קורס מנהלי תיק בחינוך Case Manager במכללת לוינסקי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי - קורס Case Manager.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת מנהלי תיק טיפולי בחינוך במכללת לוינסקי

 

מדריכים ויועצים במערכת החינוך המיוחד

 

הטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים הוא תמיד מורכב, וכרוך בהתנהלות מול מסגרות שונות. הורים רבים מדווחים על קושי בהתמצאות במערכת הסבוכה והמסועפת של החינוך המיוחד, ושל שירותי התרפיה השונים להם נזקקים הילדים שלהם. מנהלי תיק טיפולי, שנקראים גם מנהלי מקרה (Case Manager באנגלית) הם אנשי מקצוע, המומחים בהנחיית המשפחות לילדים בעלי לקויות שונות, על מנת שיוכלו לבחור את התמיכה המתאימה ביותר לצרכי ילדיהם. 

 

 

במסגרת תפקידם מלווים מנהלי המקרה את ההורים בתהליכי האבחון, מייעצים להם כאשר ישנה התלבטות בין סוגי טיפול ומסייעים ליצור שיתופי פעולה בין גורמים שונים בחיי המטופלים הצעירים. במכללת לוינסקי מציעים קורס הכשרה לתפקיד מנהלי תיק טיפולי, המאפשר לבוגרים להשתלב במגוון מערכי הייעוץ והתמיכה במערכת החינוך המיוחד, במערכת הרווחה או במסגרות טיפוליות. 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס להכשרת מנהלי תיקים בחינוך, דנים המשתתפים בתהליכי ניהול וייעוץ הנדרשים במערכת החינוך המיוחד, שדורשים שילוב מסגרות רבות ושונות זו מזו. במקביל, הם סוקרים את הביטויים הקוגניטיביים, הרגשיים והלימודיים של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, ואת דרגות הלקות השונות. כמו כן, הם לומדים כיצד ניתן לקדם ילדים במסגרות הלימודיות, ולהתאים את מערך הטיפול והסיוע עד כמה שניתן לכל מקרה. הם גם מעמיקים בקשר שבין ילדים עם צרכים מיוחדים לבין משפחותיהם, ובחשיבות שיתוף ההורים בתהליכים שעוברים ילדיהם במסגרות החינוך והטיפול. בנוסף, רוכשים הסטודנטים כלים לשיווק עצמי ומיתוג כמנהלי תיק טיפולי, ולהגדרה של מטרות מקצועיות, כדי לגבש "סל שירותים" שהם יכולים להציע.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים בקורס מתפרשים על פני שנה אחת, וכוללים בסך הכל כ - 220 שעות אקדמיות. המפגשים נערכים אחת לשבוע, ומתקיימים בשעות הבוקר ואחר הצהריים. במסגרתם, לוקחים המשתתפים חלק בהרצאות עיוניות ובסדנאות מעשיות.

 

נושאי הלימוד

 

 • שילוב בעלי צרכים מיוחדים
 • אבחנות בפסיכולוגיה חינוכית
 • אבחונים דידקטיים
 • קידום ילדים במסגרות החינוך
 • פנייה לוועדות שילוב
 • חקיקה הנוגעת לחינוך המיוחד
 • גורמי סיוע קהילתיים
 • תיאום מסגרות תרפיה מרובות
 • התנהלות התא המשפחתי 
 • מדיניות שיווקית למנהלי מקרה
 • בחירה בין חלופות בטיפול
 • שיתוף פעולה בין מסגרות טיפול
 • ועוד
 • פיתוח חזון אישי כמנהלי מקרה    
 


סגל הוראה

 

מנהלת התכנית היא בעלת השכלה אקדמית בחינוך מיוחד ובניהול חינוכי, המשמשת כיום מנהלת של בית ספר לחינוך מיוחד, ובעבר הייתה מפקחת במסגרות דומות. היא עוסקת בהנחיית קבוצות, בגישור ובאימון הורים. בנוסף, היא משמשת כמנהלת מקרה, וזה מספר שנים מייעצת למשפחות בנושא וועדות השילוב והערעור, ומייצגת אותן בפני מערכת החינוך.

 

תנאי קבלה

 

לקורס מתקבלים בעלי תואר ראשון לפחות במקצועות החינוך והטיפול, כמו למשל יועצים לחינוך המיוחד, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מורים ואנשי הוראה ומטפלי במגוון גישות. כמו כן, הם נדרשים להיות בעלי ניסיון של שלוש שנים לפחות בעבודה טיפולית עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. מתאימים העומדים בדרישות הסך מוזמנים לריאיון אישי שנערך בפני ועדת קבלה.

 

תעודה

 

משתתפים העומדים בהצלחה בדרישות הקורס ובחובת הנוכחות, זכאים לקבל בסיומו תעודת גמר "התכנית להכשרת מנהלי תיק טיפול בחינוך (Case Manager)", המוענקת מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

סטאז לתואר שני בייעוץ חינוכי
נועה
1 תגובות
הוראה מתקנת באוניברסיטה הפתוחה
רות
1 תגובות
איפה יש תואר שני לחינוך מתמטי?
מנאל
1 תגובות
מכללה דתית למנהל מערכות חינוך
עדינה קופמן
1 תגובות
מהם הקריטריונים להיות מפקחת?
תמר
1 תגובות
לימודי הוראה מתקנת בגיל 50
לינה
1 תגובות
עבודה עם ילדים עם לקויות למידה
מעיין
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp