קורס ניהול פרויקטים במכללה העסקית

שירות אישי - צור קשר

המכללה העסקית

קורס ניהול פרויקטים במכללה העסקית של איגוד לשכת המסחר

הופכים כל פרויקט להצלחה


תחום ניהול הפרויקטים התפתח באופן ניכר בשנים האחרונות וכיום מיוחסת לו חשיבות גבוהה בענף מדעי הניהול. לא רק מי שעוסקים בניהול הנדסי צריכים לשלוט במיומנויות הובלת פרויקטים, אלא כל מי שנדרשים לנהל ארגונים או גופי תעשייה בתנאי לחץ ואי ודאות. פרויקטים בדרגת מורכבות שונה הם חלק בלתי נפרד מעבודתם של מנהלים בכירים וזוטרים כאחד.


כיום, בכל חברה וארגון בהם ישנם פרויקטים המבוצעים באופן שוטף, הפך הידע בניהול פרויקטים לגורם מכריע בהצלחת הפרויקט ואף הארגון. קורס ניהול פרויקטים במכללה העסקית מתאים למנהלים במגזר הציבורי והעסקי כאחד ומספק להם כלים להובלת הפרויקטים לעבר הצלחה.

 


מטרת הקורס

מטרת הלימודים בקורס ניהול פרויקטים של המכללה העסקית הינה הקניית ידע תיאורטי נרחב לצד כלים מעשיים לניהול נכון ויעיל של פרויקטים, וכמו כן לשיפור יכולות הניהול באופן כללי. המשתתפים נחשפים למגוון מודלים ומתודולוגיות, שיכולים לקדם אותם כמנהלים בארגונים שלהם.

 

מתכונת הלימוד

הלימודים בקורס ניהול פרויקטים של המכללה העסקית נפרשים על-פני 17 מפגשי לימוד, כ- 68 שעות אקדמיות. קורס זה מתקיים במתכונת חד- שבועית בשעות אחר הצהריים ובערבים. בנוסף קיימת אפשרות ללמוד בקורס בוקר הכולל כ - 9 מפגשים חד שבועיים.


קורס זה כולל הרצאות אינטראקטיביות אשר מלוות על- ידי מצגות, תרגולים מעשיים, הדגמות וסרטונים. במהלך הלימודים יינתן למשתתפים חומר עזר כתוב אשר יסייע להם להצליח בקורס. כמו כן, מתקיים סיור לימודי ליישום עקרונות הלימוד וכן הדרכות לעבודה מעשית על תוכנת MS PROJECT.

נושאי הלימוד

להלן הנושאים העיקריים אשר נלמדים בקורס ניהול פרויקטים של המכללה העסקית:

 

 • בניית רשת הפרויקט
 • מהות ניהול הפרויקט
 • תכנון המשאבים וכמותם
 • מושגי יסוד בניהול פרויקטים
 • ניהול נכון של תזרים מזומנים
 • משך הפרויקט ותזמון הפעילויות    
 • זיהוי סיכונים
 • תכולת עבודה
 • המבנה הארגוני
 • תקצוב הפרויקט
 • עבודה לצד קבלנים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה העסקית הינה מוסד לימודים מוביל המאפשר לימודי תעודה במגוון תחומי לימוד. המכללה העסקית נוסדה בשנת 1977 עבור חברי איגוד לשכות המסחר, אך עם השנים הגדילה את היקף פעילותה ונפתחה גם בפני הציבור הרחב. תלמידי המכללה מגיעים ממקומות שונים וכוללים לקוחות פרטיים, עובדי החברות העסקיות המובילות במשק, עובדי חברות ציבוריות, בעלי עסקים קטנים, מועמדים המעוניינים לפתוח עסק, חיילים משוחררים ועוד. חטיבת קורסי הניהול של המכללה מציעה בנוסף גם קורס ניהול עסקי בכיר, קורס ניהול מודיעין עסקי תחרותי וקורס ייעוץ עסקי.

 

סגל הוראה

 

את הקורס מרכז מנהל פרויקטים מנוסה, שמומחה לענפי הלוגיסטיקה, הבינוי והטמעת התוכנה בחברות. בנוסף, הוא משמש מרצה בכיר עבור גופים ציבוריים שונים, לרבות משרדי ממשלה, חברת החשמל ומשטרת ישראל.

 

 

תנאי קבלה

 

קורס ניהול פרויקטים של המכללה העסקית פונה לקהל יעד מגוון מאוד: למנהלי פרויקטים העוסקים בתחום זה בפועל, מנהלי חברות ומחלקות בארגונים שונים, בעלי עסקים, מנהלי עבודה, מהנדסים מכל התחומים ועוד.


סיום הלימודים וקבלת התעודה

לאחר סיום הלימודים בקורס ניהול פרויקטים של המכללה העסקית, הבוגרים אשר מסיימים את כל החובות והדרישות של מסלול זה, זכאים לתעודה מטעם המכללה ומטעם לשכת המסחר של תל- אביב והמרכז. כדי לקבל את התעודה נדרשים הבוגרים להשתתף במפגשי הקורס, לעבור את הבחינות בהצלחה ולהגיש תרגולים, מטלות ועבודות.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp