחינוכית שמשתמשת בצילום כחלק מתהליך התרפיה. ניתן להשתמש בשיטה זו בקרב אוכלוסיות שונות ושכבות גיל רבות, החל מילדים ועד למבוגרים וכן אפשר לשלב אותה עם גישות טיפוליות אחרות. במסגרתה, המטפלים מעבירים את המטופלים תהליך חווייתי דרך שימוש באמנות חזותית ובצילום. דרך השימוש במצלמה, הם מבטאים מצוקות וקשים ועוסקים בחוויות אישיות ומשפחתיות.


ביחידת לימודי ההמשך של אוניברסיטת חיפה מתקיים קורס פוטותרפיה, שמכשיר מטפלים ואנשי חינוך לעבודה בגישת תרפיה אלטרנטיבית זו. התכנית משלבת מספר שיטות יצירתיות וכוללת התנסות רבה ביצירה. במהלכה, לומדים על כוחו המרפא של הצילום ועל יכולתו לתרום לתהליכי צמיחה אישית וקבוצתית.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס דנים באפשרויות של שילוב צילום בתהליכים טיפוליים ליחידים ולקבוצות. הם לומדים כיצד ניתן להשתמש במצלמה על מנת לבטא צרכים אישיים ולהתבונן בתהליכים בעבר ובהווה. כמו כן, הם רוכשים כלים דרכם ניתן ליצור העצמה של המטופלים דרך העבודה היצירתית. הם מתוודעים לגישות בצילום, באמנות הפלסטית, בדרמה ובכתיבה ועוסקים גם בהיבטים התרבותיים והחברתיים שנובעים מהם.


מתכונת הלימוד


קורס פוטותרפיה ביחידת לימודי ההמשך של אוניברסיטת חיפה כולל כ - 112 שעות הוראה אקדמיות, שמתפרשות על 23 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהרים והערב. בנוסף, מתקיימת סדנא מעשית מרוכזת שאורכה כיומיים. התכנית משלבת הרצאות עיוניות עם התנסות מעשית ביצירה ובצילום באופן אישי וקבוצתי. קורס זה הוא פרי שיתוף פעולה עם קמפוס "שילוב", והוא נערך בקריית טבעון.

 


נושאי הלימוד

 

 • נרטיב ומסע הגיבור
 • דיוקן אישי
 • כוח מרפא של סיפור
 • צילום יצירתי
 • תמונות בסיפור חיים
 • צילום כחוויה רב חושית
 • צילומי העצמה
 • שימוש באלבום משפחתי
 • כתיבה יצירתית    
 • צמיחה והתפתחות אישית    
 • ועוד


סגל הוראה


את הקורס מרכזת מטפלת באמצעות אמנויות שמומחית בפוטותרפיה, אשר עוסקת גם בטיפול באמצעות מנדלה. בנוסף, היא עוסקת בתחום החינוך ובהכשרת מורים.


בנוסף, בין המרצים בקורס ניתן למצוא: פסיכולוג קליני בעל תואר דוקטור שעוסק בין היתר בפסיכולוגיה נרטיבית ובודהיסטית; מטפלת באמנויות שמתמקדת בגישת הביבליותרפיה; מנחת תיאטרון פלייבק ודרמה תרפיה שעוסקת גם בהדרכת תאטרון לילדים ולנוער בסיכון; צלם שמתמחה בצילום רחוב ובדיוקן; ועוד.


על מוסד הלימוד


יחידת לימודי ההמשך של אוניברסיטת חיפה מציעה קורסים רבים במקצועות הפסיכותרפיה, הרווחה והבריאות, שמיועדים למטפלים מנוסים. התכניות ללימודי תעודה משלבות ידע עיוני עם התנסות פרקטית ובמסגרתן יכולים המשתתפים להכיר גישות טיפול חדשות ולהעשיר את המיומנויות המקצועיות.


תנאי קבלה


לקורס פוטותרפיה באוניברסיטת חיפה מתקבלים מועמדים בעלי ניסיון במקצועות הטיפול והסיוע, שמעוניינים להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלהם ולהכיר גישת טיפול נוספת. אין צורך בידע קודם בפוטו תרפיה או בטיפול באמצעות אמנות, אולם יש צורך לדעת כיצד מפעילים מצלמה. מועמדים מתאימים מוזמנים גם לראיון קבלה אישי.


תעודה


משתתפים אשר מסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תעודה שמוענקת מטעם היחידה ללימודי המשך, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות של אוניברסיטת חיפה ומטעם מרכז "שילוב". כדי לקבל את הדיפלומה, הם צריכים להיות נוכחים בכל המפגשים ולהגיש את פרויקט הצילום המסכם.



** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: היחידה ללימודי המשך - אוניברסיטת חיפה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

קורס איפק בצפון הארץ
אושי
1 תגובות
משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
קורס יועצי שינה במרכז
הילה קניגשטדלטר
1 תגובות
קורס איכות הסביבה בכיר
אורית כהן
1 תגובות
קורס ייעוץ הנקה בלניאדו
יעל נרדיה
1 תגובות
יוגה תרפיה לתעודה במרכז
שני
1 תגובות
קורס יוגה טיפולית בשנהל הבאה
איילת בן דוד
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן950 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp