לימודי ניהול ידע ומידענות תפנית האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול ידע ומידענות תפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס מידענות בתפנית - בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה

 

כל מה שתוכלו לעשות עם הידע

 

תחום המידענות עושה שימוש מושכל בנתוני מידע מגוונים ממקורות שונים. התחום היה קיים שנים רבות לפני עידן האינטרנט ואפילו לפני המצאת המחשב, אך עם התפתחותה של הטכנולוגיה הוא קיבל משמעות חדשה. בעולם המודרני ניתן להגיע להמון אינפורמציה בפעולת מקלדת פשוטה, וזו גדלה ומתחדשת בכל רגע נתון.

 

חברות עסקיות וארגונים רבים משתמשים בנתונים אותם הם מוצאים באינטרנט או אוגרים וממיינים במערכות מידע, לצורך הגדלת הרווחים הכלכליים, השגת יתרונות על פני מתחרים וקידום העסק. תפקידו של המידען הוא לאתר ממצא חיוני, לבדוק את אמינותו ולשלב אותו בקונסטלציה קיימת. איש מקצוע טוב יודע להפוך את כל שפע האינפורמציה ברשת לחומר עבודה בהיר ומדויק, ששווה הרבה מאוד כסף.

 

קורס מידענות בתפנית - בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, מאפשר למשתתפיו היכרות מקיפה עם מקורות מידע רבים באינטרנט, בעיתונות ובאמצעות הסתייעות במומחים שונים. הקורס מקנה כלי עבודה מקצועיים לניהול ידע בעסק, כגון: איתור, ארגון, יצירה והפצת מוצרי מידע. בוגרי המסלול יוכלו להשתלב בתעשיות ההייטק, בספריות ציבוריות, במרכזי מידע שונים ועוד, ולעבוד כשכירים או עצמאיים בתחום.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחת רעננה, תל אביב

 

תכנית הלימודים

 

במהלך קורס מידענות הסטודנטים נחשפים לאסטרטגיות חיפוש באינטרנט, ומכירים דרכים לאיתור מידע גם במקורות נוספים. הם מפתחים טכניקות לאחזור ולארגון מידע, לומדים כיצד מעריכים נכון ממצאים, ואיך אומדים איכות. הסטודנטים מכינים מוצרי מידע המותאמים במיוחד עבור לקוחות מסוימים, בונים ומנהלים מרכזי מידע ארגוניים, דנים בסוגיות אתיות ומשפטיות של עבודת המידען, כמו - שימוש במידע חסוי, זכויות יוצרים ובלעדיות, ועוד.

 

משתתפי הקורס לומדים כיצד משתמשים במאגרי ידע שנדרש לשלם עבורם, ומתנסים בניהול סימולציות של משא ומתן עם לקוחות פוטנציאליים בנושאים כמו תמחור והתאמת מוצר. הם מכירים את השימוש ביישומי המידע בתחומים שונים כגון: רפואה, מחקר ופיתוח מדעי, עסקים, תעשיית ההייטק ועוד.

 

מבנה הלימודים

 

היקף הקורס בבית ספר תפנית הוא 200 שעות לימוד אקדמיות, שבמהלכן יוצאים הסטודנטים לכנסים ולתערוכת המידע, עוסקים בפעילות מקוונת ברשת, משתתפים במפגשי נטוורקינג של מידענים מקצועיים ועוד.

 

נושאי לימוד

 

 • איתור מידע רלוונטי
 • ניהול ידע אישי
 • דחיפה והפצת מידע
 • מפות סמנטיות
 • מיפוי לקוחות והזדמנויות
 • הפיכת מידע לידע
 • אתיקה בעבודת המידענות
 • תמחור מוצרי מידע     
 • ארגון מידע ברשתות חברתיות
 • ועוד
 • קבלת החלטות בתנאי אי ודאות     
 

 

סגל המרצים

 

במסלול שבבית הספר למנהלים תפנית מלמדים מרצים רבים מתחומים מגוונים כגון: ניתוח מערכות מידע, מידענות ארגונית ולימודי ביטחון, חיפושי מידע שיווקי באינטרנט, ספרנות, אימון עסקי וגישור, עיתונאות וספרות. בנוסף, מתקיימות גם הרצאות אורח מטעם חברות המתמחות במערכות מידע בתחומי הרפואה, ההנדסה, המדע, הצבא ועוד.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל לקורס מידענות המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בתחום כלשהו, לשלוט בשפה האנגלית, להיות מיומנים בעבודת המחשב, להכיר היטב את עולם האינטרנט ולעבור ראיון אישי לצורך בדיקת התאמה.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית
Whatsapp Whatsapp