קורס מנהלי עבודה בבניין ביחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על המכללה האזורית אשקלון - קורס מנהלי עבודה בבניין.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מנהלי עבודה בבניין ביחידה ללימודי חוץ במכללה האזורית אשקלון


מובילים בניהול אתרי בנייה


ענף הבניין והנדל"ן, המתפתח בצעדי ענק בתקופה האחרונה, הוא בעל פוטנציאל לקידום הכלכלה הישראלית. על פי החוק הישראלי בראש כל אתר בנייה, חייב לעמוד מנהל עבודה מוסמך, אשר עבר הכשרה מטעם משרד הכלכלה.


מנהלי העבודה אחראים על הבנת התכניות ההנדסיות ועל תכנון מהלך העבודה לאורך שלביו השונים. כמו כן הם אמונים ישירות על יעילות צוות העובדים וכמובן על בטיחותם בזמן העבודה בשטח.


כדי לבצע את תפקידם נאמנה, עליהם להיות בעלי הבנה רחבה והיכרות מעמיקה עם החוקים. הקורס שמציעה היחידה ללימודי חוץ באשקלון שואף להעניק לעוסקים בבנייה ובתשתיות ידע נרחב וכלים לניהול פרויקטים בסדרי גודל שונים, בדרך למעבר בחינות ההסמכה החיצוניות של משרד הכלכלה.

 

 

תכנית הלימודים


בתחילת קורס מנהלי עבודה בבניין, מתוודעים המשתתפים לכלים השונים ולחומרים בהם משתמשים באתר הבנייה. במקביל, הם סוקרים עקרונות בטיחות וחוקים לעבודה בגובה, החיוניים לשמירה על שלום צוות העובדים. בהמשך הם לומדים כיצד מארגנים ומנהלים אתר ואיך מתנהלים מול צוותי עבודה. לבסוף, מקבלים המשתתפים הכנה מקיפה לקראת בחינות ההסמכה החיצוניות של משרד הכלכלה, ובהזדמנות זו רוכשים ידע רב על העבודה באתר כמכלול ועל חובותיו של המנהל.


מתכונת הלימוד


הלימודים בקורס נערכים בשני מסלולים נפרדים, בהתאם לרמת הניסיון הקודם של בעלי המקצוע. התכניות בשני המסלולים כוללות כ - 668 שעות לימוד. השיעורים משלבים הרצאות עיוניות ותרגולים מעשיים בעבודת הניהול, וכן סימולציות לקראת בחינות ההסמכה.


נושאי הלימוד

 

 • ניהול צוות עובדים
 • יישומי מחשב למנהלי בנייה
 • חישוב ותמחור עלויות חומרים
 • עבודה בבטון ובחומרים אחרים
 • בטיחות בעבודה ועזרה ראשונה
 • מדידות באתרי בנייה וטופוגרפיה    
 • כלי עבודה וציוד

 

תנאי קבלה


הקורסים מיועדים לבעלי ניסיון בעבודה מעשית בבנייה, המעוניינים להתקדם לתפקידי ניהול. הקבלה לקורס נקבעת על פי שיקולים של נציגי משרד הכלכלה וכפוף למעבר ועדת קבלה מצדו.


דרישות הסף משתנות בהתאם לרמת המסלול כאשר בשני המסלולים המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת טפסנות - מסוג 3 או 5. אלו שאין בידם תעודת טפסנות צריכים לעבור הכשרה מתאימה לקבלת התעודה לפני קבלתם למסלול זה. אלו תנאי הקבלה במסלולים השונים:

 

במסלול 1 מתקבלים מועמדים בעלי תעודת טפסנות סוג 3. הם צריכים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות וניסיון מוכח של שנתיים ומעלה בעבודות בניין ושלד אצל קבלנים רשומים בענפי הרחבת מבנים, דריכת בטון באתר, בטונים ושלדים או בריכות מים. הם צריכים גם להציג אישורי ותק מהקבלן המעסיק, אישורי דוח מעסיקים מהביטוח הלאומי ותעודת רישום בפנקס הקבלנים. בנוסף לכך, עליהם להיות בוגרי קורס הדרכה בגובה.


במסלול 2 מותנית הקבלה בתעודת טפסנות סוג 5, או לחלופין תעודת מקצוע ברזלנות או בנאות סוג 5. המועמדים צריכים לביות בוגרי 10 שנות לימוד, לעבור בחינות כניסה במתמטיקה וועדת קבלה של משרד הכלכלה.

 


תעודה


תעודות הגמר מוענקות לבוגרים בהתאם למסלול הנלמד.


במסלול 1, משתתפים שעוברים בחינות פנימיות ומבחנים חיצוניים בנושאים: תורת המקצוע, תורת הבניין - חומרי הבניין ויציבות מבנים ובטיחות למנהלי עבודה, מקבלים תעודת השתלמות "עוזרים למנהלי עבודה בבניין". לאחר שנת עבודה תחת פיקוח של מנהל עבודה רשום ומעבר של בחינה בעל פה שעורך משרד הכלכלה, הם מקבלים תעודת "מנהל עבודה בבניין".


במסלול 2, הבוגרים אינם צריכים לעבור שנת התמחות והם מקבלים את תעודת "מנהל עבודה בבניין", לאחר מעבר של מבחנים חיצוניים ופנימיים. הבחינות החיוניות כוללות: בטיחות למנהלי עבודה, חומרי בניין, ארגון אתר וניהול ביצוע ותורת הבניין ועמידות מבנים ברעידות אדמה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי תעודה במכללה האזורית אשקלון - היחידה ללימודי חוץ

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

מידע על קורס CQE
סלים פדול
ללא תגובה
איפה לומדים קורס אוטוקאד?
לודמילה
ללא תגובה
קבלת תעודה ממשרד התמת עם יותר מ3 חיסורים
אלכס
ללא תגובה
איך מקבלים אישור להעביר קורס עם תעודה מוכרת?
אלינור
ללא תגובה
קורס בדק בית מציאת ליקויי בנייה
מיקי
ללא תגובה
קורס בישול בבית ספר תדמור
רינת יצחק
ללא תגובה
מה ההבדל בין רכש קניינות ולוגיסטיקה?
שירן
ללא תגובה
לכניסה לפורום

מעל 28,899 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,221 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp