רוצה פרטים על קורס סופרי סת"ם?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס סופרי סת"ם

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס סופרי סת"ם? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

 

קורס סופרי סת"ם

 

סופר סת"ם הינו האדם האחראי לכתיבה של ספרי תורה, תפילין ומזוזות על פי דרישות ההלכה. מאחר וחל איסור להשתמש בספרי תורה, תפילין או מזוזות סרוקים או מצולמים, הסופר בכתיבתו יוצר בעצם שכפול של הקדושים הקיימים. לצורך כך משתמש סופר הסת"ם בקלף עשוי עור, בקולמוס ובדיו מיוחד בהתאם לדרישה ההלכתית. סופר הסת"ם עומל כשנה על כתיבת ספרי תורה ומספר ימים על כתיבת תפילין ומזוזות.

 

 

קהל יעד

 

קורס סופרי סת"ם מתאים לאנשים בעלי יכולת דיוק, סבלנות, ריכוז וכשרון אומנותי.

 

תוכן הלימודים

 

תוכניות הלימוד בקורס סופרי סת"ם מעניקות למשתתפים ידע בכתיבת ספרי תורה, תפילין או מזוזות. נושאי הלימוד בקורס כוללים: הלכות סת"ם - צורת האותיות, מחיקות, הכנת הקלף, בחירת חומר הדיו, הקלף ובתי התפילין, שיטות להכנת קולמוסים, אימוני כתיבה, הכנסת פרשיות וסגירת הבתים, לימוד צורת אותיות על פי כתב ספרדי וכתב אשכנזי ועוד.

 

בנוסף, קורס הלכה זה מכין את הסופרים העתידיים למבחני ההסמכה של הרה"ר או משמרת סת"ם .לבסוף נדרשים התלמידים להגיש עבודה מעשית בכתיבה ספרדית ואשכנזית.

 

מוסדות הלימוד

 

מבין מוסדות הלימוד שמכשירים סופרי סת"ם ניתן למצוא את המוסדות הבאים:

 

מכון עליה (פרישה ארצית): במכון מתקיימים קורסים רבים במקצועות הקודש וההלכה ובהם קורס סופרים שאורכו כ - 4 חודשים ובו מגוון תרגולים מעשיים של שיטות הכתיבה.


מרכז מאיר (חיפה): במרכז זה מתקיים קורס שאורכו כ - 20 מפגשים.

 

מרכז דעת (ירושלים ובני ברק): בקורס זה משולבים תכנים הלכתיים ומעשיים והמשתתפים מתרגלים את שיטת הכתיבה בשלל תרגילים.

 

מרכז דעת העולמי להשכלה תורנית (פרישה ארצית): במרכז ניתן להשתתף בקורס סופרי סת"ם בו רוכשים ידע תיאורטי ומעשי. הלמידה מתבצעת בקבוצות קטנות בליווי צמוד של רב בכיר.

 

בחלק מהמוסדות ניתן לבחור בין לימוד קבוצתי לבין קורס פרטי.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

מתכונת הקורס

 

קורס סופרי סת"ם מתפרס על פני 15 מפגשים, כ-60 שעות שבועיות. משך הקורס עשוי להשתנות ממוסד למוסד.

 

מחיר הקורס

 

עלות קורס סופרי סת"ם היא כ-3000 ₪ כולל דמי רישום. שכר הלימוד עשוי להשתנות ממוסד למוסד.

 

גובה השכר

 

סופרי הסת"ם עובדים לרוב באופן עצמאי. השכר במקצוע זה הוא פונקציה של מהירות הכתיבה של הסופר וכמות המכירות.

 

גופים מפקחים

 

סופרי סת"ם עובדים בכפוף להלכות כתיבת סת"ם שנפסקו ב'שולחן ערוך' ובשאר הפוסקים. בנוסף הסופרים נדרשים לעבור מבחני הסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל ומכון "משמרת סת"ם" .

 

הסמכה

 

בסיום קורס סופרי סת"ם ולאחר שהמשתתפים עמדו בהצלחה בבחינות ההסמכה מטעם הרבנות הראשית לישראל ומכון "משמרת סת"ם" , תוענק להם תעודת סופר סת"ם שתסמיך אותם לעסוק במקצוע ולכתוב ספרי תורה, מזוזות ותפילין בהתאם לדרישות ההלכה.

 

המעוניינים להרחיב את הסמכתם ולעבוק בענפים נוספים ממקצועות ההלכה יכולים להמשיך גם לקורס שיפוץ תפילין. בקורס זה נלמדים העקרונות ההלכתיים והמעשיים של שיפוץ בתי תפילין, צביעתן ובדיקת הכשרות.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס סופרי סת"ם?

רוצה לדעת יותר על קורס סופרי סת"ם?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס סופרי סת"ם

חוות דעת של סטודנטים: לימודים לדתיים

התקבלו 2,187 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp