רוצה פרטים על מספרי סיפורים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכשרת מספרי סיפורים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מספרי סיפורים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס מספרי סיפורים - לשיפור ההופעה בפני קהל

 

אמנות בפני עצמה

 

מספרי סיפורים היו קיימים עוד בעבר הרחוק, ובתרבויות מסוימות הם היו אנשי מקצוע לכל דבר – כאלה שנועדו לשעשע ולבדר את הקהל הרחב או דווקא אנשים רמי מעלה; אמנות הסיפור היא אמנות המשלבת בתוכה טכניקות שונות מעולמות מגוונים, והיא בהחלט דורשת לימוד. לא די בכישרון או בדמיון כדי לספר סיפור בצורה טובה ולעניין את הקהל המקשיב לכם – יש ללמוד את רזי המקצוע.

 

על הקורסים

 

קורס מספרי סיפורים נועד להעניק למשתתפים בו את הטכניקות המותאמות לספר סיפור בפני קהל באמצעות שילוב של אמצעים אמנותיים שונים, של טכניקות משחק שונות, ושל פיתוח הכישרון האישי של כל אחד מן המשתתפים. על כן, מדובר במסלולי לימוד שעיקר ההתנסות בהם היא מעשית וחווייתית, והם נלמדים במתכונת סדנאית שבה המשתתפים מקבלים ידע, ומיישמים אותו בשיעור. בחלק מן המסלולים אף מקיימים הבוגרים מופע סיום המציג ומיישם את שלמדו במהלך הקורס.

 

התכנים במסלולי הלימוד

 

קורס מספרי סיפורים קיים בגרסאות שונות, כאשר בחלק מהם הדגש הוא על סיפורים לילדים, בחלק מהם על סיפורים תנ"כיים או על עיבוד של סיפור למחזה, ובחלק מהם – לצורך עמידה ממשית על במה בסיטואציות מקצועיות שונות. מבין נושאי הלימוד:

 

 • מיומנויות דיבור על במה
 • קצב ומתח
 • עיבוד דרמטי
 • נקודת מבט משתנה בעת הגשת סיפור
 • עמידה על במה
 • הקשר עם הקהל ויצירת קשב פעיל אצלו
 • ביטוי החוויה האישית
 • התפישה הויזואלית, המוזיקלית, והאמנותית בהגשת סיפור
 • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • מדיטק חולון – מציע קורס מספרי סיפורים חווייתי, העושה שימוש בטכניקות לימוד ותרגול אינטראקטיביות, ונלמד בהיקף של 9 מפגשים, יום בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב.

 

 • בית מדרש אלול – באלול מציעים קורס "אמנות הגשת הסיפור בדגש על סיפורים תנ"כיים ותלמודיים", הנלמד בשעות הבוקר, בהיקף של 17 מפגשים אחת לשבוע. 12 מפגשים מוקדשים לתרגול מעשי, ו – 5 נוספים הם מפגשים עיוניים. הקורס מתקיים בירושלים.

 

 • מכללת דיאדה – מקיים קורס חדש להכשרת מספרי סיפורים מקצועיים, בדגש על עבודה עם קהל של ילדים. המסלול נלמד בהיקף של 70 שעות אקדמיות הנפרשות על פני 18 מפגשים, אחת לשבוע בשעות הערב, והוא מתקיים במרכז המכללה בנמל תל אביב.

 

המנחים בקורסים

 

המנחים בכל הקורסים הללו הם אנשי מקצוע מתחומי הבמה, התיאטרון, הספרות, תיאטרון הבובות, והנחיית הקבוצות. כך, יש להם ידע מקצועי רב ומעמיק, העומד לרשותם של התלמידים ומעניק להם מגוון של היבטים המשולבים באמנות הגשת הסיפור.

 

קהל היעד ותנאי הקבלה

 

קורס מספרי סיפורים מיועד בעיקר לאנשים מתחומי התיאטרון, הדרמה והמשחק, והם בהחלט מתאימים ותורמים גם לאנשי חינוך פורמלי ולא-פורמלי, למדריכים מסוגים שונים, ואף למנהלים ולמנחי קבוצות, ולכל מי שעומד בפני קהל במסגרת עיסוקו. בהתאם, קורסים אלה פתוחים לקהל הרחב ואינם מעמידים בדרך כלל כל תנאי קבלה, למעט ריאיון או מפגש מיון בחלק מן המקרים.

 

לסיכום

 

שימו לב כי קורסים אלה אינם מוצעים במוסדות לימוד רבים, ובהתאם, הם נפתחים במועדים מסוימים בלבד בכל שנה. בתום מסלולי הלימוד השונים יוכלו הבוגרים לעלות על במה או לעמוד מול קהל בסיטואציות מגוונות ולספר סיפור מרתק כהלכה, תוך שילוב הטכניקות שלמדו בקורס בעבודות מסוגים שונים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מספרי סיפורים?

רוצה לדעת יותר על מספרי סיפורים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מספרי סיפורים

התאמה לתפקיד אמנותי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: אמנות

התקבלו 91 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp