רוצה פרטים על קורס מנהלי מקרה Case Manager ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכשרת מנהלי תיק טיפול בחינוך Case Manager

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מנהלי מקרה Case Manager ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת מנהלי מקרה Case Manager

 

כתף תומכת לבעלי הפרעות קשב

 

ניהול המקרה, או case management באנגלית, עוסק בסיוע למתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז ובעיות תקשורת ולמשפחותיהם. מנהלי המקרה מתווכים בין המטופלים לבין מערכת הרווחה ומוסדות הטיפול, ותפקידם כולל ניתוב לאבחונים נכונים, והתאמה של הטיפול לקשיים האישיים של מטופליהם. הם עוזרים להורים להבין מה תפקידו של כל אחד מהמומחים המטפלים בילדיהם, ולהתמצא בתהליכים הבירוקרטיים מול מערכת החינוך ומערכת הבריאות. העוסקים בגישה נדרשים לראיה מערכתית כוללת ולהבנה של צרכיהם המשתנים של לקוחותיהם.

 

אנשים שביקרו בעמוד זה קראו גם:

 

 

למי מיועדים הלימודים

 

הלימודים בקורס הכשרת מנהלי מקרה מתאימים למורים וליועצים בחינוך הרגיל והמיוחד, לפסיכולוגים, למטפלים באמצעות רפואה משלימה, לעובדים סוציאליים ולמדריכים במסגרות קהילתיות.

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת הקורס, סוקרים המשתתפים את מגוון המישורים עליהם משפיעות הפרעות קשב וריכוז, כמו בהיבט הקליני, הרגשי, והחברתי. לאחר מכן, הם לומדים על דרכי אבחון שונות ועל שיטות טיפול בגישות מגוונות, ועל האופן בו מתאימים את הסיוע הניתן למטופלים, מתוך גישה כי כל אחד ואחת מהם בעלי צרכים אישיים הדורשים טיפול מותאם. בנוסף הם סוקרים את התקנות והחוקים של משרד החינוך ומשרד הרווחה הנוגעים בטיפול בבעלי הפרעות קשב, וכן דנים באתיקה בעת המפגש הטיפולי. בהמשך, הם לומדים על ההבדלים בין סיוע למבוגרים לבין עבודה עם מטופלים צעירים, ורוכשים כלים חשובים לעבודה מול משפחות של ילדים ונערים, ולליווי שלהם במערכת החינוך והטיפול הפסיכולגי. 

 

מתכונת הלימוד

 

הקורסים מתפרשים על פני תקופה שבין שבעה חודשים לשנה אחת. המפגשים נערכים אחת לשבוע, בדרך כלל בשעות הבוקר ואחר הצהריים. הם משלבים האזנה להרצאות עיוניות, עם השתתפות פעילה במגוון דיונים קבוצתיים והדרכות אישיות. כמו כן, נדרשים המשתתפים לקחת חלק בפרקטיקום מעשי, בו הם מיישמים את עקרונות הגישה בניהול מקרה אחד או בסיוע למספר מטופלים.

 

נושאי הלימוד

 

 • תחלואה התנהגותית נלווית
 • אתיקה מקצועית של מטפלים
 • רצף לקויות הלמידה
 • התערבות מול מוסדות חינוך
 • ביצוע ניתוח התנהגותי
 • התפתחות פסיכולוגית של ילדים
 • מערכת הרווחה בישראל
 • ניתוח אפשרויות טיפול אפשריות
 • קידום ילדים בבתי הספר
 • לקויות על הספקטרום האוטיסטי
 • זכויות לבעלי הפרעות קשב
 • רכישת כישורי שפה ותקשורת    
 • משפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים   
 • ועוד


תנאי קבלה

 

בחלק מן המסלולים, נדרשים המועמדים להיות בעלי תואר ראשון לפחות, בעדיפות למקצועות טיפוליים או חינוך מיוחד. תכניות אחרות דורשות ניסיון קודם בעבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, הפרעות קשב וריכוז וקשיי תקשורת. מתאימים העומדים בדרישות הסף מוזמנים לריאיון קבלה אישי הנערך בפני ועדת קבלה.

 

תעודה

 

משתתפים המסיימים בהצלחה את לימודיהם, זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת מטעם מוסד הלימוד. על מנת לקבל את הדיפלומה, נדרשים התלמידים להפגין נוכחות גבוהה במפגשים, ולהשלים את מכסת שעות הפרקטיקום המעשי.

 

מוסדות

 

 • האקדמית גליל מערבי (עכו): הקורס סוקר הן את הסיוע למבוגרים והן את הליווי למשפחות ילדים המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז. המשתתפים רוכשים כלים לסיוע ממספר גישות, כמו למשל טיפול התנהגותי קוגניטיבי, עיצוב התנהגותי (ABA) ואימון אישי. הלימודים מתפרשים על פני כ - 200 שעות, ומחולקים ל - 40 מפגשים.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב): הקורס מוצע במסגרת בית הספר ללימודי המשך של המכללה, והוא כולל 30 מפגשים חד שבועיים המתקיימים בשעות הבוקר. במהלכם, לומדים המשתתפים כיצד לסייע למשפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים לנווט במסגרות הטיפול והאבחון הרבות.

 

 • המכללה האקדמית לחינוך דוד ילין (ירושלים): המסלול מתמחה בהכשרה לעבודה עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוהה, המתמודדים למשל עם תסמונת אספרגר. המשתתפים לומדים כיצד מלווים את משפחות הילדים בעת האבחונים וכיצד מסייעים לקדם את התלמידים בתי הספר. הקורס מתפרש על פני שנה אחת, וכולל 168 שעות של שיעורים עיוניים, ועוד כ - 30 שעות פרקטיקום מעשי.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מנהלי מקרה Case Manager ?

רוצה לדעת יותר על קורס מנהלי מקרה Case Manager ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס מנהלי מקרה Case Manager

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לתעודה

התקבלו 197 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp