קורס ממונה אנרגיה בכרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על ממונה אנרגיה - כרמל בטיחות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ממונה אנרגיה בכרמל בטיחות – המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית
 
ייעול במקום ניצול לרעה
 
החל משנת 1993, מפעלים שצורכים אנרגיה (כמו מים, חשמל, דלק וכדומה) בכמות מסוימת הקבועה בחוק, חייבים למנות אדם שיפקח על דרכי ניצול משאבי האנרגיה בחברה. אדם זה חייב להיות מוכשר ומוסמך לכך על ידי המשרד לתשתיות לאומיות. כל זאת, על מנת להבטיח חיסכון ויעילות בניצול משאבי הטבע וכדי לשמור על איכות הסביבה ובריאות העובדים במפעל ותושבי האזור. קורס ממונה אנרגיה בכרמל בטיחות הוא קורס עבודה, שבנוי על פי הדרישות של המשרד לתשתיות לאומיות, והלומדים בו מוסמכים מטעם משרד ממשלתי זה.
 
תכני הלימוד
 
בקורס לומדים הסטודנטים, ראשית, להכיר את משק האנרגיה בישראל ובעולם, ובכלל זה הם מכירים גם את החקיקה בתחום ואת התקנות הקשורות באיכות הסביבה. בנוסף, הם לומדים על סוגי הדלק הקיימים ועל תהליכי שריפה, וכיצד משמרים אנרגיה במערכות קיטור ובמערכות מים חמים. כמו כן, הסטודנטים לומדים להכיר את המערכות הנוספות הפועלות באמצעות אנרגיה כגון: מיזוג, תאורה ועוד, וכן מכירים את מכשירי המדידה והבקרה שבאמצעותם מנהלים פיקוח על צריכת האנרגיה. הסטודנטים לומדים כיצד לבנות תכניות לבקרה ולשימור של אנרגיה, וכן מכירים את הטכנולוגיות המעודכנות ביותר בתחום זה.
 
מתכונת הלימוד
 
היקף הלימודים בקורס ממונה אנרגיה הוא 200 שעות לימוד, והוא נלמד במתכונת של ימי לימוד מרוכזים – 10 שעות בכל מפגש (כולל ארוחת צהריים). במהלך הקורס לומדים הסטודנטים את החומר העיוני וכן מיישמים אותו באמצעים שונים. כמו כן, הם משתתפים בסיורים מקצועיים במקומות רלוונטיים ונבחנים בבחינה מסכמת בתום הלימודים במסלול.
 
בין נושאי הלימוד בקורס
 
 • בדיקות כדאיות כלכלית
 • מבערי דלק
 • בידוד תרמי של מבנים
 • טיפול במים
 • מאפיינים תרמו דינמיים
 • מערכות שמש לחימום מים
 • מאזנים תרמיים
 • תפקידו של ממונה האנרגיה
 • תהליך ייצור קיטור
 • חיסכון אנרגיה במשק המים
 • שימור אנרגיה ברכב     
 • אנרגיה חשמלית במבנים ובמפעלים     
 • ועוד
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
הלימודים במסלול זה מתאימים לממוני בטיחות, לאנשים שכבר עוסקים בתחומי האנרגיה השונים ומכירים את התחום – כגון מהנדסי אנרגיה, הנדסאים, טכנאים מסוגים שונים, ועוד. כמו כן, הקורס מתאים למנהלי אחזקה או למנהלי ייצור, וכן לחשמלאים ולמפעילי דודים מקצועיים. לצורך קבלה לקורס נדרש ניסיון והיכרות עם העבודה באחד מתחומים אלה.
 
פרטים נוספים
 
ככל שהמודעות לנושאים האקולוגיים והצורך לפעול מתוך התחשבות בסביבה ובשימורה עולה, כך תתרבנה התקנות הממשלתיות הקשורות באנרגיה, ועמן גם הצורך באנשים מוסמכים לפיקוח ולניהול של תחומים אלה. ממונה אנרגיה הוא תפקיד שכיום מתחייב בעבודה בכל מפעל העוסק באופן כלשהו באנרגיה מן הסוגים השונים. כך, בתום קורס ממונה אנרגיה בכרמל בטיחות, ועם ההסמכה מטעם המשרד לתשתיות, יוכלו בוגרי הקורס להשתלב בעבודה בשלל מפעלים ותעשיות שונים, ולקחת חלק פעיל ביישום מדיניות הגנת הסביבה.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית, לעובדים ולחברות

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות
פורום לימודי תעודה | קורסים
מוסדות לימוד מבוקשים ללימודי פסיכותרפיה
יהודית בבקוב
ללא תגובה
איפה עושים קורס הכנה למבחן NCLEX?
Sabrine Kassas
1 תגובות
היכן לומדים טכנאי מוצרי חשמל?
בשארה
1 תגובות
אפשרויות לימוד לקהל הגיל השלישי
אורלי אלקלעי
1 תגובות
היכן לומדים קורס גמול השתלמות?
ואליד זבידאת
1 תגובות
נושאי לימוד בקורס זוגי
רון
1 תגובות
משך ועלות קורס ניהול סיכונים
איה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp