קורס מנהל שלטון מקומי במכון מגיד

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון מגיד - קורס מנהל שלטון מקומי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מנהל שלטון מקומי במכון מגיד של האוניברסיטה העברית בירושלים


שלטון מקומי אמין ומקצועי


ראשי המגזר הציבורי, כמו בכירים ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות, אחראיים על היבטים מכריעים בחיי התושבים, כמו בקרה על תאגידים, רישוי עסקי, אישורים הנוגעים לתעסוקה ולכוח אדם, וקביעת חיי הפנאי והתרבות המקומיים. במכון מגיד מתקיים קורס מנהל שלטון מקומי, המיועד לבעלי תפקידים בכירים במסגרות ניהול ציבוריות. התכנית שמה לה למטרה להביא לשיפור איכות השירות, ולהבטיח את פעילותו של השלטון המקומי כך שיקדם את איכות החיים של התושבים, ויטפח את הקהילה המקומית, תוך עמידה בעקרונות הדמוקרטיה. הקורס הוא פרי שיתוף פעולה בין מכון מגיד לבין מרכז השלטון המקומי בישראל, שהוא גוף שמאגד את כל הרשויות המקומיות בארץ ומייצג את צרכיהם מול הממשלה וההסתדרות.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, סוקרים המשתתפים סוגיות כלליות בפוליטיקה ובניהול רשויות מקומיות, ובוחנים דרכי התנהלות במסגרות ארגוניות שונות. לאחר מכן, הם דנים בפן הכלכלי של עבודת השלטון המקומי, וכך למשל, לומדים על דרכים שונות לקביעת תקציבים. בהמשך הם מעמיקים בכישורים האדמיניסטרטיביים שנדרשים מבעלי התפקידים, כמו למשל יישומי מחשב ייעודיים, ובהקשר בינן לבין טיב השירות שמוענק לתושבי האזור. הם מתוודעים לדרכים שונות בהן מבקרים את הפעילות השוטפת, ומשתמשים במסקנות כדי לייעל את ההיענות לפניות הציבור.


מתכונת הלימוד


התכנית מתפרשת על פני כ - 400 שעות אקדמיות, ומתקיימת בשני מסלולים לבחירת המשתתפים. ניתן ללמוד בשעות הבוקר, בתכנית חד שבועית שאורכה שנה אחת, וכוללת 52 מפגשים, או לחלופין במתכונת לימודי ערב, הכוללת 90 מפגשים ומתפרשת על פני פרק זמן של כשנתיים.


במסגרת השיעורים, לוקחים המשתתפים חלק בהרצאות פרונטליות עיוניות, בסדנאות מעשיות, בתרגולים ממוחשבים ובסיורים לימודיים. כמו כן, בסיום הקורס עליהם לבצע פרויקט גמר, במהלכו מיישמים התלמידים את עקרונות הלימוד.


נושאי הלימוד

 

 • ראייה מערכתית כוללת
 • פיתוח יכולות הנהגה
 • נהלים המועצות אזוריות
 • חוקים במגזר הציבורי
 • התנהלות במערכי ארגון
 • יחסי עובדים ומעבידים
 • תכנון לוח זמנים לעבודה
 • מנגנוני ביקורת פנימיים
 • סטטיסטיקה ועיבוד נתונים
 • טיפול יעיל בפניות ציבור
 • איכות העבודה ברשות המקומית
 • יחסי ציבור לנציגי שלטון    
 • התמצאות במאגרי מידע ממוחשבים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכון מגיד הוקם על ידי האוניברסיטה העברית בירושלים במטרה לספק מגוון קורסי הכשרה והעשרה לבעלי מקצוע. ההשתלמויות והתכניות נערכות בהתאם לדרישות השוק הישראלי העכשווי, ומועברות על ידי מומחים בענפים שונים. במסגרת המרכז מוצעות מבחר תכניות בניהול, בטיפול פסיכותרפי, בכלכלה וברפואה משלימה.

 


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס, נדרשים המועמדים להיות עובדי רשויות מקומיות במדרגה 6 ומעלה, ולהציג מכתבי המלצה מגורמים רשמיים המעידים על עברם המקצועי. כמו כן, עליהם להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, כאשר מועמדים בוגרי 11 שנות לימוד בלבד צריכים לעמוד בראיון אישי שנערך בפני ועדת קבלה. מועמדים בני 60 שנה ויותר נדרשים להתחייב על המשך עבודה ברשות המקומית למשך ארבע שנים נוספות מתום הקורס.


תעודה


משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בקורס, זכאים לקבל תעודת גמר, המוענקת מטעם מכון מגיד ללימודי חוץ ופיתוח מקצועי של האוניברסיטה העברית בירושלים. על מנת לקבל את הדיפלומה, נדרשים המשתתפים להפגין נוכחות גבוהה במפגשים, להגיש את כל התרגילים והעבודות, לעבור את בחינות הסיום ולסיים את פרויקט הגמר היישומי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

עוד מסלולי לימוד - מכון מגיד
פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp