קורס ניהול משאבי אנוש ופיתוח פנים ארגוני במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

קורס ניהול משאבי אנוש ופיתוח פנים ארגוני במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים במכללה האקדמית ספיר לחצו כאן

 

כל ארגון מתבסס על כוח האדם המרכיב אותו. אי לכך, ישנה חשיבות גדולה ביותר לניהול נכון ויעיל של כוח האדם בארגון. ההתפתחויות האחרונות בתחומי הפסיכולוגיה והסוציולוגיה משפיעות על השינוי החל ביחסים בין העובדים לארגון. הדגש מושם על הצורך להתייחס להיבטים הנפשיים והרגשיים של כל העובד במקביל ליכולותיו המקצועיות. לפיכך, התפתח תחום ניהול משאבי האנוש אשר נועד לתת מענה לצורך זה בכלל השווקים בעולם ובישראל.

 

ניהול משאבי אנוש עוסק בקשת רחבה של תחומים הקשורים לעובד, החל באיתור מועמדים וגיוסם וכלה בהדרכה ופיתוח של המשאב האנושי הקיים בארגון. קורס ניהול משאבי אנוש מיועד לאקדמאים, למנהלי משאבי אנוש ולארגונים שונים המעוניינים להכיר את התחום באופן יסודי ויעיל.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס ניהול משאבי אנוש ופיתוח פנים ארגוני במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר מכשיר את התלמידים לניהול נכון ואפקטיבי של משאבי האנוש בארגון בהווה ובעתיד. ניהול משאבי אנוש מתייחס לעניינים רבים הקשורים לעובד: תהליכי מיון, תנאי העסקה, תנאים סוציאליים, הדרכה ופיתוח, קידום וניהול העובדים, גיוס והכשרה, פיתוח התקשורת בארגון, יחסי עובד ומנהל ועוד. מטרת הקורס היא להעניק לתלמיד כלים ניהוליים, תיאורטיים ומעשיים, שיאפשרו לו להתמודד עם מגוון משימות ואתגרים.

 

הקורס בנוי מפן תיאורטי העוסק בדילמות ניהוליות וארגוניות מעולם משאבי האנוש, ומפן מעשי המעניק יכולות ניהוליות מתקדמות ויישום מיטיבי של הכלים הנלמדים. הקורס בנוי במסגרת מודולרית כאשר כל מפגש מתבסס על קודמו וכולל הרצאות פרונטאליות וניתוח אירועים במסגרת קבוצתית. תכנית הלימודים מחולקת לחמישה אשכולות: מבוא לתורת הארגון, אסטרטגיית משאבי אנוש, ניהול מעגל חיי העובד בארגון, פיתוח פנים ארגוני וייעוץ ארגוני ומיומנויות שונות בניהול.

 

תכנית הלימודים נבנתה בשיתוף פעולה עם חברת אדם מילוא והיא נמצאת תחת הפיקוח של העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 150 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני 30 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים.

 

נושאי לימוד

 

  • ניהול ומנהיגות
  • מיון, גיוס וקליטה
  • תקשורת ארגונית
  • ניהול קונפליקטים
  • נגישות תעסוקתית   
  • דיני עבודה
  • הנעת עובדים
  • הערכת עובדים
  • אתיקה ארגונית    
  • ועוד

 

תנאי קבלה

 

הקורס מיועד לאנשים עם ניסיון תעסוקתי אשר מעוניינים להכיר לעומק את עולם משאבי האנוש ולעסוק בו. אנשים שמומלץ להם להשתתף בקורס הם רכזי השמה, רכזי כוח אדם, חשבי שכר בכירים, מנהלי חשבונות ומזכירות בכירות.

 

תעודה


לתלמידים אשר יעמדו בחובות הקורס תוענק תעודת גמר: ניהול משאבי אנוש ופיתוח פנים ארגוני מטעם היחידה ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס יכולים להשתלב במקומות תעסוקה רבים ומגוונים, הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי. הבוגרים יכולים לעסוק במגוון רחב של מקצועות כגון ייעוץ ארגוני, ניהול משאבי אנוש בארגונים ובחברות השונות ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

חוות דעת של סטודנטים על ספיר - קורס ניהול משאבי אנוש

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
04/12/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש קושי להישאר מרוכז במהלך כל ההרצאות

על הקמפוס

יש יחס חם במכללה אך יש המון דרכים להשתפר

טיפים

לחסוך הרבה כסף לפני


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
ללא תגובה
מועדים ותהליך הרשמה לקורס CCNA
קובי מארי
ללא תגובה
קורס חשמלאי מוסמך
רפאל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp