קורס סייעות לגננות במכללת אוהלו בקצרין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אוהלו - קורס סייעות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס סייעות בגני ילדים במכללת אוהלו


הידיים העוזרות בגני הילדים


חלק בלתי נפרד מפעילות צוותים חינוכיים בגני ילדים הם הסייעים והסייעות. הם משמשים יד ימינם של הגננות ועוזרים להם בניהול שגרת המוסד החינוכי לאורך היום. מתוקף תפקידם, עליהם להיות בעלי היכרות מעמיקה עם ההיבטים השונים בהתפתחותם של ילדים צעירים, מבחינה פיזית, רגשית ונפשית. כמו כן, הם נדרשים להכיר את הרכיבים השונים של העבודה בגני הילדים מבחינה חינוכית.

 

ביחידת לימודי החוץ של מכללת אוהלו מתקיים קורס סייעות לגננות, אשר מכשיר אנשי מקצוע לעבודה עם ילדים בגיל הרך במוסדות לימוד שונים. כמו כן, נוגע הקורס גם בסיוע בגני ילדים במסגרות החינוך המיוחד ובמתן מענה לאוכלוסיית הילדים בעלי צרכים מיוחדים.


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, מתוודעים המשתתפים לתיאוריות שונות שנוגעות להתפתחות ילדים בגיל הרך, מבחינה קוגניטיבית, נפשית ולימודית. לאחר מכן, הם דנים בהיבטים שונים של פעילות פדגוגית במסגרות חינוכיות לגיל הרך, ולומדים כיצד לבנות פעילויות לגילאים שונים. בנוסף לכך, מפתחים התלמידים כלים מקצועיים החיוניים לעבודת צוות בגני ילדים. כמו כן, בוחנים הם בוחנים את מערכת היחסים בין הצוות החינוכי להורי הילדים וסוקרים מודלים שונים של הורות בגיל הרך.

 


מתכונת הלימוד


קורס סייעים באוהלו מתפרש על פני שנתיים. המפגשים נערכים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהריים. כמו כן, מתקיימים מספר ימי לימוד מרוכזים לאורך התכנית. המסלול משלב הכשרה עיונית עם התנסות מעשית בשיטות החינוך בגני ילדים.


נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • מסורת ותרבות לגיל הרך
 • גני ילדים כמסגרות חינוכיות
 • מעורבות הורים בגן הילדים
 • מאפייני ילדים בגילאי 3 עד 6
 • מיומנויות תקשורת בין אישית    
 • חינוך לערכים
 • ארגון סביבה חינוכית
 • הורות לילדים צעירים
 • יכולות העבודה בצוות
 • שגרת עבודה בגני ילדים    
 • ועוד    


סגל הוראה


מנהלת התכנית היא אשת הוראה בעלת תואר דוקטור, אשר משמשת גננת מוסמכת ומפקחת במוסדות לימוד לגיל הרך. כמו כן, היא עוסקת בהכשרה של מורים וגננות במסגרות שונות.


על מוסד הלימוד


מכללת אוהלו נוסדה לפני כ - 50 שנה והיא ממוקמת בעיר קצרין אשר ברמת הגולן. מוסד הלימוד מתמקד בהכשרת אנשי הוראה ומורים, במסגרת מגוון תכניות לתואר ראשון בחינוך ולקבלת תעודת הוראה. כמו כן, מתנהל במכללה מרכז ללימודי חוץ, אשר שם לו למטרה לפתח כישורים מקצועיים לעובדים במערכת החינוך בישראל. בנוסף, מתקיימים במרכז קורסים להכשרת אנשי הדרכה ומאמנים אישיים.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לאנשי חינוך המנוסים בעבודה מעשית כסייעים בגני ילדים. כמו כן, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, בעדיפות לבעלי תעודת בגרות מלאה. מתאימים העומדים בדרישות הסף מזמנים לריאיון אישי אשר נערך בפני ועדת קבלה.

 


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית, ועומדים בכל חובות הנוכחות וההגשה, זכאים לקבל תעודת הסכמה "סייעת בגני ילדים", המוענקת מטעם יחידת לימודי החוץ של מכלת אוהלו בקצרין, משרד החינוך ומשרד הפנים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אוהלו - המכללה לחינוך, מדעים ולספורט בקצרין

עוד מסלולי לימוד - אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

אפשר ללמוד הוראה מתקנת עם תואר שלא מתחום החינוך?
טל
ללא תגובה
הרחבת הסמכה לחנמ
מורה
ללא תגובה
קורס באוטיזם כשומעת חופשיה
מיכל דוד
1 תגובות
הסבה מהוראת חינוך מיוחד להוראת אנגלית
ברוריה לוי
1 תגובות
חיפוש משרה התחום החינוך
שושי
2 תגובות
הסבה מתעודת הוראה לתואר ראשון בחינוך מיוחד
תמר מזרחי
1 תגובות
סטאז לתואר שני בייעוץ חינוכי
נועה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,056 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp