רוצה פרטים על קורס מתא"ם?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה למבחן מתא"ם

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מתא"ם? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מתא"ם

אין ספק שהדרך עד לקבלת תעודת הפסיכולוג היא ארוכה ומאתגרת. לאחר שנים של לימודי תואר ראשון, יש ללמוד עוד מספר שנים לקראת תואר שני ואף להשלים את תקופת ההתמחות ולעבור בהצלחה את מבחני ההסמכה.

 

לאור העלייה במספר המועמדים המבקשים להמשיך לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה ובשל העלייה המשמעותית בממוצע הציונים של בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה, נראה כי קבלת מועמדים לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה היא מקרית ולא נסמכת על הישגים אמיתיים. על כן הוחלט שכל המעוניינים להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה יידרשו לגשת לבחינת המתא"ם, שקובעת קריטריון קבלה אחיד ותקף ללימודים ומסייעת במיון וסינון המועמדים לתואר זה. הבחינה החלה להערך משנת 2000.

 

רבים מהמועמדים ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה בוחרים להשתלב בקורס הכנה למבחן המתא"ם, אשר מתמקד בשיפור הידע וההבנה בשיטות מחקר בפסיכולוגיה ומסייע לשיפור הרמה בהבנת טקסטים מדעיים בפסיכולוגיה. בקורס הכנה לבחינת מתא"ם הסטודנטים רוכשים ידע מגוון וכלים התומכים בהצלחתם בבחינה ומפתחים מיומנויות ניתוח בשיטות מחקר ועבודה עם טקסטים מדעיים.

 

מהי בחינת המתא"ם?

 

בחינת מתא"ם היא למעשה בחינת קבלה לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה. כל המועמדים ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, במרבית מוסדות הלימוד האקדמאיים, מחויבים בבחינה.

 

מטרתה העיקרית של הבחינה היא לערוך השוואה בין כל המועמדים לתואר שני בפסיכולגיה בסולם מדידה אחיד, מהימן ותקף. במהלך הבחינה הסטודנטים נדרשים לגלות הבנה מעמיקה של החומר הלימודי כמו גם חשיבה ביקורתית, אינטגרציה בין תחומים וראיית התמונה המחקרית הרחבה.

 

הכנה לבחינת מתא"ם

 

 

בשל המורכבות של מבחן מתא"ם, סטודנטים רבים חשים צורך בהכנה, בתמיכה ובתרגול במסגרת קורסי הכנה. קורס הכנה לבחינת מתא"ם מיועד לעלות את רמת הידע וההבנה של הסטודנטים בשיטות מחקר בפסיכולוגיה, ולתרום לשיפור המיומנויות בהבנת טקסטים מדעיים. תוכניות הלימוד בקורסי ההכנה משלבות שיעורים עיוניים המתעמקים בחומרים תיאורטיים ובתרגולים כתובים, עם מבחני סימולציה אישיים ופיתוח יכולות ומיומנויות למענה אפקטיבי על שאלות במבחן.

 

המבחן הוא באנגלית והוא בוחן ידע כללי בפסיכולוגיה, סטטיסטיקה ושיטות מחקר. בוגר של תואר ראשון בפסיכולוגיה הרוצה להמשיך לתואר שני במגמות השונות (קלינית, התנהגותית, ארגונית, שיקומית וכו’), צריך לעבור בהצלחה את מבחן מתא"ם המתקיים פעם בשנה (בחודש אוקטובר).

 

בין הנושאים הנלמדים לקראת המבחן - סטטיסטיקה, ניתוח שונות ושיטות מחקר (לחלק הכמותי), התמודדות עם טקסטים באנגלית (הדנים בעולם הפסיכולוגיה), ומענה על שאלות הנוגעות לטקסט (לחלק המילולי), חזרה על מושגי יסוד בפסיכולוגיה ועל נושאים רבים שנלמדו בתואר הראשון.

 

 

היכן לומדים?

 

קורס הכנה למבחן מתא"ם ניתן למצוא במוסדות לימוד כגון מכללת מאסטר קולג', פתרונות, בית הספר האמריקאי, אופק מתא"ם ועוד.

 

הקורסים הללו נמשכים מספר חודשים (חודשיים עד ארבעה בדרך כלל) ומעלים בצורה ניכרת את אחוזי ההצלחה במבחן. הלימודים כוללים הרצאות פרונטאליות, תרגול מעשי (בכיתה ובבית), פתרון תרגילים, פתרון בחינות ישנות ועוד

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מתא"ם?

רוצה לדעת יותר על קורס מתא"ם?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp