קורס בוחני מכשור רכב במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס בוחן מכשור.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בוחן מכשור לרכב במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


מוודאים בטיחות ואמינות ברכב


בוחני מכשור הרכב נדרשים לבדוק שכל המערכות שנמצאות ברכב מתפקדות בצורה תקינה ופועלות יחד בצורה בטוחה שאינה מסכנת את הנהגים. על בעלי תפקיד זה מוטלת אחריות רבה, הם צריכים להפגין אמינות וזהירות שכן תקלות ברכב ובמערכותיו יכולות לסכן חיי אדם ולגרום לתאונות. לשם כך הם צריכים להכיר את תורת הרכב על בוריה וגם להבין לעומק את התקנות והחוקים שמתווה משרד התחבורה.


במכללה הטכנולוגית רופין מציעים קורס בוחני מכשור לרכב, שמטרתו להקנות לתלמידים מגוון כלים פרקטיים שנוגעים לעיסוק של בוחן המכשור למערכות הרכב. לאורך ההכשרה מכירים מושגים מרכזיים רבים בתחום הבטיחות לרכב והוא מכין את הבוגרים לקראת בחינות של משרד התחבורה. בתום ההכשרה והשלמת דרישות המשרד, ניתן להשתלב במכוני רישוי ברחבי הארץ.


תכנית הלימודים


לאורך קורס הרכב, המשתתפים מכירים לעומק את תחומי האחריות של בוחני מכשור הרכב. לשם כך, הם לומדים בהרחבה על מערכות הרכב השונות ובוחנים דרכים לביצוע של בדיקות איכות ובטיחות למכשירים. לאחר מכן, הם מתוודעים ליישומי מחשב ולחידושים האחרונים בתחום בדיקות הרכב, שיכולים להקל על עבודתם של הבוחנים.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 170 שעות לימוד. הוא נערך במתכונת קורס ערב בו נערכים מפגשים אחת לשבוע וכך נוח לשילוב עם עבודה. השיעורים כוללים למידה עיונית לצד הכנה מקיפה לקראת בחינות ההסמכה לבוחני מכשור הרכב.


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין מפעילה בית ספר להכשרת הנדסאים וכן יחידה להשתלמויות שבה אפשר ללמוד במבחר תכניות לימודי תעודה. אלה מתקיימות בתחומים כגון ניהול, עיצוב, מים וחקלאות, תכנות ומולטימדיה, חשמל, בקרה ממוחשבת וגז טבעי. מרבית ההכשרות מעניקות לבוגרים תעודות מקצוע מטעם גורמים ממשלתיים או גופי תעשייה מוכרים.


במגמת התחבורה והרכב של המכללה מתקיימים קורסים מגוונים ובהם קורס אוטוטרוניקה מתקדמת, קורס משא כבד, קורס שמאות רכב, קורס רכב ציבורי וקורס אוטוטק ניהול מוסך. קורסים אלה מיועדים הן לחסרי רקע בתחום הרכב והן לאנשי מקצוע מנוסים בענף שמעוניינים לצבור כישורים נוספים ולהתקדם מבחינה מקצועית.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס זה, המועמדים צריכים להיות בני 21 שנים לפחות, בעלי אזרחות ישראלית וחסרי רישום פלילי. נוסף על כך, הם נדרשים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות ולהחזיק בתעודת מכונאות רכב סוג 1. כמו כן, הם צריכים להציג רישיון נהיגה בדרגה B ומעלה. לחלופין, יכולים להתקבל גם בוגרי 12 שנות לימוד (השכלה תיכונית מלאה), גם ללא הסיווג המקצועי הדרוש במכונאות.


תעודה


משתתפים אשר עומדים בכל דרישות הקורס ועוברים בהצלחה מבחנים חיצוניים של בוחני מכשור לרכב זכאים לקבל תעודת גמר "בוחני מכשירי רישוי לרכב" שמוענקת על ידי משרד הכלכלה והתעשייה והמכללה הטכנולוגית רופין. כדי לקבל את ההסמכה הרשמית כבוחני מכשור, על הבוגרים לעבור השתלמות נוספת במכשור במכוני רישוי מורשים, שהיקפה לפחות שבעה ימים וכן הם נדרשים להציג אישורים נוספים לפי הנחיות משרד התחבורה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין
פורום לימודי תעודה | קורסים
קורס טכנאי מוצרים לבנים - היכן לומדים?
אימן
1 תגובות
לימודי סקסולוגיה - איפה לומדים ומשך זמן
טליה
1 תגובות
קורס של יחידה לביטחון לאומי
ניצן לישא
1 תגובות
איפה עושים קורס מורה לנהיגה?
לאה דהן
1 תגובות
עלויות ותכני לימוד בקורס עיצוב בדיגיטל
ניסים רפאל
1 תגובות
קורס מנהלי אבטחה של משטרת ישראל
אופיר אלון
1 תגובות
קורס מאמנים - עלות,משך הקורס,סוג תעודה
שרי ראקוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp