קורס צורפות למתקדמים פיסול ומודלים בשעווה במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס צורפות למתקדמים פיסול ומודלים בשעווה במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס צורפות למתקדמים - פיסול ומודלים בשעווה במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיים קורס צורפות למתקדמים - פיסול ומודלים בשעווה. זהו קורס המשך בתחום עיצוב התכשיטים והצורפות, שבו יכולים בעלי ניסיון בתחום ובוגרי קורסי מבוא להרחיב את הידע העיצובי שברשותם ולהכיר את טכניקת הפיסול.


בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע הנרכש במהלכו כדי להעשיר ולשכלל את מיומנויות הצורפות שברשותם. בעזרת טכניקת פיסול המודלים בשעווה יכולים האומנים ליצור מגוון רחב של מודלים וליצור באמצעותם תכשיטים מקוריים ובעלי סגנון אישי וייחודי. באופן זה ניתן גם להתאים את התכשיטים לבקשות ולצורכי הלקוחות בסטודיו וכך להציע מגוון רחב יותר של מוצרים.

 

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה מתמקדים בטכניקות הפיסול בשעווה ובשימושיהן בעולם עיצוב התכשיטים. הם מכירים את סוגי השעווה ואת ההבדלים ביניהם, ואת לומדים על יתרונותיה בבניה של מודלים פיסוליים בתלת ממד. כמו כן, הם מכירים את טכניקות העבודה ואת כלי העבודה המתאימים לטכניקה זו.


במהלך הקורס, הם לומדים לפסל מודלים נפחיים מסוגים שונים לרבות טבעות, מסכות ועוד. הם מתנסים בעיצוב חופשי ויוצרים מרקמים באמצעות שעווה. כמו כן, הם מכירים את השלבים בתהליך היציקה ואת האופן שבו יוצרים מודלים לקראת יצירה של תכשיטים עבור לקוחות. הם סוקרים גם את שלבי עיבוד המודלים לאחר ביצוע היציקות, את אופן ליטוש התכשיטים עד לקבלת מוצר מוגמר או אב טיפוס.

 

מתכונת הלימוד


זהו מסלול בוקר שבו נכללות 102 שעות לימוד אקדמיות, והוא מחולק ל - 15 מפגשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, היקף כל מפגש כ - 7 שעות לימוד.


לצד הלימוד העיוני, נכללים בקורס תרגילים פרקטיים שונים לתרגול מיומנויות הצורפות. הלמידה כוללת ליווי והדרכה של המרצה, לצד עבודה עצמאית של המשתתפים שמטרתה פיתוח היצירתיות והסגנון האישי. כמו כן, השיעורים כוללים ביקורת וניתוח של עבודות והגשות שונות. נערך גם סיור לימוד מקצועי בבית יציקה שבו ניתן להיחשף לתהליכי עבודה בשטח ולפגוש אנשי מקצוע.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס למתקדמים נלמדים נושאים שונים, כגון:

 

 

  • ריקון מודלים
  • יתרונות השעווה
  • טקסטורות בשעווה
  • עיבוד יציקות ושיבוץ
  • כלי העבודה בצורפות
  • טבעות חותם עגול ומרובע
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במחלקה לעיצוב, צילום ומדיה של המרכז ללימודי חוץ מתקיימים קורסים נוספים ובהם: קורס עיצוב גרפי ומדיה דיגיטלית, קורס עיצוב מדיה דיגיטלית, קורס צילום אמנותי, קורס גרפיקה ממוחשבת וכן קורסים בתחומי הצורפות כגון קורס שיבוץ לצורפות, קורס מבוא לצורפות ולעיצוב תכשיטים וקורס שיבוץ מתקדם לצורפות.


במסגרת בית הספר לאמנות, חברת ותרבות של המכללה ניתן למצוא לימודי תעודה נוספים, שבהם ניתן להרחיב את הידע בענפי אמנות שונים. הקורסים כוללים קורס מבוא לרישום, קורס מבוא לציור, קורס וידאו ארט, קורס אוצרות, קורס פיסול קרמי, קורס קדרות ועוד.


הסטודנטים במסלולים השונים בונים מיומנויות יצירתיות ובמקביל מפתחים יכולות התבוננות וביקורת הנדרשות ליוצרים. בבית הספר שמים דגש על היכרות עם תיאוריות קלאסיות לצד טכנולוגיות חדשניות, וכן על התנסות פרקטית בטכניקות הנלמדות במסגרת מטלות, תרגילים וסדנאות.


תנאי קבלה


הקורס למתקדמים מיועד לבעלי ניסיון בתחום הצורפות, וכן לבוגרי קורס מבוא לצורפות ולעיצוב תכשיטים המתקיים במכללה האקדמית ספיר. התכנית מתאימה למעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי ולרכוש ידע אודות תהליכי יציקה ושימוש בשעווה בתהליכי עיצוב תכשיטים.

 

תעודה


בתום הקורס מוענקת למשתתפים תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ. כדי לקבל את התעודה יש להיות נוכחים בשיעורים ולהשתתף בהם באופן פעיל, לבצע את כל התרגילים והעבודות הנדרשים ולהגיש את פרויקט סוף השנה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp