קורס סייעות לגננות במכללה האקדמית אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אורנים - קורס סייעות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס סייעות בגני ילדים ביחידת לימודי התעודה במכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ

 

המסלול אינו פעיל, למסלולי לימוד נוספים של המכללה האקדמית אורנים - לימודי חוץ לחצו כאן


יד ימינה של הגננת


סייעים וסייעות מהווים חלק מהותי מהצוות החינוכי בגני ילדים. לגן יש חשיבות רבה מאוד בהתפתחות התקינה של ילדים בגיל הרך, זהו שלב קריטי בו מתעצבים האישיות והיכולות החברתיות והלימודיות של הילדים והפעוטות. הסייעים עובדים בצמוד לגננות ומסייעים בתפעול השוטף של הגן על כל היבטיו. כך, הם צריכים להכיר היטב את אופן הניהול והפעילות בגן ולקיים תקשורת עם הילדים וגם עם הוריהם.


קורס סייעות בגני ילדים במכללת אורנים מתאים לאלו שכבר עובדים כסייעים במסגרות לגיל הרך וגם לאלו שמעוניינים להתקדם לתפקידים אלה. המסלול מקיף את כל הרכיבים שחשובים לעבודה חינוכית בגנים ובמהלכו לומדים על גישות מגוונות להוראה של ילדים בגילאי שלוש עד שש.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מכירים תיאוריות וגישות שונות שעוסקות בהתפתחות ילדים בגיל הרך מבחינה רגשית, חברתית ופיזית. לאחר מכן, הם לומדים על ההתנהלות במסגרות חינוכיות לגילאי שלוש עד שש שנים, לגישות עבודה פדגוגיות ולדרכים בהן ניתן להעביר לילדים סוגיות תרבותיות וערכיות. בנוסף לכך, הם דנים בתהליכי הורות לפעוטות ובוחנים אפשרויות לשיתוף של ההורים במתרחש בשגרת היום יום בגן. לבסוף, הם מפתחים מיומנויות תקשורת בין אישית ועבודה בקבוצה שחשובות לניהול יעיל של צוות חינוכי.


מתכונת הלימוד


קורס סייעות בגני ילדים במכללת אורנים מתפרש על פני שנתיים וכולל כ - 270 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים נערכים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהרים והערב. בנוסף, מתקיימים בכל שנה מספר ימי לימוד מרוכזים. התלמידים משתתפים גם בעבודה מעשית בגני ילדים בה הם מיישמים את העקרונות שנלמדים בכיתה בעבודה עם הצוות החינוכי בגן ועם הילדים.


נושאי הלימוד

 

 • ארגון סביבה חינוכית
 • תרבות ומסורת
 • מיומנויות עבודת צוות
 • הורות בגיל הרך
 • מעורבות הורים בחינוך
 • הקניית ערכים בגן
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • התפתחות פעוטות וילדים
 • שיטות עבודה בגנים    
 • גני ילדים כמסגרות חינוכיות    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש המסלול היא אשת חינוך שמומחית לגיל הרך בעלת ניסיון בהכשרת גננות וסייעות, אשר כתבה בעבר גם ספרים שחוקרים תהליכי הוראה.


על מוסד הלימוד


מכללת אורנים היא מכללה אקדמית לחינוך, שנוסדה בשנת 1951 וממוקמת בקריית טבעון. במכללה מתקיימים מסלולים רבים בחינוך לתואר ראשון ושני ותכניות לקבלת תעודת הוראה במגוון מקצועות, לבית הספר היסודי והעל יסודי וכן למערכת החינוך המיוחד. יחידת לימודי התעודה של מכללת אורנים מציעה קורסים לאנשי הוראה, שנועדו להקנות מיומנויות חשובות לפיתוח מקצועי.

 


תנאי קבלה


לקורס סייעות בגני ילדים מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, בעדיפות לבעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה. כמו כן, הם צריכים להיות בעלי ניסיון בעבודה בגני ילדים או במסגרות חינוכיות דומות, וכן הבנה שוטפת של השפה העברית. כל המועמדים מוזמנים לראיון שנערך בפני ועדת קבלה, לקביעת מידת התאמתם לתכנית.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול זכאים לקבל תעודת "סייעות בגני ילדים", שמוענקת מטעם המכללה האקדמית לחינוך אורנים. כדי לקבל את הדיפלומה, הם צריכים להיות נוכחים בכל המפגשים, להגיש את כל התרגילים והעבודות ולקבל ציון עובר בכל השיעורים בקורס.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - לימודי תעודה - אורנים

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

הסבה מהוראת חינוך מיוחד להוראת אנגלית
ברוריה לוי
ללא תגובה
חיפוש משרה התחום החינוך
שושי
ללא תגובה
הסבה מתעודת הוראה לתואר ראשון בחינוך מיוחד
תמר מזרחי
1 תגובות
סטאז לתואר שני בייעוץ חינוכי
נועה
1 תגובות
הוראה מתקנת באוניברסיטה הפתוחה
רות
1 תגובות
איפה יש תואר שני לחינוך מתמטי?
מנאל
1 תגובות
מכללה דתית למנהל מערכות חינוך
עדינה קופמן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp