קורס ניהול מלאי ורכש במכללת ספיר

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול מלאי ורכש במכללת ספיר

קורס ניהול מלאי, רכש וקניינות במכללה האקדמית ספיר

  

העולם הדינמי והתחרותי של ימינו, מחייב את הארגונים השונים להעלות את רמת המוצרים והשירותים שהם מספקים. לצורך כך, נדרש ידע נרחב ומיומנויות מקצועיות בכל תהליכי הרכש והקניינות בארגון. מנהל הרכש והקניינות מכיר את מגמות השוק האחרונות ואת מקורות המידע והאספקה שיתרמו להצלחת הארגון בשוק. הקורס מיועד לאקדמאים ולמנהלי רכש בארגונים השונים, המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום.

 

 

ארגונים רבים מתמודדים בשוק תחרותי הדורש מהם עמידה ביעדי רווח שונים והשגת יתרון יחסי בשוק זה. המערכת הלוגיסטית של הארגון ובכללה תחום ניהול הרכש והקניינות, מהווים גורם מכריע בהשגת מטרותיו של הארגון והגדלת רווחיו. ככל שתחום ניהול הרכש וקניינות בארגון מתנהל באופן מקצועי ויעיל, כך גוברים סיכויי ההצלחה של הארגון בשוק המקומי והבינלאומי.

 

לפיכך, בעשור האחרון התפתחה דרישה ההולכת וגוברת מצד ארגונים גדולים בתעשייה, הן בישראל והן בעולם כולו, למנהלי רכש וקניינות. המנהל הינו בעל הבנה תיאורטית ומעשית בתחומי הטכנולוגיה, התעשייה, השיווק והתעבורה. תפקידו של מנהל זה הינו לארגן את כל תחום הרכש והקניינות בארגונים השונים, תוך חתירה ליעילות ומקצועיות.

 

מכללת ספיר מציעה קורס ניהול רכמלאי ורכש המקנה ראייה ארגונית מקיפה בתחומי הרכש והקניינות. הקורס מוכר על ידי ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה הישראלי ובפיקוח של משרד העבודה. הוא נערך בפיקוח אקדמי של המחלקה ללוגיסטיקה של המכללה האקדמית ספיר.

 

במהלך הקורס המשתתפים מקבלים הכנה לבחינת ההסמכה CPLM הבין לאומית, אשר מוכרת על ידי ארגון מנהלי הרכש הבין לאומי IFPSM.

 

תכנית הלימודים

 

משתתפי הקורס מקבלים הכשרה לתפקידי מנהלי רכש ולוגיסטיקה, ומפתחים ידע וכלים מתקדמים רלוונטיים לאותם תפקידים. כמו כן, ניתנת הכנה לבחינות ההסמכה הבין לאומיות של ארגון IFPSM, הנדרשות לקבלת הסמכה בין לאומית כמנהל רכש וקניינות.

 

הקורס מכשיר את התלמידים למצוינות מקצועית, לשיתוף פעולה ועבודת צוות. כמו כן, התלמידים משפרים את יכולותיהם הניהוליות ומפתחים גישה מערכתית רחבה לניהול אפקטיבי של תחום הרכש והקניינות. צוות המרצים שמלווה את הקורס מורכב ממרצים מומחים שהינם בעלי ידע תיאורטי ומעשי נרחב בתחום.

 

מתכונת הלימוד

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני 32 מפגשים, המתקיימים אחת לשבוע בערבים.

  

נושאי הלימוד

 

בין הנושאים הנידונים בקורס ניתן למנות את הבאים: בחירת ספקים, ניהול משא ומתן, ניהול מלאי, יסודות הניהול, כלכלה וחשבונאות, הבנת עקרונות הרכש, הכנה וניהול הסכמים, שינוע, ניתוח שוק האספקה ועוד.

 

 

תנאי קבלה

 

  • 12 שנות לימוד
  • תעודת בגרות (קורס של משרד העבודה)
  • עבודה במפעל תעשייה, בעלי ניסיון בתחום הרכש ובמערך לוגיסטי בארגונים, או למי שמתעתדים לעסוק בתחומי השירות, בארגוני תעשייה, בארגונים ציבוריים או במערכות צבאיות.

 

תעודה

 

לתלמידים אשר יעמדו בחובות הקורס תוענק תעודת גמר: ניהול מלאי ורכש.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס לניהול מלאי ורכש יוכלו להשתלב במקומות תעסוקה רבים ומגוונים, הן בסקטור הפרטי והציבורי והן בשוק המקומי והבינלאומי. כמו כן, הידע התיאורטי והמיומנות הפרקטית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידי ניהול שמציעות חברות פרטיות וציבוריות רבות.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp