קורס מידענות במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל

לימודי מידענות במכללה האקדמית בית ברל

 

לומדים לדעת

 

מידע הוא משאב חיוני ביותר בימינו להצלחתו של כל ארגון, בין אם מדובר במגזר הפרטי, הציבורי, העסקי, או במגזר השלישי. אנשי מקצוע בעלי ידע בתחום המידענות שולטים בטכנולוגיות מתקדמות, מכירים מקורות מגוונים ובקיאים בשיטות מגוונות לאיתור מידע, גם ברשת האינטרנט וגם במאגרים, ממשלתיים, מסחריים וטכנולוגיים. דרך איסוף וניתוח המידע הנכון יכולים מנהלים ובכירים לצבור יתרון בתחרות הגדולה במשק. המידע גם חיוני, כמובן, לפריחתו של המחקר האקדמי בתחומי הידע השונים כמו מדעי הרוח, מדעי החברה המדעים המדויקים ועוד.

 

במכללה האקדמית בית ברל מתקיימים לימודי תעודה המכשירים סטודנטים להתמחות במידענות בסביבות עבודה מגוונות - באקדמיה, בחברות עסקיות או בעמותות שונות. התכנית משלבת למידה עיונית עם התנסות מעשית ומקנה כלים חשובים לכל המעוניינים לעבוד באופן מעשי בענף המידע בתום לימודיהם.

 

תכנית הלימודים

 

משתתפי התכנית נחשפים לנושאים מגוונים הקשורים במדיניות מידע, בארגון מידע ובניהול ידע בארגונים. הם מכירים את הפסיכולוגיה של רשת האינטרנט ולומדים אודות ההשפעות החברתיות שלה. הם דנים בסוגיות מתחום ניהול שירותי מידע בארגונים ומפנימים את חשיבות השימוש בכלים מתקדמים לאבטחת מידע. במקביל ללימודים העיוניים, רוכשים הסטודנטים מיומנויות חשובות לעבודה בסביבה וירטואלית, מתנסים באחזור מידע ובהפקת דוחות, ומכירים מאגרי מידע רפואיים, טכנולוגיים, עסקיים ומשפטיים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התעודה במידענות בבית ברל מתפרשים על פני שנתיים, השיעורים מתקיימים פעם בשבוע. סטודנטים שמעוניינים בכך יכולים לרכז את הקורס לשנה אחת בלבד וללמוד פעמיים בשבוע. בנוסף להרצאות העיוניות בכיתה, המשתתפים לוקחים חלק בקורסי בחירה ובמספר סיורים לימודיים. כמו כן, הם צריכים לבצע פרויקט מעשי מסכם לקראת סיום התכנית.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • עקרונות באחזור מידע
 • מדע המידע
 • ניהול מרכז מידע ארגוני
 • מדיניות מידע
 • טכנולוגיית מידע דיגיטלית
 • מידע לניהול ידע
 • מידענות ברשת האינטרנט
 • עקרונות המפתוח
 • מקורות מידע במדעי הרוח
 • עיבוד וניתוח מידע    
 • טכנולוגיות מידע מתקדמות   
 • ועוד

 

קהל יעד

 

לימודי המידענות מיועדים בראש ובראשונה לאקדמאים מכל תחום, המבקשים לעבוד ביחידות מידע בארגונים, או לעסוק באופן עצמאי בתחום המידענות. כמו כן מתאימים הלימודים לספרנים מקצועיים ולבעלי ניסיון בשטח בעבודת מידענות, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים שלהם.

 

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לתכנית ללימודי מידענות על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון לפחות. עליהם להפגין יכולת קריאה באנגלית ברמה סבירה, וכן מיומנות בעבודה עם יישומי מחשב. קבלתם של מועמדים ללא רקע אקדמי מתאים תתכן בהתאם לשיקולה של וועדת קבלה, ועל בסיס ראיון קבלה אישי.

 

תעודה

 

משתתפים שמסיימים את הקורס ועומדים בהצלחה בכל חובותיהם זכאים לקבל תעודת "מידען מוסמך", שניתנת מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

קבלה לתואר שני לקויות למידה
הילה דרור
ללא תגובה
לימודי מידענות וספרנות
מריה
ללא תגובה
English tutors מועד אוקטובר
Sara
ללא תגובה
עלות של לימודי אומנות
אריאלה
ללא תגובה
קורס מורי דרך בארץ
צבי פלדמן
ללא תגובה
הרשמה לתואר שני
סאמי
ללא תגובה
לימוד ספרנות ומידענות וניהול מידע
אכלאס
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp