רוצה פרטים על לימודי סייבר?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס לוחמת סייבר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי סייבר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס סייבר

 

שונה מכל מה שהכרנו

 

בעולם הממוחשב של ימינו, אין פלא שהאנושות הגיעה למקום שבו גם המלחמות מתנהלות יותר ויותר באמצעות הטכנולוגיה והמחשוב. עם התפתחות הטכנולוגיה והאפשרויות שהיא מציעה, גדלו עמה גם האפשרויות ללוחמה מסוג חדש, משוכלל ומתוחכם, ובמקרים רבים – מפחיד בהרבה מכל סוגי הלוחמה שהכרנו עד העת הזו. מדובר כמובן על תחום לוחמת המידע המתרחש במרחבים הממוחשבים ובמרחבים הווירטואלים ברשת האינטרנט.

 

לוחמה מסוג זה מתבצעת באמצעים טכנולוגיים משוכללים ומורכבים ועיקרה הוא חדירה למערכות ממוחשבות של גופים שונים. לוחמת סייבר הוא שמה הנפוץ, ולאחרונה אנו עדים למתקפות לא מעטות של האקרים ושל ארגוני פשע שונים הפועלים במרחב הסייבר – על מדינות, על ארגונים ועל עסקים שונים שבהם מבקשים אותם ארגונים או אנשים לפגוע.

 

לפיכך, ההגנה הנדרשת בעידן זה גם היא הולכת ומשתכללת – בהתאם לפשעים החדשים המתבצעים כיום ולשיטות הפגיעה הקיימות. תחום לוחמת המידע, לוחמת הסייבר, הוא תחום הנמצא בהתפתחות מטאורית כיום, ונדרשים בו אנשים מיומנים המכירים אותו לעומק.

 

 

על קורסי סייבר

 

ענף הסייבר כולל בתוכו מגוון היבטים כלוחמת סייבר, הגנת סייבר, התקפות המותאמות לתחום, האקינג – Hacking ועוד. כל התחומים כולם נאספים לתחום הכולל הנלמד בקורסי סייבר השונים, אך אלה מתחלקים על פי נושאי ההתמחות. קורסי סייבר הם מעמיקים ומקיפים מאוד, והם דורשים הבנה וידע מעמיקים וכן יכולות אנליטיות ויכולות מקצועיות אחרות. במרבית הקורסים נדרשים ניסיון מעשי רב והיכרות עמוקה עם מערכות הפעלה ועם פיתוח תוכנה, כך שבחלק מהם תנאי הקבלה כוללים התמחות במערכות אבטחת מידע, ידע ניכר במערכות Linux ו – Windows וכן ידע בשפות תכנות שונות. ובכל מקרה – אנשים ללא ניסיון בתחום, המבקשים להשתלב בו, יידרשו ללימודי השלמה, למכינה וכדומה.

 

בחלק ממוסדות הלימוד מציעים קורס סייבר אונליין. המסלולים המקוונים מתאימים לאנשים המעוניינים ללמוד את התחום מהבית במסלולים גמישים. קיימים מסלולים הכוללים לימוד לייב שבו משתתפים באופן פעיל בשיעור, לצד מסלולים שבהם מסתמכים על שיעורים מוקלטים. קורסים אלה יכולים להתאים במיוחד לאנשים עובדים.

 

 

נושאי הלימוד בקורס סייבר

 

נושאי לימוד לדוגמה בקורסי סייבר השונים:

 

 • האקרים והאקינג
 • פשעי סייבר
 • תשתיות לאומיות
 • איומים בתחום
 • משמעותה של לוחמת סייבר
 • קבוצות טרור
 • אסטרטגיות הגנה בעולם הסייבר
 • אבטחת סייבר

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • ג'ון ברייס הדרכה (תל אביב, חיפה וירושלים) - ג'ון ברייס הדרכה מציעים קורס מגון סייבר, אבטחת מידע והגנה על רשתות ארגוניות. הקורס מכשיר להתמודדות עם מתקפות סייבר מהפן התוקף והמגן. בקורס כ - 620 שעות, מהן 200 שעות לתרגול עצמי. הקורס מתאים גם לחסרי רקע קודם בתחום הסייבר.

 

 • מכללת מדיאטק ג'ון ברייס חיפה - מוסד הלימוד עורך קורס מקיף בתחום הסייבר, בו עוסקים בהרחבה באבטחת מידע ובהאקינג. המסלול כולל כ - 205 שעות המחולקות ל - 41 מפגשים.

 

 • תפנית - האוניברסיטה הפתוחה - בבית הספר תפנית למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה - לימודי חוץ מתקיימת תכנית "אתגרי סייבר למנהלים" שהיקפה 16 מפגשי ערב. מסלול זה מתאים למנהלים ולעובדים בכירים.

 

 • מכללת iNT (פרישה ארצית) - מכללת נס מציעה קורס סייבר למנהלים, בו מתמקדים באיומים ובסיכונים בסביבה הארגונית ובדרכים להתמודדות עמם. הקורס נפרש על פני כ - 16 שעות והוא מתקיים בשלוחת המכללה בתל אביב.

 

 • האקריו (רמת גן, חיפה, ירושלים ובאר שבע) - בקורס סייבר ואבטחת מידע של HACKERU לומדים המשתתפים את התכנים הרלוונטיים בהעדכניים בתחום, בין היתר לינוקס, סיסקו, SOC-SIEM, מערך הגנה והתקפה, Pen Test והכנת לבחינות CIEH ו - CCENT. ישנה התמקדות פרקטית על התחומים הנלמדים. אורך הקורס 540 שעות, הכוללות שלב מיון של 20 שעות. מסלולי הלימוד כוללים מתכונת בוקר של 7 חודשים ומתכונת ערב של 14 חודשים. ישנה אפשרות ללמוד על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים (מלבד קמפוס באר שבע).

 

 • היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ - הטכניון (תל אביב וחיפה): ביחידה מתקיימות מספר הכשרות מקצועיות בתחום הסייבר, בהן קורס יישום הגנת סייבר Cyber Pro, קורס מנהלי סייבר Cyber Management וקורס סייבר cyber systems integrator. נערכים ביחידה גם קורס cyber forensics להכשרת חוקרי אבטחת מידע מובילים, וקורס Ret Team לעובדי סייבר.

 

 • מכללת סלע - מקיימת קורס "מומחה אבטחת מידע ארגוני ולוחמת סייבר", המכשיר אנשים שיהיו מומחים לתשתיות של מערכות מידע בארגונים, שיכירו את חולשותיהן, ושידעו כיצד לעבוד איתן ולמצוא להן פתרונות אבטחה יעילים. הקורס מיועד לכל מי שמוכן להשקיע מאמצים בלימודים, והוא מתאים במיוחד למאבטחים ומנהלי מערכי אבטחה. על מנת להתקבל לקורס יש להוכיח רקע במחשוב ולהגיע לראיון אישי. הלימודים נמשכים כשנה, כאשר אפשר לבחור בין מסלול ערב או בוקר, והם כוללים שעות הדרכה, תרגול במעבדה ועבודה על פרויקט גמר. כמו כן, במכללה מערכים קורסים נוספים כגון קורס סייבר במיקוד ניהולי וקורס סייבר למקבלי החלטות.

 

 • מכון טכנולוגי חולון HIT - בית הספר ללימודי תעודה: בבית הספר ללימודי תעודה של מכון טכנולוגי חולון מתקיים קורס מיישם הגנת סייבר. הקורס מעניק הכשרה של אנשי הגנה ואבטחת סייבר, תחזוקת מוצרי סייבר, יישום של תהליכי אבטחה וזיהוי וטיפול באירועי אבטחה, תוך היכרות והבנת הפעילות, המטרות והצרכים של הארגון. תכנית זו נבנתה לפי התווית מטה הסייבר הלאומי בישראל, היקפה 171 שעות והיא כוללת שלושה ימי תרגול בסימולטור סייבר.

 

 • Kernelios (ראשון לציון): בקרנליוס מתקיים קורס מיישם הגנת סייבר CHCSS שמתאים למתחילים שמעוניינים להשתלב בתחום הגנת הסייבר וכן קורס מבדקי חדירה CHPTE שמתאים לעובדים ברמת ביניים שמעוניינים לקדם את הקריירה. הקורסים שמים דגש על הכלים המעשיים שנדרשים היום בתעשייה.

 

 • תל חי הנדסאים - יחידת לימודי תעודה (אצבע הגליל): מוסד זה מציע קורס סייבר לתכניתנים SDLC, שמיועד למפתחי קוד מנוסים ומספק להם כלים לפיתוח קוד חסין מתקפות. בקורס 40 שעות אקדמיות.

 

 • מכללת עתיד (פרישה ארצית): במכללה זו ניתן ללמוד בקורסים שונים להכשרה מקצועית בהם גם קורסים בתחום הסייבר והמחשבים. מתקיים קורס חוקרי סייבר שהיקפו כ - 496 שעות לימוד, וכן קורס מיישמי הגנת סייבר.

  

 • המכללה האקדמית כנרת - היחידה ללימודי חוץ (עמק הירדן) - ביחידה ללימודי חוץ של המכללה מתקיים קורס סייבר ואבטחת מידע שאורכו כשמונה חודשים. הקורס מכין את תלמידיו למבחני הסמכה בתחומי הסייבר של מספר חברות.

 

 • המכללה הטכנולוגית באר שבע: המרכז להכשרה מקצועית והשתלמויות של המכללה הטכנולוגית באר שבע מציע מספר קורסים בתחום הסייבר, בהם קורס תקיפה ובדיקות חדירה שמכין לבחינה הבין לאומית CEH, וקורס ניהול רשתות ומבואות הגנת סייבר.

 

 • itc (תל אביב): חברת itc מפעילה מסלול להסבת אקדמאים לענף התכנות והסייבר. התכנית להסבה להייטק מיועדת בעיקר לבוגרים מצטיינים של לימודי מדעי המחשב והנדסה. היקפו של המסלול הוא כ - 10 חודשים, במתכונת אינטנסיבית שכולת פרויקטים מעשיים.

 

 • See Security – שיא סקיוריטי – זהו מוסד לימודים בקיא ביותר בתחומי לוחמת המידע ואבטחת המידע, והוא נשען על ידע רב שנים ועל מרצים מובילים בתחומים אלה. שיא סקיוריטי מקיים מגוון מסלולי הכשרה וקורסים בהיקפים שונים בתחומי הגנה והתקפת סייבר ובתחומי ההאקינג המתקשרים אליהם. בין הקורסים המוצעים בשיא סקיוריטי, נמצאים גם הקורסים הבאים: קורס האקינג – גרסה מלאה, קורס Cyber Warefare במגוון שלבים ורמות, וכן סדנאות קצרות יותר בתחום, קורסי הגנה ולוחמת סייבר למנהלים, ועוד ועוד. הלימודים מתקיימים ברמת גן או בתל אביב, ותכניות הלימוד מתעדכנות בהם כל העת, בהתאם לחידושים בתחום ולמתרחש בענף.

 

 • סייבריה – חברה מקצועית בתחום שהוקמה על ידי מקצוענים יוצאי יחידת מודיעין טכנולוגי מובחרת. מציעה מגוון שירותים, וביניהם גם מסלול הכשרה – קורס Cyber Warefare. הקורס נלמד בהיקף של 50 שעות לימוד הנפרשות על פני 7 מפגשים אינטנסיביים, והוא מיועד למנהלים מתחומי התשתיות הלאומיות, ממערכת הביטחון ומגופים ציבוריים נוספים הקשורים בעולם הסייבר.

 

 • Cyber for you (תל אביב ורמת גן) - סייבר פור יו היא חברה להכשרה בתחום ההייטק ששמה דגש על התנסות מעשית hands on. החברה עורכת קורס סייבר, האקינג וניהול רשתות, שכולל 300 שעות ונלמד כקורס ערב או במסלול בוקר. הקורס חושף את המשתתפים לטכנולוגיות מובילות בתעשייה והוא מקנה כלים להשתלבות בתפקידי האקינג מבוקשים. כמו כן החברה מציעה קורסים כגון קורס מנהלי רשת, קורס לינוקס, קורס CCNA, קורס תכנות למתחילים ומסלולים נוספים.

 

 • המרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר (ליד שדרות) - במרכז מוצע קורס אבטחת מידע וסייבר, במסגרתו הסטודנטים רוכשים שליטה בשימוש במערכת ההפעלה לינוקס, שנמצאת בשימוש רחב בתחום, ולומדים על סוגי התקפות שונות כגון תוכנות רוגלה, נוזקה ווירוסים.

 

 • אוניברסיטת אריאל - לימודי חוץ (תל אביב) - ביחידה ללימודי חוץ מתקיימת השתלמות בתחום אבטחת מידע וסייבר המיועדת למנהלי ביטחון המעוניינים לרכוש כלים לניהול איומים קיברנטיים בשיתוף עם צוותי מחשוב של הארגונים בהם הם פועלים.

 

 לסיכום

 

העולם הווירטואלי וההתפתחות הכבירה של הטכנולוגיה והמחשוב בעשורים האחרונים, מביאים אותנו, כאמור, למצבים שונים מכל מה שהכרנו עד כה. תחום הסייבר – הלוחמה ברשת האינטרנט – הוא תחום מתפתח בשנים האחרונות; ההתקפות על גופים שונים באמצעות רשת האינטרנט הולכות וגוברות, שלא לומר משתכללות, ובהתאם – נדרשים אמצעי ההגנה משוכללים ומתוחכמים כנגדן. קורס סייבר מתאים לכל מי שהוא בעל ידע ורקע טכניים בתחום, כמו גם למי שמגיע מענפי המודיעין והממשל השונים הפוגשים בתחום הסייבר על בסיס יום-יומי. זהו קורס שבהחלט יכשיר אתכם במקצוע מרתק ומאתגר מאין כמותו, ויכניס אתכם אל העולם המסתורי של הלוחמה הווירטואלית. 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי סייבר?

רוצה לדעת יותר על לימודי סייבר?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמתך לתפקיד מתכנת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: לימודי סייבר
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp