רוצה פרטים על קורס סקלרולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי סקלרולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס סקלרולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סקלרולוגיה - אבחון לפי לחמית העין

 

בלבן של העיניים

 

מחלות שנגרמות מחוסר איזון בגוף אינן מתחילות ביום בהיר אחד. לעיתים נוצרים שינויים הדרגתיים לאורך זמן רב, עד שברגע מסוים מתפרץ הכאב, משהו נשבר והבעיה צפה על פני השטח. רופאים ומטפלים ברפואה משלימה עמלים על מציאתן של שיטות אבחון שיאפשרו לזהות את הליקוי בשלב מוקדם ככל האפשר כדי "להרוג את האויב כשהוא קטן". אחת הדרכים באמצעותן מנסים להתקרב למטרה זו, היא אבחון של לחמית העין - שיטה המכונה סקלרולוגיה.

 

קצת על השיטה

 

מדובר בשיטת אבחון שהתפתחה בסין העתיקה ונראה שגם האינדיאנים השתמשו בידע דומה. בעשורים האחרונים, התעורר מחדש העניין בשיטה, ונעשו ניסיונות מחקריים לתקף את אמתותה. מומחים העוסקים בסקלרולוגיה טוענים, שהיא מאפשרת להתחקות אחר מצבם הפיזי והנפשי של המטופלים, לגלות מחלות מהעבר והחשוב מכל - לזהות נטיות עתידיות, תורשתיות ואחרות, בעלות פוטנציאל להתפתח בהמשך למצבי חולי. פעמים רבות, נעשה שימוש בסקלרולוגיה כשיטה משלימה ללימודי אירידיולוגיה המתבססים על התבוננות באישונים.

 

למי מתאימים הלימודים?

 

הקורס ללימוד אבחון על פי הסקלרה (לובן העין) מיועד לבעלי מקצועות שונים בתחום הרפואה האלטרנטיבית, בוגרי לימודי נטורופתיה, רפלקסולוגים, כירופרקטים ולאנשי טיפול נוספים המבקשים לרכוש כלי נוסף לאבחון.

 

תכנית הלימודים

 

המשתתפים בקורס סקלרולוגיה יעמיקו בהיסטוריה של האבחון באמצעות לחמית העין, ויכירו את המחקרים העדכניים שנעשו כדי לבסס את התחום בעשורים האחרונים. הם יחקרו את מפת לובן העין, ילמדו על חשיבותם של סימנים שונים ועל המשמעות של מיקום הופעתם על פני הלחמית.

 

נושא נוסף שתופס נפח בקורס, הוא הדיון ביתרונותיו של האבחון באמצעות סקלרולוגיה לעומת השימוש באירידולוגיה. בהמשך לכך, יכירו התלמידים דוגמאות לשילוב בין שתי השיטות כדי לקבל אבחון מקיף יותר. בין היתר, הם ילמדו לזהות את הסימנים של שבץ מוחי ושל התקפי לב עוד בטרם התרחשותם.

 

מתכונת הקורס

 

מדובר בדרך כלל בקורסים קצרים וממוקדים המתפרשים על פני מספר ימים רצופים. הם כוללים הרצאות פרונטליות ודיון בהצגות מקרה של מטופלים. לעיתים, התלמידים מתבקשים להתחלק לזוגות ולתרגל את שיטות האבחון זה באמצעות זה. בחלקים אחרים של השיעור מתכנסים המשתתפים סביב תצלומים של הקשתית ושל לובן העין של חבריהם ומנתחים אותם לפי החומר שלמדו.

 

נושאי הלימוד

 

 • מודל שלוש שכבות המידע
 • התפתחות גידולים
 • הפילוסופיה של אבחון הלחמית 
 • זיהוי רגישות נפשית 
 • פציעה פיזית וטראומות נפשיות
 • מטבוליזם של סוכרים
 • פיזיולוגיה ואנטומיה של לובן העין
 • בעיות חילוף חומרים
 • זיהומים, פרזיטים ואורגניזמים מזיקים
 • זיהוי משקעים של תרופות      
 • מעקב אחרי תוצאותיו של טיפול באמצעות קווי החלמה     
 • ועוד


מוסדות

 

ישנם מעט מאוד מקומות בארץ שבהם ניתן ללמוד את השיטה, ביניהם ניתן למנות את הבאים:

 

 • P.I.S המרכז למדעי האבחון (חיפה) – מרכז שהוקם במטרה להתמקד בהכשרת מטפלים בסוגים שונים של אבחון. כאן תוכלו ללמוד פרסונולוגיה (קריאה בתווי הפנים), ארומתרפיה, אירידיולוגיה ועוד. לימודי סקלרולוגיה במקום נערכים חמישה ימים וכוללים תרגול מעשי.

 

 • המכללה לאירידולוגיה רב ממדית – המכללה נוסדה על ידי מומחית לאירידולוגיה המוסמכת להעניק לבוגרים תעודות של האיגוד העולמי. גם כאן מועבר הקורס במתכונת מרוכזת וממוקדת בהיקף של תשעים שעות אקדמיות, כולל התמחות מעשית. בסוף ההכשרה מקבלים המשתתפים תעודה רשמית של Grand Medicine.

 

תנאי קבלה

 

מומלץ להגיע לקורס סקלרולוגיה עם ידע קודם ברפואה מערבית, ולעיתים נדרש ממועמדים שאינם בעלי רקע להשלים קודם לכן קורס אנטומיה ופיזיולוגיה. דרישת קדם אפשרית נוספת היא קורס אירידולוגיה קלאסית.

 

לסיכום

 

הסקלרולוגיה היא תחום מרתק המהווה תוספת ייחודית למגוון הרחב של שיטות לאבחון רפואי המבוססות על מאפיינים פיזיים. בוגרי הקורס יוכלו לשלב את הידע החדש בעבודתם, ולנצל את יתרונות השיטה בהיותה לא פולשנית, וכזו המאפשרת לזהות חוסן איזון בשלב שבו הוא מתחיל להופיע. 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס סקלרולוגיה?

רוצה לדעת יותר על קורס סקלרולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp