רוצה פרטים על קורס מיילדות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מיילדות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מיילדות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מיילדות

 

החיים מתחילים – ברגע זה...

 

הרגע שבו יוצא התינוק לאוויר העולם מרחם אמו – הוא הרגע שבו מתחילים חייו שלו בעולם הזה, וגם חייהם של ההורים משתנים לבלי היכר. נוכחות נוספת חשובה בתהליך המופלא הזה – נוכחות הזוכה להיות עדה לתחילתם של חיים חדשים שמתחילים – ברגע זה ממש – היא המיילדת. המיילדת היא הזוכה להדריך את האם בתהליך שעובר הגוף באופן טבעי, וללוות אותה במהלך ההתרחשות של הבאת חיים לעולם. עוד בימי קדם מיילדות היו חלק מכל חברה שבטית וזכו למקום של כבוד – בזכות היותן "מביאות חיים" – ואף כיום שמור למיילדות מקום של כבוד. וכמו בימים עברו, שבהם המיילדת היתה אחת מזקנות השבט שעברה לידות רבות בעצמה, ולעתים אף המרפאה של השבט, גם כיום הדרך אל המקצוע איננה קצרה – ואף כי ככל הנראה אינה מחייבת לידות רבות, היא בהחלט דורשת מספר לא מועט של שנות לימוד, ועדיין – היא דורשת ידע רפואי רב.

 

 

על הלימודים

 

הדרך לסיוע בפילוס דרכו של הרך הנולד אל מחוץ לרחם אמו, ואל העולם – מתחילה במסלול לימודי אחיות מוסמכות; מסלול זה נמשך כ-4-5 שנים והוא נלמד במגוון רחב של מוסדות לימוד כמכללות, בתי חולים, בתי ספר לסיעוד ועוד. בהמשכו יוכלו האחיות המוסמכות לבחור להתמחות במיילדות, באותם מוסדות לימוד, ואז הן יעברו קורס נוסף הנמשך שנה וחצי במרבית המקומות.

  

ההכשרה שאותה עוברות האחיות-המיילדות לעתיד כוללת ליווי האישה ובן זוגה במהלך ההיריון ולאחריו הכשרה עיונית-רפואית בתכנים הקשורים במהלך ההיריון, הבדיקות הדרושות וכמובן – במהלך הלידה עצמה, ואף התנסות מעשית ענפה ותובענית של השתתפות ב-100 לידות בפועל, בחדרי לידה בבתי החולים וכן התנסות מעשית הקשורה במחלקות קרובות וקשורות בלידה – מחלקת פגים, מחלקת היריון בסיכון ועוד, וכן התמחות במרכזים לבריאות האישה ברחבי הארץ. רק לאחר כל אלה זוכה המיילדת לגשת למבחן הרישום הממשלתי, ולקבל את רישיונה – רישיון מיילדת.

 

תכני הלימוד

 

מבין הנושאים הנלמדים בקורס מיילדות:

 

 • מצבי חירום אפשריים בעובר ובאם
 • אמבריולוגיה
 • מנחי לידה
 • התמקדות באנטומיה ובפיזיולוגיה של ההיריון והלידה
 • פתולוגיות היריון ולידה
 • מעקב היריון והתמצאות בבדיקות הנערכות במהלכו
 • הנחיית קורסי הכנה ללידה
 • היבטים שונים ומגוונים בתהליכי תמיכה ביולדת ובמשפחתה
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

בית הספר האקדמי לסיעוד שיבא – בחסות בית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב – מציע מסלול הכשרה להשתלמות מוכרת במיילדות. הקבלה למסלול מותנית בשנת ניסיון מעשי בפועל כאחות מוסמכת וכן במבחן מיון ובריאיון קבלה. בעלי תואר ראשון אקדמי שאיננו בסיעוד יוכלו להתקבל תחת תנאים מסוימים ובכללם גם השלמות נדרשות.

 

מוסדות לימוד אפשריים נוספים הם בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע, וכן בית הספר האקדמי לסיעוד של בית-החולים אסף הרופא בצריפין – במסגרת קורסים על-בסיסיים.

 

רשימת המוסדות המלאה מתפרסמת באתר מינהל הסיעוד.

 

 

לסיכום

 

לימודי מיילדות אמנם דורשים מסלול הכשרה ארוך בדרך אליהם, אך מדובר באחד המקצועות הקסומים והחיוניים ביותר הקיימים, תרתי משמע. מיילדת זוכה להיות שותפה מעשית לפלא הבריאה המתרחש מדי רגע בכל מקום בעולם, ובעולמנו כיום – עולם שבו נשים רבות בוחרות להיעזר בליווי אישי לקראת הלידה ואף לעתים, ללדת בבית – הביקוש למיילדות מקצועיות ומוסמכות גדל והולך. כך, בתום הלימודים תוכלו להשתלב במחלקות המתאימות בבתי החולים בארץ ובעולם ואף לעבוד כמיילדות פרטיות, לבחירתכן.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מיילדות?

רוצה לדעת יותר על קורס מיילדות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס מיילדות

התאמה לתפקיד אח/ות

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: סיעוד

התקבלו 465 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא סיעוד

אורנה צבי
"כדי להצליח היום בתחום הסיעוד יש צורך בהשכלה טובה וגם בערכים אישיים. במקצוע חשובים ערכים של כבוד, סובלנות, יכולות קשב ואמפתיה לאנשים. שילוב הערכים האלה יחד עם מוטיבציה ויוזמה אישית הוא שילוב מנצח."
"מלבד הקשר לחדשנות ושליטה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, יש חשיבות עדיין להיות שם עם שירות, חמלה והבנה שכולנו בני אדם, שאנשים צריכים אותנו במצבים קשים. כאן הערכים שלנו באים לידי ביטוי. מנהלי סיעוד שנותנים דוגמה אישית יכולים להשפיע על מערכת הבריאות כולה."
אורנה צבי
מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי וולפסון
ד"ר תמי אמיר
מקצוע הסיעוד מבוקש מאד אך מדובר בתחום מאד תובעני הדורש מהעוסק בו להיות כולו בתוכו.
אנשים המתאימים לתחום הסיעוד מעוניינים לא אחת בעבודה "לא שגרתית", עבודה הכרוכה בעבודה במשמרות. עם זאת, מדובר באחד המקצועות הכי מספקים שיש למי שאוהב לעזור ולהיות משמעותי לאחר, ברגעים החשובים של החיים.
בלימודי הסיעוד, תחומים רבים ומגוונים החל מתחומי המדע, הרפואה וגוף האדם, המשך בתיאוריות פסיכולוגיות, קורסים העוסקים במעגלי חיים שונים וכמו כן קורסים מתחום העבודה הסוציאלית. הכישורים הנדרשים מסטודנטים לסיעוד הם כישורים הן כמותיים והן מילוליים.
במהלך התפתחות הקריירה ובשלבים יחסית מוקדמים, הסטודנטים, מתמחים בתחומים רבים ומגוונים, יוצאים להשתלמויות ובעבודתם אחראים על תחומים מקצועיים רבים ומגוונים. לצד יכולת למידה תיאורטית ומחקרית, נדרשת יכולת הכלה בינאישית, יכולת לטפל באמצעות מגע פיזי באחרים, יכולת יצירת קשר נעים והרבה שיקול דעת, אחריות, אמינות, דיוק, עמידה בלחצים, וסקרנות לדעת וללמוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp