קורס עריכה קולנועית ופוסט פרודקשן חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

בית ספר חשיפה

לימודי עריכת וידאו ופוסט פרודקשן בבית הספר חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה

 

המחשבה שבסוף המעשה

 

התכניות השולטות כיום בערוצי הטלוויזיה בארץ ובעולם הן תכניות הריאליטי והדוקו דרמה, כמו "האח הגדול", "מחוברים", "המרוץ למיליון" ועוד. בתכניות מסוג זה הבמאי והתסריטאי מפנים במידה רבה את מקומם לטובת כישורי האלתור של המשתתפים, ולטובת עבודת העורכים. העריכה בתכניות הריאליטי ובז'אנר התיעודי היא זו המעצבת דמויות וקובעת את קצב התפתחות העניינים על המסך. מלבד הווירטואוזיות הטכנית שצריך להפגין העורך, אדם זה גם אחראי ליצירת רגש (צחוק, מתח, חמלה) אצל הצופים, אם באמצעות קפיצות אחורה וקדימה על ציר הזמן, אם על ידי שילוב נכון של הפסקול, אם בדרך של הצבת סצנות מסוימות בסמוך זו לזו, וכדומה.

 

בית הספר לאמנויות התקשורת חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה מציע שני מסלולים ללימודי עריכת וידאו - מסלול עריכה קולנועית לסרטים באורך מלא, ומסלול פוסט פרודקשן לעריכת סרטונים קצרים כמו - קליפים ופרסומות.

 

קהל היעד

 

לימודי עריכת וידאו ופוסט פרודקשן מתאימים לאנשים בעלי חשיבה וראייה יצירתית, שיש להם גישה למחשבים.

 

מבנה הלימודים

 

משך תכנית הלימודים בשני המסלולים הוא שנה אקדמית אחת, כאשר המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע. בנוסף לשעות הכיתתיות מתקיימות שעות תרגול בהנחייה אישית. המסלול לעריכה קולנועית מתקיים בשעות הערב, וכולל לימוד של תוכנת Avid ופרקים בקולנוע עלילתי ודוקומנטארי. במסלול עריכה ופוסט פרודקשן לומדים בשעות היום, מוכשרים לערוך סרטונים קצרים ומתמקצעים בתוכנות רבות, כמו: Photoshop, After Effects, Avid, Premiere ועוד. את הלימודים בשני המסלולים ניתן לשלב באוניברסיטה הפתוחה עם לימודי תואר ראשון.

 

מסלול עריכה קולנועית

 

מטרת הלימודים במסלול עריכה קולנועית היא להכשיר עורכים לסרטים עלילתיים, מסחריים ותיעודיים, באולפנים מקצועיים לטלוויזיה ולקולנוע. התכנית מורכבת מלימוד השימוש באפשרויות השונות שפותחת תוכנת Avid לעורכים, ומהקניית ידע תיאורטי, אמנותי ומקצועי חשוב בדרכים לפיתוח יצירה מקורית, משמעותית ומעוררת רגש. הסטודנטים מתוודעים לטקטיקות שונות בעריכה, לגישות מגוונות במבע הקולנועי, לסגנונות פורצי דרך בקולנוע הדוקומנטארי האקטיביסטי ועוד.

 

מסלול עריכה ופוסט פרודקשן

 

הפוסט פרודקשן הוא מונח המתייחס לשלבי ההפקה של התוצר הסופי, הקשורים לעריכה, להקלטת פסקול, להוספה של אפקטים מיוחדים, לדיבוב ועוד. להבדיל מהמסלול לעריכה קולנועית, המטרה בקורס פוסט פרודקשן היא להכשיר אנשים יוצרים עצמאיים לכל שלבי ההפקה, הבימוי והעריכה של סרטונים קצרים.

 

במסגרת מסלול זה הסטודנטים לומדים את יסודות הבימוי, הצילום וההפקה, לומדים עקרונות תיאורטיים, מעשיים ורעיוניים בעריכת סרט קצר, מתנסים בעבודה בתוכנת After Effects המשלבת תנועה וסאונד בקומפוזיציה, מתרגלים את השימוש ב - Photoshop ובמערכת העריכה Avid Media Composer , ומפתחים חשיבה יצירתית ושפה חזותית בתחומי הפרומו והפרסום.

 

סגל הוראה

 

במחלקה ללימודי טלוויזיה וקולנוע בבית ספר חשיפה המרצים מגיעים מלב התעשייה. ביניהם תוכלו לפגוש את: יועץ העריכה של סדרות כ"הפוך" ו – "סרוגים", שסיים תואר שני בתסריטאות ובימוי באוניברסיטה בלונדון; עורך הסדרה "מחוברים" שעבד גם עבור שידורי קשת, ערוץ 10, Yes והוט; עורכת, במאית ומפיקה ראשית בערוץ RTVI, שהפיקה 12 סרטים נושאי פרסים וביימה תכניות דוקו, כתבות וסרטים לטלוויזיה; ועוד.

 

 

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה

ssssssssss

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp