רוצה פרטים על קורס ניהול אבטחה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכשרת מנהלי אבטחה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ניהול אבטחה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס ניהול אבטחה

 

אחריך!

 

תחומי האבטחה והביטחון בארצנו הם תחומים חשובים תמיד, אשר באופן קבוע נדרשים בהם אנשים איכותיים ומוסמכים העושים את מלאכתם נאמנה ומתוך מקצועיות. קורס ניהול אבטחה מהווה תחום הכשרה אחד בתוך קשת של תפקידים, אליהם ניתן לקבל הכשרה במסלולים שונים של לימודי ביטחון. חלק מן הנושאים הכלולים בלימודים אלה חופפים לתכנים הנלמדים בקורסי ביטחון אחרים, כמו למשל - תפקידי מודיעין, תשאול וחקירה. ואולם המיקוד בהכשרה זו הוא על לימוד הכלים הדרושים למנהיגי המערך הביטחוני במדינה.

 

על הקורסים

 

קורס ניהול אבטחה נועד להכשיר אנשים מומחים בתחומי הביטחון ומערכי האבטחה בארץ, לאור המצב הביטחוני שבו אנו מצויים באופן קבוע, ומתוך היכרות והתייחסות לכלל הגורמים הנכללים במערך האבטחה. מסלולי הלימוד מעניקים לסטודנטים הלומדים בהם את הידע התיאורטי, הכלים המעשיים, והמיומנויות – הנדרשים כדי לבצע את תפקיד מנהל האבטחה במקצועיות, מתוך הגנה על האנשים הנמצאים באותה מערכת, ועל כלל הציבור והקהילה הסובבת.

 

הקורסים מעניקים לבוגריהם את הכלים לתכנון ולשיפור של מערכי אבטחה, ולניהול מערכי אבטחה מורכבים – בזמן שגרה ובזמנים מבצעיים. חשוב לציין כי מרבית הקורסים בנויים על פי תכנית התקן של משטרת ישראל בתחום זה. תכני הלימוד מוקנים באמצעות הרצאות עיוניות, ובאמצעות התנסות מעשית רבה, בשילוב עם סיורי שטח, עם אימונים מבצעיים, ועוד. בנוסף, ברוב המסלולים נדרשים התלמידים להגיש מטלות מעשיות ועיוניות, וכן לעבור בחינה במהלך המסלול.

 

נושאי הלימוד בקורס

 

 • תפקיד המודיעין באבטחה
 • סיכול פיגועים
 • עבודה עם חברות אבטחה
 • הטרור העולמי
 • מערך אבטחה - תכנון והקמה
 • תורת האבטחה ומרכיבי האבטחה
 • היבטים משפטיים
 • קשרי גומלין בתפקיד ניהול אבטחה
 • טכנולוגיות אבטחה
 • תכנון מבצעי ועבודה מבצעית בשטח
 • עקרונות במנהיגות
 • תפקידי פיקוד וניהול במערך אבטחה מורכב
 • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • היחידה ללימודי חוץ - אוניברסיטת אריאל בשומרון - ביחידה ללימודי חוץ מתקיים קורס מונחה משטרת ישראל שבו יכולים ללמוד בעלי ניסיון פיקודי משמעותי ורלוונטי במערכת הביטחונית והצבאית.

 

 • המכללה הישראלית לביטחון וחקירות – מקיימת "קורס מנהלי אבטחה מונחה משטרת ישראל", הנלמד בהיקף של 192 שעות לימוד, ביום לימודים מלא אחד בכל שבוע, ונפרש על פני כחצי שנה.

 

 • המכללה האקדמית וינגייט – בית הספר לניהול אבטחה וחירום - בין שלל קורסי הביטחון  בבית הספר קיים גם קורס להכשרת מנהלי אבטחה על פי תו התקן של משטרת ישראל – הנלמד בהיקף של 185 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני 20 מפגשים, אחת לשבוע, במתכונת של יום לימודים מלא. קורסים נוספים שמציעה וינגייט בתחום הם: השתלמות רענון למנהלי אבטחה עפ"י תקן המשטרה, קורס ניהול אבטחה בכיר, ועוד.


 • המרכז הרב תחומי לביטחון, אבטחה וחקירות IDS – מקיים קורס מנהלי אבטחה על פי תקן משטרת ישראל. הקורס נלמד בהיקף של כ – 190 שעות לימוד אקדמיות, המחולקות ל – 20 מפגשים הנערכים אחת לשבוע. הלימודים מתקיימים בתל אביב.

 

 • האקדמית גליל מערבי – "קורס מנהלי אבטחה מונחי משטרת ישראל", נלמד במכללה זו בהיקף של 192 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים נערכים אחת לשבוע, במתכונת של יום מלא.


 • היחידה הארצית לחקירות וביטחון – בחסות אוניברסיטת בר אילן, היחידה להשתלמות ולהדרכה – מקיימת קורס "קציני ומנהלי ביטחון בכירים". הקורס נפרש על פני כשבעה חודשים, אך הוא ניתן ללימוד במתכונת מזורזת, למעוניינים.

 

קהל היעד ותנאי הקבלה

 

קורס ניהול אבטחה מיועד לקציני ביטחון בארגונים שונים ולמנהלי יחידות ביטחון שלא עברו הסמכה בתחום, וכן למנהלים בחברות אבטחה, ולכל מי שמעוניין ללמוד לתפקיד מאתגר ומקצועי זה. תנאי הקבלה למרבית מסלולי הלימוד הם היעדר עבר פלילי, ואישור השתתפות מטעם משטרת ישראל. קיימים מסלולים שבהם נדרשים גם 12 שנות לימוד, וכן מעבר של ריאיון קבלה אישי.

 

הסמכה

 

רוב המסלולים דורשים השתתפות ב – 80% מהמפגשים לפחות, וכן עמידה בכל המטלות והמשימות העיוניות והמעשיות במהלך המסלול. הבוגרים העומדים בדרישות המסלולים יזכו בתעודת גמר מטעם מוסד הלימודים עצמו, ובחלק מן המסלולים אף בתעודה המסמיכה אותם כמנהלי אבטחה – מטעם חטיבת האבטחה של משטרת ישראל.

 

לסיכום

 

בתום הלימודים בקורס ניהול אבטחה, הבוגרים יוכלו לשרת את הציבור בתפקידים חשובים בתחום ניהול האבטחה והביטחון במוסדות, בעסקים ובארגונים מסוגים שונים – פרטיים וציבוריים. בנוסף, מסיימי מסלולים אלה יוכלו להתקדם בתחום, ללמוד אותו לעומקו, ולהרחיב את ידיעותיהם ואת סמכויות הפעולה שלהם בקורסים ובמסלולי הכשרה מתקדמים בענף חיוני זה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ניהול אבטחה?

רוצה לדעת יותר על קורס ניהול אבטחה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי ביטחון

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp