קורס ציור במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס ציור במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס ציור במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

 

במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר קיימים קורסים ברמות שונות המקנים כלים לאמנות הציור. בקורסים אלה יכולים בעלי עניין בתחום לפתח את המיומנויות האמנותיות ולהכיר טכניקות ושיטות עבודה, המותאמות לרמה ולרקע הקודם שלהם בעולם האמנות.


בקורס מבוא לציור נרכש ידע עיוני ומעשי המתאים למתחילים, גם ללא ניסיון ורקע קודם בציור. בהכשרה זו ניתן להכיר עקרונות ראשוניים בתחום וגם לתרגל אותם הלכה למעשה באמצעות תרגילים ומטלות שונים שבהם מתנסים בטכניקות אמנותיות. כמו כן, המשתתפים מקבלים הדרכה וסיוע מן המרצה בהתאם להתקדמות האישית וכך מפתחים את החשיבה היצירתית ואת הטכניקה האישית.

 

תכנית הלימודים


בקורס מבוא לציור המשתתפים יכולים להכיר יסודות ראשוניים בתחום. הם מתחילים מהבסיס בלימוד ציור ולאורך הקורס מפתחים את הכישורים ויכולות הביטוי והחשיבה היצירתית.


בתכנית משולבים תיאוריה של הציור יחד עם התנסות פעילה, המשתתפים מבינים את תפקידי הצבע בציור, מכירים טכניקות שונות ומתוודעים לדרכי הבעה של אמנים שונים. הסמסטר הראשון של הקורס מוקדש לתיאוריה וכן לפרקטיקה של תורת הצבע. בהמשך ההכשרה מתמקדים ביחסי הגומלין שבין צורה, חומר, צבעוניות ותוכן וממשיכים לשכלל את מיומנויות הציור ואת היצירתיות.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס למתחילים הוא שנה אקדמית והוא כולל 78 שעות שנתיות. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים.


הקורס מתקיים במתכונת מעשית וכולל תרגילי בית ודיון משותף עליהם בכיתה וכן עבודה מעשית בסדנה. בהתאם לליווי המרצה, המשתתפים יכולים להתקדם בהתאם לקצב האישי ולפתח את מיומנויות הציור לאורך ההכשרה. לקראת סיומו של הקורס עורכים המשתתפים פרויקט סוף שנה שבו הם מסכמים את הידע הנלמד ומתרגלים את כלל המיומנויות הנלמדות לאורך התכנית.

 

סגל הוראה


מרצת הקורס היא אמנית שברשותה ותק בהוראת ציור, רישום ומחשבה יצירתית בבית הספר לאמנות של המכללה האקדמית ספיר. היא בוגרת לימודי אמנות, תולדות האמנות ולימודים רב תחומיים בחטיבות יצירה, אמנות ופולקולור. הציגה בתערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות במסגרות שונות.

 

על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר ניתן ללמוד גם בקורס רישום וציור למתקדמים, שמיועד לבעלי רקע ברישום וציור. מטרת הקורס למתקדמים היא המשך פיתוח של כישורי הציור והרישום ובניית מיומנויות חשיבה חזותית, התבוננות וביטוי של רעיונות ותחושות באמצעים אמנותיים. כמו כן, המשתתפים מתוודעים לטכניקות מגוונות ולמודלים היסטוריים ועכשוויים בעולם האמנות. בקורס משולב ידע תיאורטי עם תרגולים פרקטיים שבהם משכללים המשתתפים את יכולות הביטוי והיצירה. המשתתפים מבצעים מספר מטלות בית ובתחילת השיעורים מתקיימת ביקורת קבוצתית של עבודות אלה, כדי לסייע לסטודנטים להרחיב את הבנתם בשפה המקצועית.


במוסד הלימוד מתקיימים גם קורסים ברישום ברמות שונות, קורס צילום אמנותי, קורסים ברמות שונות בקדרות, קורסי פיסול קרמי ברמות שונות, קורס אוצרות, קורס וידאו ארט ועוד.


במרכז ללימודי חוץ ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה בענפים כגון ייעוץ והדרכה, איכות, תרפיה, ניהול, חשבונאות ועוד. בקורסים אלה יכולים אנשי מקצוע להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם, או לחלופין לקבל את הידע והכלים להסבה מקצועית לתפקידים חדשים ומבוקשים.

 

תנאי קבלה


קורס מבוא לציור מתאים למתעניינים בתחום הציור, ללא רקע קודם, המעוניינים ללמוד את התחום ולפתח כישורים יצירתיים. תכנית זו מוכרת לגמול השתלמות וכן לצורכי השלמה של נקודות ללימודי תרפיה באמנות.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת לבוגריו תעודת גמר מטעם המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר. כדי להשלים את התכנית בהצלחה יש צורך בנוכחות פעילה בשיעורים, ביצוע של כל המטלות והגשתן במועד וכן השלמה של פרויקט סוף השנה.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
חוות דעת של סטודנטים על ספיר - קורס ציור
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
04/12/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש קושי להישאר מרוכז במהלך כל ההרצאות

על הקמפוס

יש יחס חם במכללה אך יש המון דרכים להשתפר

טיפים

לחסוך הרבה כסף לפני


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp