רוצה פרטים על קורס הנחיית קבוצות ילדים ונוער ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכשרת מנחי קבוצות ילדים ונוער בסיכון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס הנחיית קבוצות ילדים ונוער ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת מנחי קבוצות נוער

 

הנוער של ימינו

 

במובנים רבים, הקבוצה היא מיקרוקוסמוס של החברה הרחבה. עבודה קבוצתית מאפשרת להתבונן בתהליכים, בהבנות, בדרכי ההתקשרות בדיאלוגים הנוצרים בין חבריה, והיא פותחת פתח ליצירת שינוי משמעותי בחיי של המשתתפים וביכולתם לממש את הפוטנציאל הגלום בהם.

 

עבור אנשים העוסקים בחינוך, בייעוץ או בטיפול, מהווה המיומנות בהעברת קבוצות כלי עבודה חשוב. במסגרת קורסים להכשרת מנחי קבוצות, לומדים המשתתפים כיצד להשתמש בקבוצה כדי להשיג מטרות של הפרט, של הקהילה ושל החברה. עבודה קבוצתית עם קהל יעד של ילדים ונוער דורשת התייחסות מיוחדת, ומודעות לסוגיות אופייניות לגילאים הללו כמו התמודדות עם לחץ חברתי, התנהגויות של פגיעה עצמית, גיבוש זהות ומיניות.

 

למה זה חשוב?

 

למרבה הצער, בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה בתופעות אלימות בארץ, ולשיעורים גבוהים של בריונות, עבריינות וקורבנות בקרב בני נוער. תמורות אלה קשורות בין היתר לחשיפה המאסיבית של ילדים ובני נוער לתכנים באינטרנט, לפריחתן של הרשתות החברתיות ולמאפיינים נוספים גיל ההתבגרות של העידן הגלובאלי. במציאות כזו, נוצר צורך בהרחבת ארגז הכלים של אנשי המקצוע המבקשים לתת מענה מתאים לאוכלוסיות אלה.

 

תכנית הלימודים

 

משתתפי קורסים להנחיית קבוצות בהתמחות זו, מכירים תיאוריות של התפתחות קבוצות ולומדים כיצד לזהות תהליכים ותופעות במסגרת הקבוצתית. הם נחשפים לסגנונות הנחייה שונים, מתנסים בהנחיה בצמד ורוכשים הבנה עיונית במודלים שונים של הפעלת קבוצות. במהלך הלימודים, מושגם דגש מיוחד על התאמה של המודלים לקהל יעד של מתבגרים, אם באמצעות למידה אודות תיאוריות התפתחותיות, ואם על ידי העמקה בסוגיות הנוגעות בהתנהגויות סיכון, במניעה ובהעצמה. במקביל, מקבלים הסטודנטים כלים פרקטיים לתכנון מפגשים, לניהול של דיונים בקבוצה ומפתחים מנהיגות ויכולת השפעה.

 

מתכונת הלימוד

 

משך ההכשרה בקורס להכשרת מנחי קבוצות נוער הוא כשנה אקדמית אחת. תכנית הלימודים כוללת שיעורים פרונטליים, סימולציות מונחות ודיונים קבוצתיים בתיאורי מקרים ודילמות שמביאים המשתתפים מתוך עבודתם השוטפת. בנוסף כוללת התכנית התנסות אישית בקבוצה טיפולית דידקטית.

 

נושאי הלימוד

 

 • פסיכופתולוגיה של גיל ההתבגרות
 • גבולות החשיפה העצמית של המנחים
 • התמודדות עם קונפליקטים והתנגדויות
 • תפקידים מקדמים, משמרים פוגעים ובולמים
 • קביעת נורמות התנהגות שימוש ב - modeling 
 • מבט התפתחותי על השפעות "תרבות המסכים"
 • התפיסה הפרדוקסאלית של דינאמיקה קבוצתית
 • מודל הקבוצה כשלם
 • הנחייה העברה נגדית
 • למידה בקבוצת עמיתים
 • מודל הקונפליקט המוקדי
 • תפקידים פסיכולוגיים בקבוצה
 • יצירת אמון ואינטימיות בקבוצה
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

מדובר בקורסים המיועדים לאנשים בעלי תואר ראשון בתחומים רלוונטיים, הבאים במגע עם בני נוער במסגרת עבודתם. הם מתאימים למדריכי פנימיות והוסטלים, לרכזי נוער וליועצים בבית ספר, לקציני מבחן, לעובדי נוער ולעובדים סוציאליים. לרוב מותנית הקבלה למסלול במעבר של ראיון אישי.

 

תעודה

 

בוגרי ההכשרה שישלימו את כל חובות המסלול יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו.

 

 

מוסדות לימוד

 

 • המכללה האקדמית גליל מערבי במסגרת היחידה ללימודי חוץ של המכללה הוקם מרכז להכשרה טיפולית בו מתקיימות מגוון תכניות הכשרה לאנשי מקצוע העובדים עם אוכלוסיות של נפגעי סמים, נפגעי נפש, ילדים ונוער בסיכון, מכורים לסמים ועוד. במקום מציעים תכנית חד שנתית להנחיית מנחי קבוצות נוער בסיכון המתפרשת על פני 130 שעות לימוד אקדמיות.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון היחידה ללימודי חוץ של המכללה היא שלוחה של אוניברסיטת בר אילן. ביחידה מתקיימים עשרות מסלולי לימוד מקצועיים, וכן פועל בה מרכז השמה המסייע לבוגרים להשתלב בשוק העבודה. כאן תוכלו למצוא מספר תכניות לימוד בתחום הנחיית הקבוצות, בהם קורס להכשרת מנחי קבוצות יוגה צחוק וקורס מנחי סדנאות שטח ODT. תכנית ההכשרה למנחי קבוצות נוער מתפרשת על פני 100 שעות לימוד, 20 מתוכן מוקדשות להתנסות מעשית.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס הנחיית קבוצות ילדים ונוער ?

רוצה לדעת יותר על קורס הנחיית קבוצות ילדים ונוער ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס הנחיית קבוצות ילדים ונוער

חוות דעת של סטודנטים: קורסים

התקבלו 23 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp