לימודי עיסוי רפואי הוליסטי במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

עיסוי רפואי הוליסטי בסמינר הקיבוצים

 

יש האומרים כי עיסוי אשר מבוצע כהלכה, מביא עימו שקט, שלווה פנימית ואפשרות להרפות ולהקל על הגוף. בעולם לחוץ ואינטנסיבי בו אנו חיים, רבים מאיתנו קורסים תחת העומס ונמצאים ברמת לחץ גבוהה יחסית. לצערנו, האלמנטים הנ"ל נותנים את אותותיהם על הגוף ועל הנפש ובכך משפיעים על רמת התפקוד היומיומית, על היכולות הפיזיות שלנו, התחושות, הרגשות ועוד. באמצעות עיסוי רפואי המבוצע מעת לעת, יש ביכולתנו 'להזכיר' לגוף מהו הסדר הטבעי שלו, ובזמן קצר לשפר את היכולות הגופניות ואת התחושות שלנו בנוגע לתחומים שונים בחיים.

 

 

העיסוי הרפואי ההוליסטי, נחשב כיום למקצוע טיפולי מבוקש. ככל שעוברות השנים, תופס הליך העיסוי מקום של כבוד כאמצעי טיפול יעיל ומהימן, המסייע במגוון מצבים רפואיים - כרוניים ואקוטיים כאחד.

 

סמינר הקיבוצים פותח בפני ציבור הסטודנטים דלת לעולם הרפואה המשלימה ולעולמו של המטפל ההוליסטי ומאפשר לימודים בקורס ייחודי, המקנה את מיטב הכלים אשר יהפכו כל אחד למעסה מבוקש. קורס עיסוי רפואי הוליסטי נלמד ברמה מקצועית גבוהה ומועבר על-ידי טובי המרצים בתחום. הבוגרים מסיימים את לימודיהם עם תעודות מקצועיות תוך זמן יחסית קצר ומשתלבים בהצלחה בקליניקות, מרפאות, מרחצאות או כעצמאיים בתחום.

 

מה לומדים?

 

להלן הנושאים העיקריים אשר נלמדים במסלול עיסוי רפואי הוליסטי של סמינר הקיבוצים:

 

שנת הלימודים הראשונה: לימודי רפואה מערבית, לימודי מדעים, אנטומיה ופיזיולוגיה, צפייה קלינית.

סמסטר א' יוקדש ללימוד טכניקות עיסוי בסיסיות (עיסוי שוודי) וישלב התמחות מעשית בטכניקות אלו. סמסטר ב' יוקדש לטכניקות של עיסוי רקמות עמוק (עיסוי רפואי) וגם הוא ישלב סטאז' מעשי.

 

שנת הלימודים השנייה:

 

לימודי עיסוי אשר מתמקדים במספר תחומים:

  1. לימודי מדעים ולימודי רפואה מערבית: פתולוגיה מערבית כללית, אבחון ודיאגנוזה מערבית.
  2. העמקת הידע אודות המערכת האורטופדית: טכניקות בעיסוי שיקומי, אבחון של פגיעות ספורט, טיפול בפגיעות ספורט, טכניקות לאבחון מצבי פגיעה בשלד-שריר.
  3. טיפול בעזרת מגע לנשים הרות: מנחים שונים לטיפול, טכניקות ושלבי הטיפול במגע, השלבים השונים של ההיריון, השינויים הגופניים העוברים על האישה ההרה, השינויים הרגשיים העוברים על האישה ההרה, בטיחות בטיפול.
  4. התפתחות אישית ומקצועית: אתיקה מקצועית, יחסי מטפל-מטופל, הנחיות להקמת קליניקה עצמאית.
  5. התמחות מעשית במרפאות של סמינר הקיבוצים.

 

משך הלימודים

 

שנת הלימודים הראשונה של מסלול עיסוי רפואי הוליסטי בסמינר הקיבוצים נפרשת על- פני 410 שעות לימוד אקדמיות ומתקיימת במתכונת דו- שבועית.

 

שנת הלימודים השנייה נפרשת על פני 435 שעות לימוד אקדמיות ומתקיימת במתכונת תלת- שבועית.

 

סיום הלימודים וקבלת תעודה

 

עם סיום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות המסלול וסיימו חובותיהם יהיו זכאים לתעודות הבאות, מטעם סמינר הקיבוצים:
*תעודת "מטפל מוסמך בעיסוי רפואי-הוליסטי" אשר תינתן בסיום שנת הלימודים הראשונה. תעודה זו מוכרת על-ידי "איגוד המעסים הישראלי".

 

*תעודת "מטפל בכיר בעיסוי רפואי-הוליסטי“,אשר תינתו בסיום שנת הלימודים השנייה ומוכרת על-ידי “איגוד המעסים הישראלי“.
 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

Whatsapp Whatsapp