קורס מורשה נגישות מתו"ס באוניברסיטת אריאל - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אוניברסיטת אריאל - קורס מתו"ס.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מורשה נגישות מתו"ס מבנים תעשיות וסביבה ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת אריאל בשומרון


מנגישים את המרחב לכולם


הנגישות היא היבט חשוב בענפי הבנייה והתשתיות במדינה, אולם המחקר והעשייה הציבורית בנושאים אלה עדיין לוקה בחסר בימינו. מבנים, מוסדות ושטחים ציבוריים רבים בארץ עדיין לא מונגשים כיאות לבעלי מוגבלויות. חוק "שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות" מגדיר את היישום הנכון של חקיקת נגישות בישראל ומעגן את תפקידם של מורשי הנגישות למבנים ולתשתיות. כחלק מתפקידם, הם רשאים לפקח ולאשר תהליכי בנייה, רישוי של עסקים והתאמות למבנים קיימים. הם צריכים להבין היטב את אופן ההתנהלות של אנשים עם מוגבלויות פיזיות וחושיות שונות ולדעת איך ניתן להתאים את הסביבה כדי שתוכל לשרת אותם באופן שווה.

 

קורס מורשה נגישות מתו"ס ביחידת לימודי החוץ של אוניברסיטת אריאל בא להכשיר אנשי מקצוע בענפי הבניין וההנדסה למקצועות מורשי נגישות מבנים, תשתיות וסביבה בישראל. הקורס מוכר על ידי משרד הכלכלה, רשם המהנדסים ורשם ההנדסאים ומכין את התלמידים לבחינות ההסמכה הרשמיות שדרושות להסמכה למקצוע.


תכנית הלימודים


המשתתפים בתכנית לימודי התעודה מכירים את החקיקה שנוגעת להנגשה של מבנים, תשתיות וסביבה, כפי שקבע משרד הכלכלה וגם משווים את הנעשה בישראל לתקנים במדינות שונות בעולם. כמו כן, הם לומדים על דרכים שונות להנגשת מבנים ממגוון סוגים ועל פתרונות הנדסיים וטכנולוגיים שניתן ליישם בתשתיות. הם גם דנים בתחומי האחריות של מורשי הנגישות, בתפקידים אותם הם נדרשים לבצע ובחובות הפיקוח והבקרה שלהם. בנוסף, הם מתוודעים גם לענף הנגישות בשירות ולומדים כיצד ניתן להתאים שירותים ציבוריים לבעלי מוגבלות ולבחון את השתלבותם בחינוך ובתעסוקה.


מתכונת הלימוד


קורס נגישות מתו"ס באוניברסיטת אריאל כולל כ - 200 שעות לימוד שמחולקות ל - 25 מפגשים. השיעורים נערכים פעם בשבוע, בשעות הבוקר ואחר הצהרים. המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות, בתרגולים מעשיים ובסיורים לימודיים.

 


נושאי הלימוד

 

  • צורכי אנשים עם מוגבלויות
  • התאמות בנייה
  • פתרונות הנדסיים לנגישות
  • הנגשת השירות
  • התאמות טכנולוגיות למבנה
  • תהליכי רישוי עסקים
  • אחריות מורשי נגישות בעולם
  • סוגי מבנים ותשתיות     
  • חקיקה לנגישות מבנים ותשתיות    
  • ועוד


סגל הוראה


ראש בית הספר לנגישות באוניברסיטת אריאל היא אדריכלית שהיא מורשה לנגישות שירות ולנגישות מתו"ס. היא עוסקת בייעוץ לגופים ציבוריים בנושא שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות וגם מעבירה סדנאות בתחומי העיצוב והנגישות לפעילי ציבור ולבעלי מקצוע.


הרכז האקדמי של התכנית הוא אדריכל ומורשה נגישות, בעל משרד אדריכלות שמתכנן מבני ציבור, מגורים, מסחר ותעשייה. הוא

גם מספק חוות דעת מקצועיות לגבי מבנים פרטיים וציבוריים ושטחים פתוחים במרחב הציבורי.


תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים ממקצועות ההנדסה, הבניין והאדריכלות, כמו אדריכלי נוף, מהנדסי בניין, הנדסאי אדריכלות והנדסאי בניין. הם צריכים להיות בוגרי לימודים ממוסדות מוכרים ובעלי ניסיון מקצועי של שלוש שנים ומעלה בבנייה ובתכנון. כמו כן, הם צריכים להציג תעודת רישום בפנקס המקצועי מטעם רשם האדריכלים, ההנדסאים או המהנדסים של משרד הכלכלה. במקרים מסוימים, יש לעבור ראיון אישי כחלק מתנאי הקבלה.


תעודה


בוגרי התכנית, שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל התנאים, זכאים להירשם בפנקס מורשים לנגישות מבנים, תשתיות וסביבה (מתו"ס) של משרד הכלכלה. כדי להיות זכאים לרישיון זה, הם צריכים להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מהשיעורים, להגיש תרגילים בכתב ולסיים את פרויקט הגמר שגם מוצג בפני וועדה. כמו כן, עליהם לעבור בחינות מעשיות ועיוניות חיצוניות שנערכות מטעם משרד הכלכלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל - לימודי תעודה
פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp