קורס פיקוח בנייה וליקויי בנייה במכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ

אהבת? שתף ב:

קורס מפקחי בנייה בהתמחות מניעת ליקויי בנייה ותשתיות ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון

 

פיקוח נפש

 

בעשורים האחרונים ענף הבנייה והתשתיות נמצא בתאוצה מתמדת, הן בארץ והן בחו"ל. כמות מיזמי הבנייה עולה, ההתפתחות הטכנולוגית מאפשרת מגוון של פתרונות ושל אפשרויות בתחום וקבלני הבנייה מקבלים יותר ויותר תחומי אחריות בעלי חשיבות מכרעת הדורשים רמה גבוהה של מיומנות ושל מקצוענות.

 

מפקחי הבנייה הם אנשי מקצוע אשר מלווים את מיזמי הבנייה, הם אחראים על הבקרה, על הפיקוח ועל הניהול של מיזמים. הליווי שלהם נדרש בכל סוגי הבנייה, מבנייה פרטית הכוללת תוספות בנייה או שיפוצים קלים ועד למיזמי בנייה גדולי היקף, כמו מבנים ציבוריים ומבנים תעשייתיים. ליקויי בנייה הם חלק בלתי נמנע מהתהליך, משלב התכנון ועד חנוכת הבית והם כוללים בטיחות, נראות ונוחות. כדי למנוע את הליקויים האפשריים, לאתר אותם מבעוד מועד ולמצוא להם פתרונות גם לאחר מעשה יש צורך במפקחי בנייה בעלי ידע נרחב על כלל תחומי הבנייה, לרבות החקיקה והתקנים.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס מפקחי בנייה בהתמחות מניעת ליקויי בנייה ותשתיות ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון מקנה לסטודנטים את הכלים המקצועיים לניהול האיכות בענף הבנייה והתשתיות. הסטודנטים לומדים על הכללים, על התקנות ועל הדרישות למניעת ליקויי בנייה, בעת הבנייה ולאחריה.

 

תכנית הלימודים מכשירה את משתתפי הקורס על דיני התכנון והבנייה ועל התקנים המחייבים של אנרגיה סולארית ושל כיבוי האש. כמו כן, הם לומדים על הכשלים האפשריים בתחום הטיח, החלקה, האינסטלציה, עבודת הריצוף ולוחות הגבס. נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים את המיומנויות הנדרשות לבדק בית ולבקרת איכות, לרבות הכנת דוחות ביקורת ודוחות מתקנים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 11 שיעורים. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים.

 

נושאי לימוד

 

 • התנהלות חוזית
 • איטום גגות קלים
 • נגישות ובטיחות אש
 • אינסטלציה סניטרית
 • בידוד תרמי ובידוד אקוסטי
 • כשלים בעבודות אינסטלציה    
 • ריצוף וחיפוי
 • בדיקות בטון
 • בקרת איכות
 • מניעת ליקויים
 • חקיקה ופסקי דין    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

היחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון מאפשרת היצע רב של קורסים מקצועיים אשר מתמקדים בפן היישומי של תחומים שונים. מסלולי הלימוד של היחידה נבנו במטרה להכין את הסטודנטים לאתגרים של העבודה בשטח בשילוב עם ידע תיאורטי לפתרון בעיות. היחידה מציעה תכניות הכשרה וקורסים המיודעים לצרכים של האוכלוסיות השונות, ובהם קורסים מופרדים המיועדים למגזר החרדי. בין תכניות הלימוד של היחידה אפשר ללמוד קורס ניהול פרויקטים, קורס מנהלים ויזמים, קורס אימון אישי ועסקי וקורס מזכירות רפואית.


תנאי קבלה

 

קורס מפקחי בנייה פתוח לקהל הרחב והוא מיועד לאנשים אשר באים מהתחום, כמו מהנדסים, הנדסאים, קבלנים, יזמי נדל"ן, מעצבי פנים, מנהלי פרויקטים, אדריכלים, אנשי שירות, מפקחים ברשויות המקומיות וכאלה שעוסקים בשינויי תכנון.

 

תעודה

 

משתתפי הקורס שנוכחים ב - 80% מהמפגשים, שמסיימים את כל המטלות ומגישים את הפרויקט המסכם מקבלים תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית אשקלון ומארגון הקבלנים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ