קורס סוכני מכס במכללה למינהל של הסתדרות המעו"ף

המכללה למינהל

אהבת? שתף ב:

קורס סוכני מכס המכללה למינהל של הסתדרות המעו"ף

 

מסלול זה אינו פעיל, למסלולים נוספים של המכללה למינהל לחצו כאן

 

קצת על המכללה למינהל

 

המכללה למינהל, הינה המוסד המבוסס והוותיק בארץ להכשרת אנשי מקצוע במגוון של תחומים. במסגרת המכללה ניתן ללמוד קשת רחבה של תחומים החל מלימודי ניהול, שיווק, נדל"ן ושמאות ועד ללימודי עיצוב אדריכלות ועוד. כל תוכניות הלימודים במכללה מאושרות ומפוקחות על ידי משרד העבודה והרווחה. בית הספר למקצועות המכס והשילוח הבינלאומי במכללה מציע קורסים בסחר בינלאומי והכשרה לסוכני מכס.

 

תוכנית הלימודים

 

במסגרת תפקידו, סוכן המכס מייצג את לקוחותיו מול רשויות המס בכל הנוגע לרשיונות יבוא וייצוא, סיווג והערכה, התרת הטובין מרשות המכס ביצוא ויבוא ועוד. עבודתו נחשבת לאחת מהעבודות המאתגרות ביותר, המצריכה ידע והבנה מעמיקה בשילוח וסחר בינלאומי על כל היבטיו ומורכבותו. קורס סוכני מכס, מעניק ידע מקיף בתחומים אלו, וכלים הכרחיים לעבודתו של סוכן המכס, שיוכל להתמודד עם גופי בירוקרטיית המכס, תוך הבנת הז'רגון המקצועי הפנימי בתחום.

 

במהלך הלימודים המשתתפים ירכשו כלים לטיפול בכל ניירת המכס, טיפול בצורות שונות של הובלה בינלאומי ובשיטות התשלום של הסחר הבינלאומי. בנוסף, תוכנית הלימודים בקורס מעניקה ידע בתחומים כגון: פקודות מכס, ההבטים המשפטיים בסחר החוץ, חוקי היבוא והייצוא, חוק סוכני המכס ועוד.

 

תוכנית הלימודים כוללת הכנה מקיפה לבחינות החיצוניות של אגף המכס והמע"מ, אשר מעברם מאפשר את קבלת הרישיון לעסוק במקצוע. עם ההתפחות הטכנולוגית עבודתו של סוכני המכס הפכה ליעילה יותר, כאשר את רוב הניירת ניתן להשיג ולהעביר באמצעות האינטרנט (בשונה מהעבר שהסוכנים היו צריכים לגשת לרשויות, לפקסס, לשלוח ניירת בדואר וכו'), על כן, הלימודים מאפשרים למשתתפים לרכוש כלים יעילים לביצוע העבודה באופן יעיל ומהיר. מלבד זה, סוכני מכס וותיקים המעוניינים להעמיק את ידעותיהם בתחום ולרכוש כלים נוספים מוזמנים להשתתף בקורס.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לקורס סוכני מכס הינם:

  • תעודת בגרות מלאה
  • גיל 23 ומעלה
  • תושבת מדינת ישראל
  • מועמדים בעלי תעודת פקיד רישוי מטעם אגף המכס והמע"מ, בעלי ניסיון מקצועי של שנתיים לפחות אצל סוכן מכס וותיק בעלי 5 שנות ניסיון לפחות.
  • מעבר וועדת קבלה.

 

נושאי לימוד

 

חוק מיסים עקיפים הובלה ימית מע"מ ומס קנייה
שיטות תשלום הסחר הבינלאומי אווירית וביטוח ימי פקודת המכס
היבטים משפטיים בסחר החוץ יבוא אישי חוק סוכני המכס
עקרונות הסחר הבינלאומי חוקיות היבוא והיצוא ועוד...

 

משך הלימודים ותעודות

 

הקורס להכשרת סוכני מכס במכללה למינהל כולל 350 שעות לימוד אקדמיות (בנוסף לפרויקט הגמר) בוגרי הקורס יקבלו תעודת גמר מטעם בית הספר למצקועות המכס והשילוח הבינלאומי של המכללה למינהל. לבוגרים שעברו את הבחינות החיצוניות של אגף המכס והמע"מ, תוענק תעודת סוכן מכס מטעם אגף המכס והמע"מ.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרים שקיבלו את רישיון המקצוע יוכלו להשתלב במגוון של אפשרויות תעסוקה כפקידי רישוי מכס, כעמילי מכס, כמשלחים בינלאומיים וכעוסקים בסחר בינלאומי. הבוגרים יכולים להשתלב בחברות עמילות נכס, באגף המכס של משרד האוצר, או בחברות ועסקים בעלי מחלקות יבוא ויצוא.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל

מתוך פורום המכללה למינהל

מתי מתחיל קורס ccna?
דוד
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי רכש ולוגיסטיקה?
צחי הרוש
1 תגובות
קורס רכש מתקדם לבוגר קורס CPM
אני הרמן
1 תגובות
לימוד סוכן נדלן עם הסמכה מטעם משרד המשפטים
מיעאד נאסר
1 תגובות
קורס אופיס במכללה למינהל
עינב
2 תגובות
קורס מפתח אפליקציות בכיר MCPD.Net
חן
1 תגובות
קורס תומך מחשב בבאר שבע
להב רותי
1 תגובות
איזה לימודי תעודה וקורסים מתקיים במכללה למנהל?
אורנה גולן
1 תגובות
קורס שמאות לבעלי תואר ראשון
סיון
1 תגובות
לימודי ייעוץ השקעות באילת
אורית דהן
1 תגובות
תנאי קבלה להנדסאי מכשור רפואי
נטלי פרייברט
1 תגובות
לימודי הבורסה ושוק ההון
אירן פחיל
1 תגובות
קורס הנהלת חשבונות סוג 3
טלי
1 תגובות
קורס מטפלות יום סוג 1
טטיאנה
1 תגובות
רישום לקורס משאבי אנוש
איריס
1 תגובות
לכניסה לפורום