רוצה פרטים על קורס ניהול מצבי חירום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ניהול מצבי חירום ואסונות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ניהול מצבי חירום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים להכשרת מנהלים להתמודדות עם מצבי חירום ואסון

 

צרת רבים

 

אסונות פתע ומצבי חירום קהילתיים מביאים בדרך כלל לקריסה של חלק מהתשתיות ולעומס מוגבר על הנותרות. הכשרתם של בכירים מנהלים לקבל החלטות מושכלות בזמן אמת, עשויה לשפר באופן מהותי את תפקודה של המערכת, לצמצם נזקים ולזרז פעולות של הגשת סיוע, פינוי, הרגעה וגיוס עזרה ממקורות נוספים. במספר מקומות בארץ מועברים קורסי ניהול מיוחדים להכשרת ממונים בהתמודדות עם אסונות מערכתיים או רב תחומיים.

 

למי מיועדים הלימודים?

 

קורסים לניהול אסונות ומצבי חירום מתאימים במיוחד למנהלים במגזר הציבורי והעסקי, לממונים על הבטיחות, למנהלי תשתיות ואחזקה, לראשי צוותי ביטחון, למנהלי משאבי אנוש וכן לבעלי תפקידים בצבא, במשטרה, במגן דוד אדום ובשירותי הכבאות.

 

תכנית הלימודים

 

תכניות הלימוד בקורסים לניהול אסונות ומשברים משלבות בין הקניית ידע תיאורטי בביצוע הערכות מוקדמות, לבין תרגול של קבלת החלטות בשעת אמת. המשתתפים יקבלו כלים לניתוח של גורמי סיכון ויוכשרו לניהול צוותים מקצועיים במצבי חירום שונים. הם יכירו גורמים שונים חוץ שונים וייקחו חלק בבניית והוצאה לפועל של מערכי התערבות מקצועית. לעיתים, אם כי לא בכל מוסד לימוד, כוללת ההכשרה גם התייחסות לסוגיות הנוגעות בשיקום הקהילה "ביום שאחרי".

 

מתכונת הלימוד

 

הקורסים לניהול מצבי חירום ואסון מתקיימים בדרך כלל במתכונת חד שבועית ומתפרשים על פני מספר חודשים. הם משלבים בין הרצאות פרונטאליות לבין תרגילים מובנים, סיורי שטח, דיונים, סדנאות וניתוח של אירועי עבר. בסיומה של ההכשרה על המשתתפים להגיש עבודת גמר המסכמת את שלמדו. לעיתים כוללת ההכשרה גם התנסות בבנייה של תיק התגוננות מוסדי.

 

נושאי הלימוד

 

 • היבטים רפואיים באזורי מוכי אסון
 • היערכות לרעידת אדמה ולאסונות אש
 • פנדמיה של שפעת
 • צפי להתנהגות האוכלוסייה במצבי משבר
 • הוראות פיקוד העורף
 • יישום מדיניות מיגון ושיפור המיגון הפיסי
 • מודלים לקבלת החלטות תוך כדי משבר
 • תקשורת בינאישית במצבי לחץ 
 • הגנות פסיביות על מבנים, מתקנים ומערכות
 • בעלי תפקידים ותחומי אחריות
 • שירותים קהילתיים לטיפול בנפגעים וסיוע למשפחות
 • ניהול תיקי שטח ויומני אירועים      
 • מתקפות טרור המערבות שימוש בחומרי לחימה כימיים (חל"כים)     
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

ככלל מדובר בקורסים המיועדים לבוגרי 12 שנות לימוד לפחות, יוצאי שירות צבאי או שירות לאומי, ללא עבר פלילי. לעיתים עליהם לעבור ראיון אישי. חלק ממוסדות הלימוד מציינים כי תינתן עדיפות לבעלי תואר ראשון ולבעלי ניסיון פיקודי.

 

 

תעודה

 

בסיום הקורס מקבלים הבוגרים תעודת גמר מהמוסד בו עברו את ההכשרה. לעיתים זכאים המשתתפים לתעודות הסמכה נוספות כגון ממונה מל"ח (משק בשעת חירום), נאמן בטיחות וממונה הג"א מפעלי.

 

מוסדות

 

ניתן למצוא קורסים באזורים שונים בארץ. בין היתר מתקיים קורס ניהול מצבי חירום בצפון המתאים לתושבי חיפה, קורסים באזור תל אביב, קורסים בשרון ועוד.

 

 • אוניברסיטת אריאל (תל אביב) – במסגרת היחידה ללימודי המשך וחוץ של אוניברסיטת אריאל, הממוקמת ברמת אביב, הוקם מרכז ללימודי ביטחון הפועל בשיתוף עם פיקוד העורף, נציבות הכבאות ומשרד התמ"ת. במקום מתקיימת הכשרה מקיפה למנהלים בניהול מצבי חירום בת 22 מפגשים וכן השתלמויות מקוצרות בנות 10 או 5 ימים.

 

 • מכללת מישלב (תל אביב וחיפה) – מכללה ללימודים מקצועיים, המתמחה בקורסים והשתלמויות בתחום החשבונאות ובתחום התשתיות. במכללה מתקיימת הכשרה לניהול מצבי חירום (D.C.M), המועברת בשעות הבוקר בסניף תל אביב ובימי שישי בסניף חיפה. בתום הקורס מעניקה המכללה אישור השתתפות לממונה בטיחות בעבודה המוכר על ידי משרד התמ"ת. משתתפים בני חמישים ומעלה זכאים ללמוד במסלול ללא עלות.

 

 • המכללה האקדמית וינגייט (נתניה) – בבית הספר לניהול אבטחה וחירום של המכללה מציעים שלוש מסלולי לימוד בתחום ניהול האסונות: קורס להכשרת מנהלים, תכנית להכשרת צוותי משימה וכן סמינר העוסק במוכנות משקי בית לרעידות אדמה. הקורס להסמכת מנהלים כוללת 24 ימי לימוד מלאים במתכונת חד שבועית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ניהול מצבי חירום?

רוצה לדעת יותר על קורס ניהול מצבי חירום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורס ניהול מצבי חירום
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp