רוצה פרטים על קורס עיסוי רקמות עמוק ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס עיסוי רקמות עמוק

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס עיסוי רקמות עמוק ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס עיסוי רקמות עמוק

 

רפואה מערבית בחבילת לימודים הוליסטית

 

תרפיות המגע השונות מוצעות לכם בדרך כלל במסגרת לימודי הרפואה המשלימה שצברה תאוצה רבה במהלך השנים האחרונות בעולם המערבי ובמיוחד בישראל, כפתרון יעיל לליקויי בריאות שונים. טכניקת עיסוי הרקמות העמוק המוצעת ללימוד במגוון רב של בתי ספר לרפואה משלימה מיוחדת מאוד בכך שהיא טכניקה קלינית לכל דבר – והיא מתבססת בעיקרה על עקרונות אנטומים-פיזיולוגיים מבית מדרשה של הרפואה המערבית.

 

לימודי עיסוי רקמות עמוק נעשים לרוב במסגרת מסלול לימודים הוליסטי מלא (כמו קורס עיסוי למשל), ובמסגרתם בא לידי ביטוי השילוב המוצלח כל-כך בין עקרונות מן המזרח ומן המערב. הטכניקה של עיסוי זה מבוססת על הקשר שבין מערכת הנשימה, מבנה השריר וקצב התנועה הטיפולית; באמצעות העיסוי ניתן להגמיש את מעטפת השריר ולשפר את האלסטיות ועל ידי כך גם להפחית כאב ואף למנוע פציעות. עיסוי רקמות עמוק מאיץ תהליכי החלמה, מטפל בשרירים תפוסים ובכאבים שלאחר ניתוחים, בפציעות, ועוזר לטפל בבעיות במערכת הנשימה והעיכול.

 

הקלה מיידית על כאב

 

הקורס מכשיר את המשתתפים כמטפלים מיומנים בטכניקת עיסוי הפועלת על רבדים עמוקים ומאפשרת שחרור והקלה משמעותיים במצבים פתולוגים שונים. עיסוי רקמות עמוק – להבדיל מהרפיה שטחית של שרירים – מיועד לפתרון מגוון רחב של בעיות ושל ליקויים; החל משחרור והפעלת רקמות דומיננטיות עמוקות, דרך הגדלה של טווחי תנועה ושיקום רקמות לאחר פציעות, טיפול בגידים ובשרירים ובפתולוגיות שלד שריר, וכלה בהקניית דפוסי תנועה ויציבה מתוקנים. רקמת החיבור הנקראת "פסיה" משפיעה במידה רבה על התפקודים של מערכת התנועה בגוף – היא בעצם מחתלת ועוטפת את רוב איברי הגוף ואחראית על הזרימה החופשית של התנועה.

 

לפיכך, מרבית טכניקות הטיפול במגע בכלל, ושיטת עיסוי רקמות עמוק בפרט, משלבות כלים המטפלים ומחזקים רקמה זו. עיסוי רקמות עמוק יעיל במיוחד בעבור ספורטאים הנזקקים להקלה מיידית על כאב הנובע מהשפעות מתח בשרירים ועומס עליהם – הנגרמים מתוך חשיפתם היומיומית לתנאי מאמץ קיצוניים, ואף לספורטאים הזקוקים לתמיכה בהחלמה מפציעות ספורט. בנוסף, זו טכניקה יעילה בעבור נפגעי תאונות דרכים הנמצאים בתהליכי שיקום.

 

על הלימודים

 

קורס עיסוי רקמות עמוק מכשיר את הסטודנטים בטיפול בשיטה ייחודית, המורכבת מטכניקות עיסוי מתקדמות המסייעות להגברת יעילות הטיפול ומניבות תוצאות מיידיות. שיטה זו יכולה להשתלב עם שיטות אחרות או להתבצע כטיפול בלעדי. הקורס מקנה ידע בטכניקות טיפוליות שבעזרתן יוכלו המטפלים להתמודד עם מצבי כאב שמקורם ברקמות השטחיות והעמוקות; המשתתפים לומדים ומתרגלים שיטות לשיקום רקמות פגועות, לשחרור שרירים מכווצים או הידבקויות שריריות, ולשיפור חילוף החומרים וטווחי התנועה של המטופלים. טכניקת הטיפול – כשמה כן היא; היא משפיעה על השכבות העמוקות של רקמות הגוף, והטיפול מסייע לתאי עצב פגועים ליצור קשרים עצביים חדשים, מקדם ומעודד תהליכי החלמה לאחר פציעות, עוזר לטפל בבעיות הקשורות למערכות הנשימה, העיכול, הדם והלימפה ומקל על כאבי גב, צוואר, רגליים וידיים.

 

הלימודים בקורס זה מתאימים לכל המאמינים בתהליכי טיפול מעולם הרפואה המשלימה, ולמעסים העוסקים בתחום העיסוי בפועל ומעוניינים לרכוש לעצמם טכניקות נוספות שאותן יוכלו לשלב בעבודתם. משך הלימודים בקורס עיסוי רקמות עמוק משתנה בהתאם להיקף תכנית הלימודים, למוסד הלימודים הנבחר, וכמובן – בהתאם להסמכה שלה זכאים התלמידים בסיומם, והוא עשוי לנוע על טווח רחב שבין 50-250 שעות לימוד. תכני הלימוד אף הם משתנים בהתאם לרמה המקצועית של הקורס ומוסד הלימוד המעביר אותו.

 

תכני הלימוד

 

במרבית הקורסים כוללים הלימודים תכנים תיאורטיים המועברים באופן פרונטלי, וכן הדגמות, תרגול והתנסות מעשית מרובה. בחלק ממוסדות הלימוד נדרשת התמחות מעשית כתנאי לסיום הלימודים.

 

מבין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 

 • תנועות עיסוי מתקדמות
 • אבחון יציבה
 • מדיטציית תנועה מודעת
 • אתיקה מקצועית
 • מנגנוני הגנה: פיזי, רגשי ושכלי
 • אנטומיית שריר ועצם
 • התמודדות עם כאב בטיפול
 • טיפול בפתולוגיות
 • תשאול המטופל ואבחון הבעיה
 • ועוד

 

 

מקומות לימוד אפשריים

 

מוסדות הלימוד המציעים לימודי עיסוי רקמות עמוק עושים זאת לרוב במסגרת מסלול לימודים טיפולי שלם, או כקורס התמחות בודד – בעבור מי שהם כבר מטפלים. נא שימו לב כי על פי רוב, לימודי רפואה מערבית (כמו לימודי אנטומיה ופיזיולוגיה) הם תנאי הכרחי לקבלה לקורס.

 

 

חלק ממוסדות הלימוד המעבירים את הקורס:

 

 • מכללת מהות, בחסות המרכז להשתלמויות של אוניברסיטת בר-אילן – מציעה קורס עיסוי רקמות עמוק במסגרת מגמת העיסוי. קהל היעד של הקורס הם תלמידי מגמת העיסוי שעברו בהצלחה את קורס עיסוי שוודי הוליסטי. תכני קורס עיסוי רקמות עמוק כוללים לימודי מגע נכון, טכניקות עיסוי רקמות עמוקות לפי נקודות חיבור בשריר, ואקטיבציה פסיבית ואקטיבית. הקורס מקיף 75 שעות לימוד הנפרשות על פני 16 מפגשים, ולימודי פתולוגיה מערבית בהיקף של 100 שעות לימוד הם תנאי קבלה הכרחי לקורס. הלימודים מתקיימים בתל-אביב.

 

 • מכללת תלתן – מעבירה קורס עיסוי רקמות עמוק במסגרת מסלול לימודי עיסוי. בסיום הלימודים יקבלו התלמידים תעודה מטעם המכללה, המעידה כי התלמיד למד ועבר הכשרת מעסים מסודרת מטעמה. למכללה סניפים בתל-אביב ובחיפה.

 

 • מכללת דאו לרפואה משלימה – מציעה לכם לימודי עיסוי רקמות עמוק לצד לימודי טכניקות עיסוי רפואיות רבות – במסגרת מסלול לימודי עיסוי רפואי שוודי. לימודי הטכניקות השונות מקיפים 150 שעות לימוד ומתפרשים על פני 28 מפגשים. הלימודים מתבססים על לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה, עזרה ראשונה ופתולוגיה בהיקף של 125 שעות לימוד, ומקנים לבוגרים תעודה של מעסה שוודי רפואי מוסמך והכרה של איגוד מקצועות העיסוי בישראל. הלימודים נערכים במשכן מכללת דאו שבקיבוץ רמת יוחנן.

 

 • מכללת רידמן – מציעה לכם לימודי עיסוי רקמות עמוק במסגרת מסלול הלימודים לעיסוי אינטגרטיבי הנמשך שלוש שנים. המכללה מתהדרת בכך שהיא מייצרת מטפלים ולא "טכנאים", ועל כן בוגריה נהנים מיתרון בביקוש לעובדים שסיימו את הלימודים דווקא בשורותיה. לרידמן סניפים שונים ברחבי הארץ.

 

לסיכום

 

עיסוי רקמות עמוק הוא טכניקה אחת מתוך חבילה שלמה של שיטות טיפול המקובלות במזרח ובמערב. היא אמנם נלמדת לרוב במסגרות הוליסטיות אך נחשבת לשיטת טיפול רפואית לכל דבר, והבסיס העיוני של הלימודים מגיע מעולם הרפואה המערבי ומושתת על תחומים כמו אנטומיה, פיזיולוגיה ועוד. המעסה המוסמך בשיטה זו נהנה מיתרון יחסי של יציבות תעסוקתית, שכן שיטת טיפול זו מקובלת בין היתר, בטיפול בספורטאים ובקבוצות שונות, ולכן הביקוש הקיים למעסים הוא שוטף יותר מאשר בשיטות עיסוי אחרות.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס עיסוי רקמות עמוק ?

רוצה לדעת יותר על קורס עיסוי רקמות עמוק ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס עיסוי רקמות עמוק

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp