קורס רכזי נגישות במכללה העסקית

המכללה העסקית

קורס הכשרת רכזי נגישות במכללה העסקית

 

מסלול לא פעיל, למסלולים נוספים של המכללה העסקית לחצו כאן


נגישות לכולם


החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות מגדיר כי בתי עסק שמיועדים לשימוש ציבורי חייבים להיות נגישים לכולם וכיום כל גוף פרטי או ציבורי חייב להיות נגיש לבעלי מוגבלויות. כמו כן, ארגונים שמעסיקים מעל 25 עובדים חייבים על פי חוק למנות רכזי נגישות. גופים שאינם עומדים בתנאי זה עלולים אף לעמוד לתביעה מצד המדינה.


רכזי הנגישות הם נציגים שמתמחים בביצוע תהליכים בארגון לשם הנגשתו לכלל הציבור. במהלך תהליך ההנגשה, מסירים גורמים שעלולים להקשות על לקוחות עם מוגבלויות פיזיות, חושיות או נפשיות לצרוך שירותים שונים. בדרך כלל, אלו עובדים בעלי רקע ניהולי, שלהם אחריות וסמכות לביצוע שינויים בארגון. במכללה העסקית מתקיים קורס רכזי נגישות, שבא להכשיר עובדים למילוי תפקיד חשוב זה בארגונים ובחברות שלהם. המסלול הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין חברת "תבונה ונגישות", להנגשת חברות פרטיות וציבוריות.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים כיצד מנגישים באופן יעיל את כלל ההיבטים בארגון לבעלי מוגבלויות. כך, הם מתוודעים לדרישות החוק בתחום הנגישות למבנים, שירותים ומידע מקוון ובוחנים לוחות זמנים נדרשים לתהליכי הנגשה. בהמשך, הם לומדים איך לבנות תכנית נגישות ולהתאים אותה אישית לצרכים של ארגונים וחברות ודנים בדרכים מומלצות בהן ניתן להכשיר עובדים לתת שירות נגיש ואיכותי.


מתכונת הלימוד


קורס רכזי נגישות במכללה העסקית כולל כ - 28 שעות אקדמיות. הקורס כולל כשלושה מפגשים המתקיימים פעם בשבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. במהלכם, משתתפים התלמידים בסדנאות מעשיות, בסימולציות, בהדרכות אישיות ובהרצאות שמועברות על ידי מומחים בתחום הנגישות. כמו כן, מקבלים המשתתפים שעת ייעוץ פרטנית לצורך בניית תכנית הנגשה לארגונים שלהם.


נושאי הלימוד


מבין נושאי הלימוד בקורס רכזי נגישות:

 

  • דרישות תקנות הנגישות
  • תהליכי הנגשה בארגונים והובלתם
  • הכשרת עובדים להענקת שירות נגיש
  • הנגשת שירותים פרונטליים וטלפוניים    


סגל הוראה


מנחת ומנהלת הקורס היא יועצת מורשת לנגישות השירות, שמשמשת מנכ"לית של חברה לנגישות טכנולוגית. כמו כן, היא מנוסה בהנגשה של אינטרנט ומערכות מידע ובליווי ארגונים שמעוניינים להנגיש את שירותיהם.


על מוסד הלימוד


המכללה העסקית, הממוקמת בתל אביב, היא מוסד ללימודי מקצוע ותעודה. מסלולי ההכשרה שמציעה המכללה עוסקים בשלל תחומים כניהול, חשבונאות, שיווק וסחר בין לאומי והם מתאימים לעובדים מנוסים ולמעוניינים בהסבה מקצועית. הקורסים מותאמים לדרישות שוק העבודה העכשווי ומרביתם נערכים בשיתוף גורמים ממשלתיים או ציבוריים ומקנים לבוגריהם תעודת גמר.

 


תנאי קבלה


קורס רכזי נגישות במכללה העסקית אינו מציב תנאי קבלה והוא מתאים למנהלים ולבעלי תפקידים בכירים בארגונים, שברצונם למלא תפקידי רכזי נגישות בארגונים ובחברות שלהם.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל דרישות המסלול מקבלים תעודת "רכזי נגישות" אשר ניתנת על ידי המכללה העסקית של לשכת המסחר וחברת "תבונה נגישות טכנולוגית".

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp